کاهش ۸۶ درصدی تخلفات در حوزه معافیت کفالت

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار داشت: اصلاح فرآیندها، به کارگیری اقدامات پیشگیرانه در حوزه معافیت‌های خدمت سربازی و همچنین صدور کارت‌های هوشمند پایان خدمت و معافیت، منجر به کاهش چشمگیر تخلفات شده است.
وی با بیان اینکه در سال ۹۵ تخلفات پزشکی ۶۵ درصد کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: تغییر روند معافیت پزشکی به نحوی بوده که سعی شده تا از نفوذ افراد سود جو در فرآیندها جلوگیری شود.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ادامه داد: به کارگیری پزشکان نیروهای مسلح در معاینه اولیه مشمولان و ایجاد ارتباط سیستمی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) با آنان، همچنین ارسال جوابیه بیمارستان ها از طریق پیک در معاینه تخصصی مشمول و یا بستگان درجه یک وی (پدر، مادر، برادر و خواهر) در معافیت‌های کفالت، موجب شده تا دسترسی افراد به مدارک پزشکی محدود و تخلفات در این زمینه کاهش یابد.
وی از کاهش ۸۶ درصدی تخلفات در حوزه معافیت کفالت خبر داد و افزود : کاهش تخلفات در معافیت‌های کفالت، نتیجه اقدامات مثبت سازمان وظیفه عمومی در جهت کنترل و اصلاح فرآیندهایی مانند تغییر در روند استعلامات ثبت احوال وغیره است.
سردار کریمی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر این سازمان توانسته با اجرای طرح تعویض کارت‌های قدیمی پایان خدمت و معافیت با کارت هوشمند، حجم بالایی از کارت‌های جعلی پایان خدمت و معافیت را شناسایی و کشف کند، همچنین هوشمندسازی کارت‌های مذکور موجب شده تا ضریب امنیت کارت ها افزایش و جعل آن‌ها امکان پذیر نباشد.
وی گفت: مشمولان به وعده‌های افراد سودجو و متقلب توجه نکنند و برای اطلاع از قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی و فرآیندهای آن، با پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی به نشانی www.vazifeh.police.ir  مراجعه و یا از طریق  تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.