پدافند هوایی سمنان ارتش

پادگان ۴۵کیلومتر از سمنان دور هستش و به داخل کویر پیش میرید در کل به جز کویر و دشت و کلی سرباز چیزی پیدا نمیشه. در تابستان به حد نهایت خورشید شمارا می سوزاند و در زمستان استخوان هایتان از سرما درد میگیرد.باد هم که وقتی بوزد وحشتناک سرده. پس باید با آمادگی کامل و وسایل مورد نیاز حاظر بشین.

هنگامی که به در پادگان رسیدید تمام وسایلتان را مو به مو می گردند در روز اول و روزهای بعد یک مورد را در خود تقویت کنید و آن اینست که شما در تمام طول روز الاف هستید و باید ایستاده و یا نشسته ساعت ها در محل های مختلف متوقف باشید بعد از آن شما را به محوطه های مختلفی می برند تا در نهایت پس از ساعت ها انتظار شما را برای تحویل جیره به صف میکنند. معمولاتا این لحظه شما ۶ الی ۷ ساعت الاف خواهید شد.بعد از تموم شدم کار که فک کنم شب شده واما شب اول که این شب را به هیچ وجه از یاد نخواهید برد آنقدر بشین پاشو و پا مرغی و از جلو نظام و… بهتون میدن تا جونتون در بیاد. اونجا به تنبیه میگن مانور خلاصه شب اول مانور میشید اساسی….معمولا گردان نصر خیلی خیلی بیشتر مانور میشه چون گردان نصر یه محوطه بزرگ داره که هر کی بخاد شلوغ کاری کنن همشون رو میریزن بیرون و تا صبح تنبیهههههههههه……..خلاصه روز اول روز خوبی نخواهد بود اگرچه همش به خاطره تبدیل میشه. خلاصه شب اول هر کی از راه میرسه به شما بشین پاشو میده و پا مرغی.عین خیالشونم نیست. یه چند روزی پا درد خواهید گرفت که طبیعیه.

در سمنان به احترام گذاشتن خیلی حساسن. هرچی گفتند بگید چشم هر کجا فرستادند برید… اصل ماجرا اینه که شما باید اونجا دوستان خوبی پیدا کنید و برای پیدا کردن دوست خوب لازم نیست خیلی بگردید.گاهی دوستان خوب شما رو پیدا میکنند.

از اوج بدبختیهای پادگان دارا نبودن یک بهداری مجهز است. شما باید خودتان خودتان رو درمون کنید با قرصهایی که براتون نوشتم نذارید سرما خوردگی اذیتتان کند.اگر مریض بشید از استراحت خبری نیست مگه اینکه غش کنید. به دکتر نرید بهتره از من نصیحت…این مطالبو به شوخی نمیگمااا حالا برید خودتون ببینید. راستی با خودتون یکی دو تا ماسک ببرید

وضعیت تلفنها اصلا خوب نبود در هر گردان فقط دویاسه تاش کار میکرد… درساعتهای بخصوصی میشه زنک زد اونم اگه وقت بشه و صف زیادی تشکیل نشه/

توضیحات مهم:

۱-تلفن ها موقع اذان همیشه قرق هستند و حق استفاده از اونا وجود نداره.

۲-اراشد و بیشتر درجه دارها ممکنه وسط حرفتون کارتتونو بکشن بیرون و ساعت ها صحبت کنند

۳-کارت تلفن سمنان باید داشته باشید که از بوفه ۱۸۰۰ تومان میخریدو ولی خودتان ببرید خیلی بهتره

۴-اگه گفتن که بهکار ثابت برای اسایشگاه میخوان بهتره داوطلب بشید ! کار ساده ای هست و این افراد رژه هم نمیرن !!

۵- اگه معاف از رزم هستید همون اول که بهکار خواستن بگید، کلا از گفتن اینکه معاف از رزم هستید نترسید ! ممکنه اول به دروغ بهتون بگن که معاف از رزم ها در تقسیمات و امتیازات فرماندهی اگه رژه نرن امتیازشون کم میشه و میفتن خارک و نمیدونم من یه سرباز داشتم که امتیاز فرماندهیش کم بود و افتاد یه جایی که تو نقشه هم نمیشه پیدا کرد و خلاصه از اینجور حرف ها ! همه ی این حرف ها دروغ هست و فقط میخوان که استرس شما رو بالا ببرن ، تقسیمات هم هیچ هیچ هیچ ربطی به امتیاز فرماندهی و نمره ی امتحان عقی دتی و رزم انفرادی نداره ! کلا همه ی اینها کشکن ! تقسیمات یا براساس شانسه یا بند پ !

۶- تو صف رزه صحبت نکنید تا نسبت های ناروا بهتون نسبت ندن ! مثل بچه ی ادم رفتار کنید و با کسی هم کاری نداشته باشید، فزولی دیگران رو هم پیش ارشد نکنید ! ستون پنجمی ها از افرادی هستن که بیشترین توهین ها رو در اموزشی دریافت خواهند کرد ! اینو مطمئن باشید  ! بقیه رو با خودتون دشمن نکنید !

۷٫حتما شکلاتی یا بیسکوئیتی یا اجیلی چیزی تو جیبتون باشه ! رزه سنگین هست و فشار زیادی بهتون وارد میشه، لازمه که خودتون رو تقویت کنید وگرنه فشارتون میفته ! از همون اول هم بهتون سخت میگیرن ! پس مرد باشید و خودتون رو وفق بدید

۸-توصیه برادرانه میکنم که به هیچ وجه از آب اشامیدنی پادگان استفاده نکنید ! حتما آب معدنی بگیرید وگرنه با خوردن اب اشامیدنی پادگان بیمار خواهید شد ! اینو مطمئن باشید !!!

۹-اگه ارشد یا فرمانده ی گروهان یا گردان گفت که کاری رو بکنید حتما انجام بدید و سرپیچی نکنید که دردسر میشه براتون !

۱۰- بازم تاکید میکنم که با هیچ کس درگیر نشید ! درگیری لفظی هم نداشته باشید ! دردسر میشه براتون اساسی .

۱۱- ممکنه چند روز اول به سختی بتونید به WC برید ! زیاد به خودتون فشار نیارید که احیانا به بواسیل دچار نشید ! اگه چند تا انجیر مصرف کنید بهتر هست و راحتتر خواهید شد !!

۱۲- یک هفته ی اول سخت میگذره بعدش کم کم میفتید تو روال و عادت میکنید ! اینم دوره ای از زندگیه که اتفاقا هم دوره ی مزخرفی هست ! سخته ولی “چون میگذرد غمی نیست” !

در مورد پادگان دیگه همه چیز رو گفتم ! اگه بازم موردی بود اشاره میکنم !

منبع:لینک

۱۳۵ نظر ها

 1. ماچجوری باسربازمون صحبت کنیم یک هفته ست رفته آموزشی اماتماسی نگرفته اگه شماره ای دارین بدین لطفا

 2. من اعزامی برج ۸ بودم تازه اموزشیم تموم شده افتادم کرمان
  ۰۹۰۱۴۴۳۳۵۳۷ هر کی تازه میخاد بره سوالی داره از اونجا در خدمتم

 3. همه سه شنبه صبح ساعت ۵میدون استاندارد سمنان وایستید تا ماشین بگیریم بریم پدافند

 4. مهران خیرالهی

  کچل کنیم بیایم؟؟؟

 5. مهران خیرالهی

  فردا حرکت از تهران …. با اینکه سربازی واقعا مسخرس ولی با این دید بیاید که ی تجربه خوب کسب کنیم

  منجمد نشیم فقط

 6. هر کسی ی نظر متفاوت میده
  آخرش من نفهمیدم اونجا سخت میگرن یا آسون
  کلا هرچی هست
  فقط خدا کنه به خیر بگذره
  توکل به خدا

 7. نظرات قدیمی تر بخونین .
  براتون نکات هتل هوایی و سایل لازم و … نوشتم .این تجربه من از دوره ۹۷/۸/۱ بود تا امروز که اموزشیم تموم شد .
  واقعا حال داد .فقط یادتون باشه این دو ماه که راحت میگزره ولی اگه با خدا قهرین اشتی کنین و نماز و قرانتون بیشتر بخونین چون وقت برا نمازخونه زیاد دارین.ارامش خاصی میگیرین و تاثیر فوق العاده ای داره.فرصت خوبیه ازش استفاده کنین .خیلیا عوض شدن تو این مدت

 8. با سلام .
  اقا ما دوره ۸/۱ بودیم و شنبه امریمون میدن .چندتا توصیه بهتون میکنم که بدردتون بخوره .
  در حال حاضر پدافند اموزشیش خیلی اسون شده ولی قبلا یعنی قبل سال ۹۴ یکم بیشتر اذیت میشدن ولی الان یه سری اموزش های بیخود حذف کردن .از این احاظ خیالتون راحت باشه .با ما کلا هفت هشت روز رژه کار کردن اونم انقد راحت بود که نگو . الان چون روز کوتاه ساعت چهارو نیم بیدار میکنن و تا ساعت شیش و ربع نماز و صبحانه هستش .بعد میرید برا امار صبح بعد یه ربع تمیز کاریه که بیشتر تف مالی تا تمیز کاری بعد فرمانده میاد و امار میگیره که میشه تقریبا ساعت هشت .از هشت تا یازده ربع یا کلاس عقیدتی دارین یا رزم مقدماتی که جفتش حال میده .بعد باز ناقص میکنین برا نماز و ناهار (منظور از ناقص کردن در اوردن پوتین و باز کردن گتر و پوشیدن دمپایی و برداشتن کلاه می باشد.راستی حتما دمپایی ببرید و از نماز خونه تا میتونید چیزی نخرید گرون میده برید بازاررچه هنگ خیلی ارزون تره ) تا ساعت یک و ربع بعد دوباره وضعیت کامل میکنین و به خط میشین برا امار و کلاس بعدی که یکی از کلاس های عقیدتی یا حفاظت یا رزم مقدماتی دارین. تا ساعت چهار که در اختیار قرار میگیرن و ناقص میکنین برا نماز و ناهار و استراحت و ساعت نه خاموشیه .
  این برنامه یک روز کامل بود .یعنی بیشتر وقتتون موقع امار و صف ایستادن برا کارای الکی و غذا میگزره. یعنی الان اگه کسی بگه پدافند سخت میگیره خیلی نامردی کرده. هر کی میاد بیرون میگه من هتل پدافند اموزشی دیدم .تازه چهارشنبه بعد از ظهر ها از هفته دوم تا اخر اموزشی به تعداد زیادی که میتونن برن مرخصی میدن تا شنبه صبح بر گردن.
  سعی کنین با هم خوب باشین .منشی اگه خواستن قبول نکنین چون کار سختیه و لی بقیه چیزا به نسبت راحت تره .ولی ما که مسولیتی قبول نکردیم و راحت بودیم.حتی بهکاری ثابت صبحم که یه ربع بود قبول نکردم که کار ساده ای بود.
  فقط روز اول و دوم سخت میگزره چون با جو محیط اشنا نیستین و تا این چیزایی که گفتم یاد بگیرین یکم استرس میگیرین که از روز سوم خوب میشه .

 9. سلامتی همه سربازا.
  من سال ۹۳ سمنان بودم، اما اینجور که داداشمون گفت نبود، من معاف از رزم بودم، اما انقدر اذیتمون کردن که روزی صدبار میگفتم کاش نمیگفتم معاف از رزمم، من مشکل قلبی داشتم، وقتی بهشون میگفتم، بیشتر اذیت میکردن، تا جایی که یه روز حالم بد شد.

 10. از گرگان میام ١دی😐

 11. ۱ دی نبود😂😂😂 حسینم از همدان میام

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.