مشاوره سربازی

پادگان شهید باهنر کرمان

پادگان شهید باهنر کرمان یکی از مراکز آموزشی نیروی انتظامی ایران می باشد که در ۲۰ کیلومتری کرمان در شهرستان باغین واقع می باشد.پادگان شهید باهنر کرمان

 پادگان شهید باهنر  کرمان به لحاظ موقعیت مکانی و دسترسی در مکان مناسبی قرار گرفته است و فاصله زمانی این پادگان از شهر باغین تا شهر کرمان حدود نیم ساعت می باشد. افرادی که از تهران عازم این پادگان می شوند ابتدا به شهر باغین رسیده و سپس به کرمان خواهند رسید.

شهرستان باغین در محل سه راهی شهر کرمان و سیرجان و رفسنجان قرار گرفته است و همین امر باعث می گردد که هر دقیقه، در شبانه روز چندین اتوبوس از این محل عبور نمایند. در واقع پادگان چسبیده به پلیس راه باغین می باشد که اتوبوس ها و ماشین ها باید در آنجا توقف کنند.افرادی هم که نمی خواهند از اتوبوس استفاده نمایند می توانند، با استفاده از فرودگاه و استگاه قطار، خود را به شهر کرمان رسانده . از آنجا سوار ماشین های باغین بشوند.

طبق گفته سربازانی که آموزشی را در این پادگان گذرانده اند، این پادگان پنج گردان دارد.

گردان کربلا
گردان عاشورا
گردان قدس
گردان ذوالفقار 

و گردان غدیر
که در این بین گردان ذوالفقاربهترین گردان، از نطر امکانات و راحتی می باشد.
در این پادگان دیپلم و فوق دیپلم ها معمولا در گردان های  کربلا یا قدس و لیسانس و بالاتر در گردان های  عاشورا و ذوالفقار.۱۰ نظر ها

 1. سلام
  من پایه خدمتی مهر۹۶ با مدرک فوق دیپلم که با دیپلم و زیر دیپلم فرقی نداره
  گردان قدس هستم و گروهان شهادت
  چندتا انتقاد دارم که خدمتتون عرض میکنم
  ۱٫اول از همه اینکه میگن تشویق برای یه نفر و تنبیه برای همه بی انصافیه.واقعا بعضیها خوب و جدی کار میکنن و بخاطر لاشی بازی اندکی زیر سوال میرن و تر و خشک با هم میسوزن
  ۲٫دوم اینکه بعضی فرمانده ها رسیدگی بیشتری رو گروهان دارن و نظم بهتری دارن و البته تشویقی هم بیشتر میدن و بعضی فرمانده ها هم بیخیال
  ۳٫پادگان اموزشی نیروی انتظامی باغین از نظر غذایی و آب حمام و شستشو ضعیف تر از ارتش سیرجان هست.مواد غذایی ضعیفی استفاده میکنن و خودم به شخصه دیدم تو آشپزخونه(خودم سرباز و میدونم و از سرباز ارتش هم پرسیدم)
  ۴٫یه چیز بدی که داره و طبیعی هست و کاری از دست کسی ساخته نیست سرمای بد و سوزانش هست.واقعا سرده

 2. محمدجرجندی زاده

  من ازفرمانده گردان غدیر جناب سروان هادی شیخ حسینی وفرمانده های گروهان جهاد ستوان یکم حسین نجف پور و استواردوم جعفر افزون خیلی تشکر میکنم وبرایشان آروز ی سلامتی دارم

 3. با سلام بنده در گردان عاشورا و گروهان ایثار هستم و خداروشکر میکنم که پیش فرمانده بزرگ و دلسوز و کاربلد جناب میثم محمدی افتادم انشاالله هرچه از خدا میخوان بهشون بده و سایشون بالای سر خانوادشون و سربازان باشه

 4. من یک مادرم پسرم گردان عاشوراست من ازفرمانده جناب میثم محمدی که بسیارمردبزرگ وشریفی هستندسپاسگزارم خدا پدرش راقرین رحمت الهی وبهشت برین جایش باشد پسرم خیلی تعریف می کرد جناب فرمانده گرچه برای بچه های ماسخت است ولی بااخلاق خوب شما خدمت رابرایشان سهل وآسان میکنید آرزومیکنم جاده های ناهموارزندگی برایتان هموارشودوخداپشت وپناهتان

 5. پادگان اموزشی باهنر بسیار بده اما گردان عاشورا و گروهان ایثارش بهترینه.فرمانده هان خوبی داره..

  • محمد حسین سالمی

   آره منم در ایثار عاشورا بودم بهترین فرمانده گروهان رو داره اسمش ستوان سوم میثم محمدی هست
   دوره ی شهریور بودم که دیروز مورخ ۲۷/۰۷/۱۳۹۶ تموم شد و حیف شد که پدر ایشون در دوره ما به رحمت پروردگار رفتن من به نوبه خودم از فرمانده خودم که خیلی برام عزیزه تسلیت عرض میکنم و ازش بخاطر رفتار خوبش تشکر میکنم
   ان شاءالله که موفق باشی فرمانده

 6. در این پادگان پنج گردان وجود دارد نه چهار گردان.شامل عاشورا ذوالفقار کربلا قدس و غدیر.
  گردان ذوالفقار از نظر امکانات بهترین گردان هست و مثل گردان کربلا یکجا متمرکز هست.اما از نظر برترین گردان چند سالی هست که گردان عاشورا رتبه اول رو میگیره.هر گردان معمولا سه یا چهار گروهان داره.ایمان ایثار شهادت و جهاد.هر گروهان یک فرمانده داره که همگی افسر هستند و یک فرمانده دسته که معمولا استوار دوم هستند.
  هر ٢۴ ساعت ٢۴ نفر پست اماکن حساس رو میدن که شامل سه پاس هشت نفری هست.این اماکن شامل آسایشگاه،اطراف آسایشگاه،ثبت ورود و خروج،اسلحه خانه،ستاد گردان،زاعه مهمات،بین برجک،انباشت زباله،سلف سرویس و … هست.
  معمولا هفته ای دو تا سه بار هر نفر پست میده البته اگه نگهبان تنبیهی نخوره.آشپزخانه ی مرکز در نزدیکی گردان ذوالفقار هست و هر روز یک یا دو نفر از تمام گروهان ها به عنوان همیار آشپزخانه باید معرفی بشه که کار فوق العاده سختی هست و کل روزش رو باید اونجا سپری کنه.
  مرکز آموزش باهنر کرمان در طول هفته دو بار صبحگاه عمومی برگزار می کنه و در بقیه روزها صبحگاه ورزش و همه روزه غیر از پنجشنبه و جمعه هم شامگاه برگزار میشه که اونجا هم باید کلی بدوید و ورزش کنید.سربازان لیسانس و بالاتر که در گردان های عاشورا و ذوالفقار هستن هم باید ماه دوم رو مشغول تمرین سناریو باشن و پوستشون زیر آفتاب کنده میشه مخصوصا گردان عاشورا که هر دوره سناریو برگزار می کنه.از نظر من سعی کنید اگه گردان عاشورا افتادین برید گروهان ایثار چون فرمانده ی خیلی خوبی داره البته گروهان شهادت هم فرمانده دسته ی شوخ طبعی داره که حتما باهاش رفیق بشین و لذت ببرید.تو آموزشی سعی کنید نه دعوا کنید نه سیگار بکشید و نه مواد داشته باشین چون تجدید دوره میشید.
  هفته اول رو سعی کنید هرجور که هست تحمل کنید چون سختترین روزاتونه.بعد کم کم همه چیز میاد دستتون.
  در طول مدت پنج مرحله تیراندازی هست که باید برید میدون تیر پس تا میتونید آب با خودتون ببرید چون باید یه پیاده روی چهل دقیقه ای زیر آفتاب داشته باشین اونجا هم دو سه ساعتی خاک میخورید و چهل دقیقه هم برگشتن اونم با خستگی زیاد.یه مرحله هم اردوگاه تیراندازی در شب هم دارین که معمولا یک شب اونجایید ولی دوره ی ما سه روز و دو شب نگهمون داشتن و پوست از دمارمون کندن.بعد از اردوگاه دیگه کم کم باهاتون خوب میشن و کاریتون ندارن تقریبا آموزشی بعد از اردوگاه نیست.سعی کنید زیاد آموزشی رو جدی نگیرید زیاد و حالشو ببرید.
  لوازمی که باید همراه خودتون ببرید.
  لباس زیر
  بشقاب فلزی قاشق چنگال و لیوان
  خشکبار و خرما و بیسکوییت
  پلاستیک فریزر و مشما.کلا پلاستیک تا میتونید ببرید به درد میخوره.
  نخ سوزن.قیچی آینه چاقو و لوازم تیز و برنده بادخودتون نیارید چون روز اول دژبان ازتون میگیره.اگه ناخن گیرتون چاقو داره هم بشکنیدش.تاید هم با خودتون بیارید که باید مرتب حموم برید چون اونجادفعالیت زیاده و هر روز حسابی عرق می کنید.ی مقدار هم پول با خودتون داشته باشید که اگه بد موقع رسیدید اونجا از بوفه یه چیزی بخرید.راستی اسم بوفه اومد.اگه اهل نوشیدنی غیر از آب هستید بهتون بگم که اونجا فقط دلستر گیرتون میاد پس با خودتون پودر شربت بیارید حتما.چند روز آخر ما آبسرد کن درست کردن و از نظر آب خوردن مشکلی ندارید زمان ما از تشنگی لبامون خشک میشد چون آب لوله قابل خوردن نیست.کارت تلفن با خودتون بیارید سعی کنید بیشتر از دو سه تا همراهتون نباشه چون دژبان فکر میکنه میخواید بفروشید و ازتون میگیره.اگه هم خواستید بیشترذبیارید بدید دست دوستاتون.
  غذاش به نظر من بد نیست فقط یه مقداری کم بهتون میرسه خودتونو برای گرسنگی و تشنگی آماده کنید.در ضمن خووووب بخوابید اونجا خبری از خواب نیست و از کوچکترین لحظات برای خوابیدن استفاده می کنید.
  فرمانده مرکز آدم خیلی خوبیه اگه مشکلی داشتید که از دستش برمیاد با اجازه فرمانده خودتون برید پیشش هرکاری از دستش بربیاد براتون انجام میده.راستی اگ دیدید کسی داره بهتون ظلم میکنه یا حرف بدی بهتون زد بدون رودربایسی میتونید به بازرسی یا عقیدتی سیاسی شکایت کنید.اونا حسابشونو میرسن.اگه موقع سرد سال رفتید حتما لباس گرم با خودتون ببرید شبای اونجا استخوان رو خورد می کنه.من وسط تابستون اونجا بودم شبا سر پست ساعت یک شب به بعد سرما بدجور اذیت می کرد.
  شامپو سر و بدن
  واکس و فرچه
  پتو و ملافه
  حوله دستکش و کلاه پشمی
  جوراب
  زیر پوش و شرت و … رو خودشون میدن یعنی جز استحقاق سرباز هست ولی صابون و لیف و شرت و زیرپوش اضافه باخودتون ببرید و فصل سرد سال لباس گرم ببرید حتما.
  امیدوارم چیزایی که ضروری هست رو بتون گفته باشم درآخر آرزو می کنم موفق باشید برید حالشو ببرید.سعی کنید با هر دوره ایهاتون دوست باشید.همش خاطرست.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.