پادگان آموزشی شهید نامجو حسن رود

اول از همه باید گفت خوش بحالتون….حتمن خیلی ها تون  شنیدین که میگن فلان پادگان هتله ولی این پادگان هتل نیست….پادگان شهید نامجو حسن رود

ویلاست………………….

این پادگان واقع در روستای حسن‌رود، کیلومتر ۲۰ جاده رشت به انزلی قرار گرفته و علاوه بر آموزش سربازان در دو ماه آموزشی مسوول برگزاری دوره و آموزش کارکنان رسمی نیروی دریایی ارتش هم هست. همین امر باعث شده که کیفیت امکانات موجود توی این پادگان از بقیه پادگان های دیگه بیشتر باشه.

وقتی وارد پادگان مبشید بهتون لباساتون رو میدن و یه هفته مرخصی هم دارین (شاید کمتر از یه هفته) تا برین لباساتون رو اندازه کنید. از هفته دوم تا سوم برنامه شما این میشه: 

از ۵ بیدار باش تا ٧ نماز و صبحانه و نظافت از ٧ تا ٨ ورزش صبحگاهی و از ٨:٣٠ تا ١٢:٣٠ سرکلاس، از ١ تا ٣ ناهار ونماز و بعد از ٣ تا ۴:٣٠ بازم کلاس یا آموزش نظامی و بعضی روزا هم بیکار……..

تو هفته چهارم و پنچم هم آموزش های کار با اسلحه و تیراندازی در میدون تیر رو می بینید. در ادامه اگه شرایط جور باشه ۵-۶ روز مرخصی میان دوره میرید.

هفته هفتم هم اردوگاه باید برید که حتمن آب معدنی با خودتون ببرید. و هفته اخر هم به رژه برای مراسم تحلیف سپری میشه

سربازانی هم که آموزشی توی این پادگان آموزش می بینن به یکی از شهرهایی که نیروی دریایی دارند اعزام می شوند.

مانند : سیرجان ، بندر عباس ، رشت ، سیستان و بلوچستان و …


۲۲۸ نظر ها

 1. زیاد سخت نگیرید تموم میشه. ما یک ساله تموم کردیم. بچه شمال بودیم و فوق لیسانس بودیم و اون زمان فرمانده منطقه جانشین فعلی نیروی دریایی کشور بود برای همین بهمون خوش گذشت. بسیار آدم جنتلمن و با پرستیژی بود. میاندوره هم رفتیم و بسیار با احترام باهامون برخورد شد. کل سربازی روی حساب ارتباطاته. اگه بتونید ارتباط برقرار کنید موفقید و اگه نتونید سخت میگذره. آموزش حسن‌رود بودیم و بعدم تقسیم شدیم رشت و درجه فوق لیسانسم اون زمان ناوباندومی بود که الان گویا کمش کردن.
  اینکه میگن توی سربازی بگو کاری بلد نیستم در مورد اونا که کامپیوتر بلدن جواب نمیده. اگه به کامپیوتر تسلط دارید حال میکنید. همه محتاجتونن و بهتون حال میدن. از مرخصی بگیر تا بقیه چیزا. پس اگه کار کامپیوتری بلدید عنوان کنید. میرید گردان یا فرماندهی. شانس بیارید و برید فرماندهی با افسر وظیفه‌های اونجا کانکت میشید و با نگهبان وظیفه‌هایی که هستن که اکثرا شمالین و بچه‌های باحالین. یه چیزی رو مد نظر قرار بدید که این امر و نهی کردنها فقط تو دوره آموزشیه. بعد تقسیم کسی بهتون کاری نداره. اکثر تحصیل‌کرده‌ها که تو رشت تقسیم میشن میرن توی یگان‌های آموزشی و با ناخداها دوست و رفیقن و هیچ درجه داری به افسر وظیفه‌ای که یه ناخدا باهاش رفیقه چیزی نمیگه. ما هنوزم با فرماندهامون ارتباط داریم. پس با سربازهای وظیفه که توی سلف یا فرماندهی نگهبانی میگیرن رفیق باشید. ما که موقعی که نگهبان بودیم به یگانهای دانشجویی حال میدادیم تا جایی که میشد.
  اینم مدنظر داشته باشید که شما توی یکی از بهترین پادگان‌های آموزشی کشور در حال آموزش دیدنید جایی که اکثرا امریه و بومی هستن و تعدادتون محدوده و اوضاعتون نسبت به پادگانهایی که دوتا هنگ آموزش میبینن هر دوره خیلی بهتره.
  سخت نگیرید تا سخت پیش نیاد براتون.
  مخلص همه با مراما

 2. دوستان زیاد دلتونو خوش نکنین که دارین جای خیلی شاخی میرین و قراره بهتون خیلی خوش بگذره. البته به من خوش گذشت چون توقع بالایی از پادگان نداشتم ولی یه عده احمق که فکر میکردن واقعا دارن میرن ۲ ماه هتل بمونن بد سرویس شدن و از روز اول تا آخر داشتن چس ناله میکردن.
  کلا سیستم خیلی مسخره ای حاکمه و بیمار روانی ای به نام امیر شهیدی همه کارست و کفتار دروغگویی که جناب عباسپور باشه احتمال داره یه مشت کرت و پرت در مورد میان دوره بهتون بگه و بعد بزنه زیرش و با خنده بگه جنگ روانی بود. فرمانده یگان هم جناب نامجو هست که خایمال بزرگیه، فقط خایه مالی بالادستی ها رو میکنه و ازش آبی واسه سرباز جماعت گرم نمیشه. معاون فرمانده هم که جناب ناوشکیه، انقد قاطیه که نمیشه ۱۰ ثانیه باهاش حرف زد.
  کلا باید بگم که سربازی جای تخمی ای هست و خیلی باید مثبت نگر باشین که بتونین خوش بگذرونین.
  یادتون باشه این پادگانم فقط نسبت به جاهایی مثل سیرجان و عجبشیر هتله، نه نسبت به خونه.

 3. علی کاظمی شیراز

  فقط در یک جمله میتونم بگم جز دو روز اول ۵۴روز اونجا فقط خوش میگذرونید حتی اردوگاهش و اینکه حالشو ببرین و لذت ببرین روی صحبتم با اشخاص بالی لیسانس هست و فوق دیپلم به پایین یکم کونشون پارست اونجا تا میتونید هوای جناب ناوشکی رو داشته باشین به مرور میفهمید که چقدر ادم پایه ای هست جناب ناوشکی فرماندتونه اما جناب نامجو کسکش تر از خودش عکس روی شناسنامشه سعی کنید زیاد تو دیدش نباشید

 4. ۳شهریور اعزام
  شهر شیروان
  تمایل داشتین شمارمو میزارم هماهنگ کنین بریم
  ۰۹۳۷۶۶۵۰۲۴۷

 5. سلام منم ۳اعزامم ..ازشیراز کسی هس باهم بریم کاکوووو ..
  لرتباراهرکی هس بیا دلم براتون تنگ میشه ..۰۹۱۶۰۹۱۵۳۱۲

 6. سلام دوستان
  منم ۳ شهریور اعزامم، از بجنورد اگه کسی هست و تمایل داشت با هم هماهنگ کنیم تماس بگیره 🙂
  حسین
  ۰۹۱۵۰۹۶۱۴۸۹

 7. سلام از همدان کسی هست؟؟ من سوم شهریور اعزامم

 8. سلام دوستان من ۳ شهریور اعزامم کسی از چهارمحال و بختیاری این موقع اعزام میشه

 9. سلام دوستان، من ۱ تیر اعزامم، فقط یک تیر میشه پنجشنبه و چهارشنبشم تعطیلی هستش، کسی میدونه که همون پنجشنبه باید اونجا باشم یا شنبه برم؟؟؟

 10. امکان داره مدتش ۳ ماه بشه؟؟

 11. سلام ۱۹م اعزامم،کسی توی تاریخ اعزام نیس.بچه لاهیجانم

 12. با سلام اینو میزارم یادگاری بمونه من دوره ۱۰۵ حسن رود بودم که اول تیر اعزامم بود روز اول ساعت هفت نیم صبح خودمونو معرفی کردیم بدون که بگردن ساک هامونو با احترام بردنمون تو یه سالن که همه بودن کارای پدیرش و فرم پر کردن انجام دادیم روی صندلی نشستیم و واسمون توضیحات دادن بعدشم نفرات خدمت قبل دو هفته مرخصی دادن که برن ۱۶ تیر برگردن امریه بگیرن برن یگان قبل و نفرات خدمت جدیدم لباس دادن سه روز مرخصی دادن که برن لباساشون اندازه کنن برگردن

 13. سلام دوستان گوشی میشه برد

 14. سلام دوستان منم ۲ تیر اعزامم.کسی خواست هماهنگ کنیم بریم.
  ۰۹۳۳۴۱۳۹۸۱۵

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.