چگونه گواهینامه رانندگی بدون پایان خدمت بگیریم؟

باشگاه خبرنگاران جوان : شرایط ارائه گواهینامه بدون پایان خدمت اعلام شد تا سردر گمی مشمولان در این زمینه برطرف شود.

چگونه گواهینامه رانندگی بدون پایان خدمت بگیریم؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجت

گواهینامه سربازی

ماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛مدتی است که مشمولان خدمت سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی دچار سردرگمی شده 

 

اند و هر روز اخبار جدیدی در این رابطه به گوش می رسد.
دریافت گواهینامه در صورت داشتن گواهی تحصیلی بلامانع است اما در صورتی که متقاضی دریافت گواهینامه رانندگی در حال تحصیل نباشد باید برای اخذ گواهینامه وضعیت خدمتش مشخص شده باشد.
اجرای مصوبه حذف شرط داشتن پایان خدمت برای اخذ گواهینامه رانندگی که اواخر پاییز

 ۹۴ در صحن علنی مجلس، آرای اکثریت نمایندگان مردم را از آن خود کرد اما پیرو مصوبه مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری نهایی اخذ گواهینامه برای مشمولان غایب با ستاد کل نیروهای مسلح است.
در ماده یک قانون نظام وظیفه آمده است که فارغ از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران و جان و مال و ناموس مردم، انجام خدمت وظیفه عمومی، وظیفه دینی و ملی هر فرد ایرانی است و در اجرای این وظیفه تمام اتباع ذکور دولت جمهوری اسلامی ایران مکلف به انجام خدمت وظیفه عمومی برابر مقررات این قانون است و در ماده ۵۸ نظام وظیفه و ۶۱۱ آیین دادرسی کیفری آمده است که نیروی انتظامی وظیفه دستگیری فردی را دارد که مشمول بود

ه و از رفتن به سربازی خودداری می کند.
اما پلیس راهور از تعارض قانونی برای اجرای این مصوبه سخن گفت و معتقد بود نمی توان از کسانی که تمایل به اخذ گواهینامه دارند بخواهیم خدمات از ما دریافت کنند و به محض آنکه برای ثبت نام به منظور اخذ گواهینامه آمدند، درصورت مشمول بودن ، او را دستگیر کنیم.
به همین منظور ایراداتی به این مصوبه وارد شد و ابهامات پلیس در این خصوص مطرح و قرار شد که این موضوع حل شود.
در همین راستا سرهنگ هویدا تزار ، رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص ارائه خدمات گواهینامه به مشمولان خدمت سربازی اظهار کرد:‌ هنوز امکان اخذ گواهینامه برای مشمولان فراهم نیست و در صورت ابلاغ به پلیس، مصوبه ارائه گواهینامه به مشمولان خدمت سربازی اجرایی می شود.
سردار کمالی در مصاحبه ای با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص اجرایی شدن مصوبه اخذ گواهینامه برای مشمولان خدمت سربازی گفت:‌ از اواسط ماه جاری اجرای این مصوبه ابلاغ خواهد شد.
لازم به ذکر است:‌ مشمولان خدمت سربازی حالا باید منتظر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح باشند تا اجرای این مصوبه به پلیس راهور به عنوان مجری ابلاغ شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.