نتیجه کسرخدمت جنجالی فرزندان ایثارگران سه شنبه مشخص می‌شود

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با اعلام خبر برگزاری جلسه‌ای درباره نتیجه مذاکرات ستادکل با کمیته دفاعی مجلس در روز سه شنبه اعلام کرد: اگر توافق شود از طریق ستاد کل، پیگیری شود، انشاءلله در مرداد، امکان اجرای آن فراهم خواهد شد.سردار موسی کمالی

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، سردار موسی کمالی در صفحه اینستاگرام خود در خصوص آخرین وضعیت کسرخدمت ایثارگران اعلام کرد: سه‌شنبه دوم مرداد، نتیجه مذاکرات ستاد نیروهای مسلح و کمیته دفاعی در خصوص مقررات کسری خدمت فرزندان ایثارگر در کمیسیون امنیت به بحث گذاشته می‌شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با تشریح نتایج این جلسه تصریح کرده: در صورت توافق نهایی، دو حالت دارد؛ اگر بنا شود موضوع از طریق مجلس تصویب شود که موضوع به نوبت صحن علنی و تایید شورای نگهبان می‌رود و سیر ابلاغ آن مدتی به طول خواهد انجامید که زمان دقیق آن را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.

وی خاطرنشان کرد: ولی اگر توافق شود از طریق ستاد کل، پیگیری شود، انشالله در مرداد، امان اجرای آن فراهم خواهد شد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

۲ نظر ها

 1. فیدل کاسترو وقتی به ایران سفر کرده بود گفت
  من یه معاون داشتم فهمیدم قصد خرابکاری داره که مردم را بدبین کنه
  نه واسش مراقب گذاشته بودم
  نه مچشو گرفتم
  گفتن پس چطور فهمیدی
  گفت هر طرحی چیزی میرفت سمت این اقا به بن بست و مشکل میخورد
  انشالله اجرا میشه
  هفته دیگه
  ماه دیگه حتما
  از فردا شروع میکنیم
  گفتن خب حالا چرا اینو تعریف کردی؟
  گفت تو این چند روزه که اومدم ایران از این ادما زیاد دیدم.

 2. در تاریخ ۴شهریور ۱۳۹۶بعد کش و قوس های فراوان چند تن از نمایندگان کمپین کسری خدمت فرزندان ایثارگران دیداری با اقای موسی کمالی داشتند که خلاصه ای از صحبت های ان دیدار قبلا در کانال قرار گرفت.شاکله جلسه به دو بخش تقسیم میشد ،بخش اول بیان درخواست ها و سوالات نمایندگان کمپین و در ادامه توضیحات و صحبت های تقریبا مفصل اقای کمالی.
  در روز های اتی در مورد جزییات این جلسه خواهیم نوشت اما قبل از ان به شرح چگونگی شکل گیری این دیدار خواهیم پرداخت.
  زمانی که قانون برنامه ششم توسعه بالاخره مورد تایید شورا قرار گرفت همه افراد منتظر ابلاغ ان از سوی رییس جمهور بودند ، لذا بعد از ابلاغ که در فروردین سال ۹۶رخ داد جامعه ایثارگران منتظر اجرای قانون کسری بود اما طبق مصاحبه اقای کمالی خبری از اجرا نبود!
  لذا پیگیری ها اغاز شد. یکی از اعضای کمپین که مسئول جمع اوری اخبار بودند در اولین صحبت با اقای کمالی در این باره با واکنش تند ایشان و عبارات زیر مواجه شدند:

  —از همه مهمتر این قانون در ۵ سال باید اجرایی شود پس این همه فشار برای چیست(در واکنش به درخواست های ایثارگران و مصاحبه های نمایندگان ، البته تفسیر ایشان بدان معنی است که هرزمان در این ۵سال که بخواهند میتوانند و اجرا کنند که کاملا در تضاد با قانون مدنی کشور و تفسیر حقوقی اشتباهی است)

  —اینها به فکر خودشان و اقوام خود و جمع کردن اموال هستند وگرنه میتوانستند از ابتدا با ستاد کل مشورت کنند

  —آن جاهلی که قانون را نوشت و آن را مشروط کرد و شما که پیگیری میکنید (در ابتدا نظر ایشان برمبنای توطئه نسبت به واکنش های برای اجرا بود ، بر طبق دیدگاه اولیه ایشان افراد از جانب دشمن و به تحریک انها پیگیر اجرا شده اند که جای تعجب داشت!)

  —مقصر اصلی مجلس است که کار کارشناسی نمیکند فقط برای چند رای قانون تصویب میکند(در واکنش نسبت به مصاحبه نماینده ها برای اجرا)

  در کل دیدگاه سخت و بد گمان ایشان نسبت به مجلس و نمایندگان برای ما جای تعجب داشت مانند فردی که حس میکند جایش را چیزی یا کسی تنگ کرده لغو جلسات با نمایندگان مجلس که قبلا در خبر ها امده بود و برخی موارد دیگر گواه این موضوع است یکی از علل طولانی شدن روند حل موضوع کسری بین مجلس و ستاد همین بوده است.
  در رابطه با مطالبه گری و سوالات ایثارگران هم دیدگاه توطئه محور داشتند که حتی در دیدار اولیه در لفافه هشدار (بخوانیدتهدید خفیف) دادند اما چون حساب افراد پاک بود انها را باکی نبود.
  در هر حال به مرور این دیدگاه ایشان از بین رفت تا جایی که خبر داریم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.