پادگان شهداء جوادنیا قزوین

پادگان جوادنیا تنها مرکز آموزش وزارت دفاع در کل کشور است و از لحاظ خیلی جوانب برای دوره ی آموزشی نظام وظیفه بهترین پادگان به حساب میاد. تا حدی که تمام سربازانی که اونجا آموزش دیدند یا حتی خدمت کرده اند از جوادنیا به عنوان هتل یاد می کنن(هتل جوادنیا). علت این که پادگان جوادنیا خیلی خوبه و به نیروهاش زیاد هم سخت نمی گیره اینه که وزارت دفاع هیچ نقش فیزیکی در جنگ ها نداره.

پادگان جوادینیا داری ۴ گردان هست که گردان اول برای لیسانسه هاست و بقیه مربوط به سربازان پایین تر از لیسانس. هرگردان ۳ الی ۴ گروهانه که هر گروهان حدود ۱۰۰ سرباز درونش هستن.

پادگان جوادنیا حدودا ۴۵ کیلومتر مانده به قزوین ضلع شمالی اتوبان ( دست راست ) و بعد از خروجی طالقان قرار دارد . راه دیگر برای پیدا کردن موقعیت پادگان شماره های روی تیر های چراغ برق وسط آزادراه می باشد که بعد از آبیک و کاخانه سیمان می توانید به آنها دقت کنید . به عدد ۱۵۰۰ که می رسید دست راست تابلوی سفید رنگی می بینید که نوشته مرکز آموزش شهداء جوادنیا و دکه دژبانی که ابتدای جاده اختصاصی است ( معمولا خالی است ) . از آنجا باید چند کیلومتر برید تا به درب اصلی پادگان برسید .

از کنار اتوبان تا دژبانی حدودا ۳۰ دقیقه پیاده روی خواهید داشت و از دژبانی تا گردان خود هم حدودا ۲۰ – ۳۰ دقیقه راه است . در ضمن جلوی دژبانی هم باید بازرسی بدنی صورت بگیره که با توجه به تعداد زیاد سربازان این پروسه هم زمان زیادی می بره . پس بهتره همیشه یکی دو ساعت زود تر از زمان موعود خودتون رو به درب دژبانی برسونید .

ماشین شخصی ایده ی خوبیه ولی معمولا دژبانها نمی گذارند در پارکینگ جولوی درب ورودی پارک کنید و با شما بد برخورد خواهد شد و احتمالا متعهد می شوید که مسئولیت هر اتفاقی بر گردن شماست و دیگر وسیله شخصی خود را به آنجا نخواهید برد . پس اگر قصد دارید با مشین شخصی بروید بهتر است با خود همراهی ببرید تا ماشین را برگرداند .

اتوبوس های قزوین که از ترمینال غرب حرکت می کنند . البته اتوبوسهای زنجان و رشت و . . . که از اون مسیر رد میشوند هم شما را تا ابتدای خیابان پادگان می برند و شما از آنجا باید تا دژبانی پیاده برید که حدودا ۳۰ دقیقه طول می کشد . ولی خوب اگه شانس بیارین ماشین هایی که رد می شوند شما رو سوار خواهند کرد .

اگر با مترو به آزادی بروید . از ایستگاه که خارج شوید صدای راننده های سواری رو خواهید شنید که داد می زنند قزوین … با طی کردن پرداخت ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ تومان بیشتر از کرایه آنها شما رو تا درب دژبانی می رسانند و اینطوری شما حدودا ۳۰ دقیقه پیاده روی در سربالایی را جلو خواهید افتاد .

برای برگشت از پادگان اصلا نیازی نیست که نگران باشید . هر هفته وقت مرخصی تعداد کافی اتوبوس برای سوارکردن شما به داخل پادگان می آیند و از همانجا شما را به تهران ، قزوین ، کرج ، اصفهان و هرجایی که لازم باشد می برند .

غذاهای پادگان اونقدر که همه در دوره آموزشی خود از غذای پادگان شکوه دارند بد نیست . بلکه حتی خیلی هم خوب است و از نظر اندازه هم به میزان کافی به شما سرو خواهد شد . غذاهایی مثل خورش قیمه و قورمه و زرشک پلو با مرغ و استانبولی و ماکارونی و عدس پلو و چلوکباب کوبیده و . . . به همراه ماست یا سوپ و یا میوه فصل . البته برنامه غذایی هر فصل فرق خواهد داشت . خلاصه که خبری از آش نیست.

و نکته مهم خدمت همه دوستان

موقع تقسیم حواستون باشه پاسدارخانه نیوفتین. تمام سازمانهای وزارت دفاع اعم از ساصد و هوافضا و غیر این یگانو دارن. فقط در همین حد بدونین که پاسدارخانه وزارت دفاع از نیروی انتظامی هم بدتره.

منبع: لینک


۹۸ نظر ها

 1. سلام

  همسر من ۰۲/۰۱/۹۸ اعزام میشن پادگان جوادنیا قزوین

  چون دو تا پروژه واسه وزارت دفاع انجام دادن و از قبل هم ۱۹۲ روز تو ارتش خدمت کرده بودن ۲۱ ماهشون کامل شد و فقط مونده یک روز برن پادگان شهید جوادنیا قزوین برای تصفیه..

  اونجا چجوره؟

  سخت گیری میکنن؟/

  طبق تجربه شماها کاری لازم هست از قبل انجام بده؟

  یک روزه کارشون تموم میشه؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 2. سلام

  همسر من ۰۲/۰۱/۹۸ اعزام میشن پادگان جوادنیا قزوین

  چون دو تا پروژه واسه وزارت دفاع انجام دادن و از قبل هم ۱۹۲ روز تو ارتش خدمت کرده بودن ۲۱ ماهشون کامل شد و فقط مونده یک روز برن پادگان شهید جوادنیا قزوین برای تصفیه..

  اونجا چجوره؟

  سخت گیری میکنن؟/

  طبق تجربه شماها کاری لازم هست از قبل انجام بده؟

  یک روزه کارشون تموم میشه؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • من الان اونجا خدمت میکنم و ۲هفته دیگه تموم میشه اموزشیم .میخوام اینو بگم که سربازی های اینده شلتر میشه و الان سربازی های اینده رو من توی جوادنیا میبینم.مطمئن باش عالیه.مطمئن باش

 3. چه سالی ساخته شده ؟؟

 4. وجود افراد پارتی دار باعث میشه که سربازان پروژه دار بدون پارتی به حفاظت پیرامونی (پاسدارخانه) بعد از آموزشی منتقل بشن…

 5. بنده اعزامی ۱/۱۰ هستم لازم می دانم چند نکته را بگم تا دقیقا دوستان به مشکل بر نخورند تبریک بابت پذیرش شدن توسط وزارت دفاع که واقعا حتی سخت ترین یگانش و پاسدارخانه اش بازم کیلومتر ها بهتر از دیگر ارگان هاست اما اول اینکه(((( هتل جوادنیا )))) وجود ندارد دوره اموزشی دقیقا به سختی ارتش هست پس مثل ما درگیر این عبارات اشتباه نشید با کاردانی ها و کارشناسی کلا دانشجو ها بهتر برخورد می شود ولی نه اینکه راحت بگیرند بلکه به همه بسیار سخت می گیرند دوم سیستم دژبانی بطوری هست که هیچ چیز بخصوص مواد غذایی را اصلا راه نمی دهند درصورتی که ریسک کنید و موارد ممنوعه بیاورید (که برای ما رخ داد)قطعا ۳ روز بازداشتی حداقل خواهد داشت و… سوم کیفیت غذا و اسایشگاه قطعا از تمام پادگانها بهتر نباشد از اکثریت بهتر است پس نگران نباشید هوای بسیار سردی و استخوان خرد کنی در زمستان دارد که البته احتمالا شما که بعد از ان اعزام می شوید مشکلی ازین بابت نخواهید داشت چهارم نگران مرخصی نباشید اما نباید رویش برنامه ریزی کنید چون اصلا قطعی نیست
  دو پیشنهاد هم دارم یکی‌اصلا سخت نگیرید دو هفته اول شاید مثل جهنم برایتان باشد از لحاظ روحی و دوری کمی اذیت شوید اما بدانید اگر اسان بگیرید و سعی کنید درگیر مشکلات نشوید قطعا دوره خوبی خواهید داشت
  برنامه های که ارائه می کنند مثل دانشپایه و … در انتخاب یگان تاثیر زیادی خواهد داشت پس جدی مطالعه کنید که هم بسیار راحته هم موثر در یگان در کل تیراندازی و نمره فرماندهی در درجه و یگان تاثیر زیادی دارد

  امید وارم دوره مفیدی برایتان باشد چون فرصت مناسبی برای ترک عادات بدی هست که نمی توانیم ترکش کنیم و کسی که ازین زمان استفاده کند پیروز واقعی هست

 6. کانال مخصوص اعزامی ۲۳ بهمن جوادنیا
  @javadnia23

 7. سلام دوستانی که اعزامی به پادگان جوادنیا هستن عضو کانال بشن یه گروه هم ساختم لینکش تو کانال هست(به خصوص اسفند ۹۷)
  javadnia_97_12_1@
  دوستانی که قبلا در این پادگان بودند و با قراره در ماههای دیگه اعزام بشن عضو کانال و گروه بشن

 8. سلام دوستانی که اعزامی به پادگان جوادنیا هستن عضو کانال بشن یه گروه هم ساختم لینکش تو کانال هست(به خصوص اسفند ۹۷)
  javadnia_97_12_1@
  دوستانی که قبلا در این پادگان بودند و با قراره در ماههای دیگه اعزام بشن عضو کانال و گروه بشن

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.