پادگان شهداء جوادنیا قزوین

پادگان جوادنیا تنها مرکز آموزش وزارت دفاع در کل کشور است و از لحاظ خیلی جوانب برای دوره ی آموزشی نظام وظیفه بهترین پادگان به حساب میاد. تا حدی که تمام سربازانی که اونجا آموزش دیدند یا حتی خدمت کرده اند از جوادنیا به عنوان هتل یاد می کنن(هتل جوادنیا). علت این که پادگان جوادنیا خیلی خوبه و به نیروهاش زیاد هم سخت نمی گیره اینه که وزارت دفاع هیچ نقش فیزیکی در جنگ ها نداره.

پادگان جوادینیا داری ۴ گردان هست که گردان اول برای لیسانسه هاست و بقیه مربوط به سربازان پایین تر از لیسانس. هرگردان ۳ الی ۴ گروهانه که هر گروهان حدود ۱۰۰ سرباز درونش هستن.

پادگان جوادنیا حدودا ۴۵ کیلومتر مانده به قزوین ضلع شمالی اتوبان ( دست راست ) و بعد از خروجی طالقان قرار دارد . راه دیگر برای پیدا کردن موقعیت پادگان شماره های روی تیر های چراغ برق وسط آزادراه می باشد که بعد از آبیک و کاخانه سیمان می توانید به آنها دقت کنید . به عدد ۱۵۰۰ که می رسید دست راست تابلوی سفید رنگی می بینید که نوشته مرکز آموزش شهداء جوادنیا و دکه دژبانی که ابتدای جاده اختصاصی است ( معمولا خالی است ) . از آنجا باید چند کیلومتر برید تا به درب اصلی پادگان برسید .

از کنار اتوبان تا دژبانی حدودا ۳۰ دقیقه پیاده روی خواهید داشت و از دژبانی تا گردان خود هم حدودا ۲۰ – ۳۰ دقیقه راه است . در ضمن جلوی دژبانی هم باید بازرسی بدنی صورت بگیره که با توجه به تعداد زیاد سربازان این پروسه هم زمان زیادی می بره . پس بهتره همیشه یکی دو ساعت زود تر از زمان موعود خودتون رو به درب دژبانی برسونید .

ماشین شخصی ایده ی خوبیه ولی معمولا دژبانها نمی گذارند در پارکینگ جولوی درب ورودی پارک کنید و با شما بد برخورد خواهد شد و احتمالا متعهد می شوید که مسئولیت هر اتفاقی بر گردن شماست و دیگر وسیله شخصی خود را به آنجا نخواهید برد . پس اگر قصد دارید با مشین شخصی بروید بهتر است با خود همراهی ببرید تا ماشین را برگرداند .

اتوبوس های قزوین که از ترمینال غرب حرکت می کنند . البته اتوبوسهای زنجان و رشت و . . . که از اون مسیر رد میشوند هم شما را تا ابتدای خیابان پادگان می برند و شما از آنجا باید تا دژبانی پیاده برید که حدودا ۳۰ دقیقه طول می کشد . ولی خوب اگه شانس بیارین ماشین هایی که رد می شوند شما رو سوار خواهند کرد .

اگر با مترو به آزادی بروید . از ایستگاه که خارج شوید صدای راننده های سواری رو خواهید شنید که داد می زنند قزوین … با طی کردن پرداخت ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ تومان بیشتر از کرایه آنها شما رو تا درب دژبانی می رسانند و اینطوری شما حدودا ۳۰ دقیقه پیاده روی در سربالایی را جلو خواهید افتاد .

برای برگشت از پادگان اصلا نیازی نیست که نگران باشید . هر هفته وقت مرخصی تعداد کافی اتوبوس برای سوارکردن شما به داخل پادگان می آیند و از همانجا شما را به تهران ، قزوین ، کرج ، اصفهان و هرجایی که لازم باشد می برند .

غذاهای پادگان اونقدر که همه در دوره آموزشی خود از غذای پادگان شکوه دارند بد نیست . بلکه حتی خیلی هم خوب است و از نظر اندازه هم به میزان کافی به شما سرو خواهد شد . غذاهایی مثل خورش قیمه و قورمه و زرشک پلو با مرغ و استانبولی و ماکارونی و عدس پلو و چلوکباب کوبیده و . . . به همراه ماست یا سوپ و یا میوه فصل . البته برنامه غذایی هر فصل فرق خواهد داشت . خلاصه که خبری از آش نیست.

و نکته مهم خدمت همه دوستان

موقع تقسیم حواستون باشه پاسدارخانه نیوفتین. تمام سازمانهای وزارت دفاع اعم از ساصد و هوافضا و غیر این یگانو دارن. فقط در همین حد بدونین که پاسدارخانه وزارت دفاع از نیروی انتظامی هم بدتره.

منبع: لینک


۸۱ نظر ها

 1. سلام من فردا اعزامم موی سر باید حتما با ۴ بزنیم

 2. سلام دوستان کسایی که از تهران هستن همتون تو برگه سفید زده شنبه میدون سپاه باشن ؟

 3. سلام دوستان من اعزام ١٠/١ جوادنیاهستم.
  اگه دوستان گروه زدین من وادکنین
  ٠٩٣۶۵٧٠۴۵۵۶

 4. سلام به همه دوستان
  می خواستم بدونم کسانی که خدمت قبلی هستن باز هم نگرشون میدارن؟ یا فوری تقسیمشون میکنند

 5. سلام من اعزامی اول دی جوادنیا هستم.میخواستم بدونم بهترین یگان وزارت دفاع صاایرانه یا تامین اجتماعی؟

 6. با سلااام من ۹۶/۱۰/۱اعزام هستم آیا پادگان جواد نیا برگ تکمیلی بسیج قبول داره؟ چون من شنیدم قبول داره

 7. سلام من آموزشیم تموم‌شده.امریه من صنایع دریایی زده شده کسی میدونه چطوره خوبه یا بد ؟

 8. سلام
  اقا من هفته دیگه اعزامم
  میخواستم ببینم روز اول که میری لباس میدن و اسایشگاه رو مشخص میکنن بعد مرخصی میدن واسه سایز کردن لباس ها یا نه؟

  • یک شنبه میشه چون اول هفته س نگه میدارن تا چهارشنبه مرخصی میدن دو روز، راستی چند ماه باید خدمت کنیم؟ همون ۲۱ ماه یا ۲۴ ماه شده؟

 9. ببخشید کسانی که در جواد نیا خدمت میکنند سرباز ارتش هستند یا سپاه و یه سوال دیگه مثلا منی که میخوام استخدام ارتش بشم میتونم از اونجا اقدام کنم

 10. کسانی که در اونجا خدمت میکنن سرباز ارتش هستند یا سپاه

 11. سلام بنده ۹/۱۹ اموزشی افتادم جوادنیا قزوین…میخواستم بدونم پادگان خوبیه؟ لباس فرم سربازیش فرق میکنه با سپاه، ارتش؟
  از طریق امریه منو جذب نکردن مثل سرباز های دیگه

 12. سلام من ۱۰/۱ اعزامم میخواستم بدونم جوادنیا دوره تکمیلی قبول میکنه؟

 13. سلام
  حمید در پاسخ ساسان گفته فقط کسایی این پادگان میوفتن ک امریه وزارت دفاع باشن وزارت دفاع هرشهری ممکنه بیوفتن
  میخواستم بپرسم الان مثلا من وزارت دفاع بیوفتم امریه حساب میشه و حقوق امریه ک حدود پونصد هزارتومنه رو میگیرم ؟ و اینکه شهر خودمون وزارت دفاع نداره من کجا میوفتم ؟

  • حقوق امریه ها مثل بقیه سرباز ها. فقط در صورتی که به شما غذا و اسکان ندهند حقوق شما زیاد خواهد شد.
   هر کجایی که وزارت دفاع نیرو بخواهد شما رو در انجا بهکار میگیرد.

 14. سلام من برج۱۰ اعزامم،اینکه آموزشیم قزوین باشه مثلا ینی حتما بعدش میوفتم تهران دیگه؟؟؟

 15. سلام
  میخواستم بدونم اگه کسی سربازیش تو وزارت دفاع باشه میتونه همونجا جذب بشه؟
  یا اینکه روند جذب شدن به وزارت دفاع جداس

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.