کسر خدمت بسیج

این نوع کسر خدمت که مخصوص فعالین بسیجی است نیز می‌توان یکی از راهکارهای خوبی برای کسری باشد؛ روند این نوع کسری به این صورت است که با توجه به میزان فعالیت در بسیج سالی ۴۵  روز از خدمت تا سقف شش ماه کسر می‌شود؛ البته طی سال های اخیر قوانین سخت گیرانه‌تری از جمله نوع برگزاری دوره تکمیلی بسیج در حال اجرا شدن است؛ به طور مثال تا سال ۹۲، دوره تکمیلی که حدود ۴۵ روز برگزار می‌شد، و تنها ۵ روز داوطلبین در شرایط سخت قرار می‌گرفتند، از آن تاریخ به بعد این مدت به ۱۵ روز رسیده است، که خبرها از بیشتر شدن آن و یا حذف دوره تکمیلی برای کسر از خدمت خبر می دهند.

پیشنهاد می‌شود که  دانشجویان بسیجی فعال که هنوز در این دوره شرکت نکرده‌اند، ثبت نام نمایند، و حداقل از حضور در دوره ۲ ماهه آموزشی معاف شوند.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

۳۲ نظر ها

 1. سلام
  من میخوام دفترچه پست کنم
  تکمیلی هم رفتم سال ۹۲ آیا بیفتم سپاه آموزشی باید برم
  یا نه چند روز

 2. سلام من ارتش بودم خدمت قبل الان رفتم دنبال کسری پروژه معماری گیم اومده ولی مال وزارت دفاع هست که میگن ارتش قبول نمیکنه اگر کسی میتونه کمکم کنه کسری یگیرم خبر بده ۰۹۱۷۷۰۳۴۲۷۰ یه پیام کوتاه بدین تماس میگیرم ممنون

 3. سلام عرض ادب
  من ب امید خدا قصد دارم برم خدمت
  فعالی بسیجم دارم
  خواستم ببینم با انجام چ مراحیً میتونم خدمتم رو بندازم ١٠٠٪‏شیراز توشهر خودم؟

 4. ایا در زمان خدمتت سربازی میتوانم پروژه کسر خدمتی بگیرم

 5. سلام
  بنده ۱۷ ماه از طریق انجام پروژه از سپاه کسری خدمت گرفتم و حدود ۱۰ سال هم سابقه بسیج فعال دارم میتوانم کسری خدمت بسیج رو هم بگیرم؟
  چون دوره خدمتم کلا ۴ ماه است از چه زمانی میتونم برم دنبال کارهاش؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.