نامه‌نگاری با رئیس مجلس برای تعیین تکلیف کسرخدمت ایثارگری

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس و طرح سه موضوع در خصوص کسرخدمت ایثارگری خبر داد.مصوبه‌ی مجلس برای ادامه تحصیل مشمولان دیپلم در خارج
سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسینم با اشاره به آخرین پیگیری‌ها در خصوص کسر خدمت ایثارگران اظهار کرد: هفته گذشته، نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال کردیم و در آن به موضوعات مرتبط با اجرای قانون کسر خدمت ایثارگری اشاره و با توجه به آمار ثبت نام شدگان در این طرح، مواردی را متذکر شدیم و سه راهکار موجود برای اجرای قانون کسر خدمت ایثارگری را مطرح کردیم.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح افزود: نخستین موضوع مطرح شده در این نامه آن بود که بر اساس آمارهای موجود و اولویت سالانه ۲۰ هزار نفر برای بهره‌مندی از این طرح، امسال تنها ایثارگرانی قادر به کسرخدمت ایثارگری خواهند بود که دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری باشند و برای سال آینده نیز تنها افرادی مشمول این کسرخدمت می‌شوند که ۲۶ و ۲۷ ماه سابقه ایثارگری داشته باشند.
وی ادامه داد: ما در این نامه تصریح کردیم که با توجه به این آمار و اولویت‌ها، تعداد زیادی از ایثارگران مشمول این طرح نخواهند شد و حتی سربازانی که امسال در حال خدمت هستند و ۲۷ امتیاز دارند مشمول استفاده از امکان کسر خدمت این طرح قرار نمی‌گیرند و این موضوع می‌تواند با توجه به انتظاراتی که در این مشمولان ایجاد شده بود، ضربات روحی به آن‌ها وارد کند.
کمالی گفت: لذا در دومین مورد مطرح شده در این نامه پیشنهاد دادیم بجای استفاده سالانه ۲۰ هزار نفر از مشمولان این طرح و کسر خدمت یک ماهه به ازای هر امتیاز ایثارگری، راهکاری در نظر گرفته شود تا تمام فرزندان ایثارگران بتوانند به صورت نسبی از این قانون بهره‌مند شوند.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در سومین مورد مطرح شده در این نامه نیز خواستار شدیم تا موضوع رسیدگی به این قانون در یک کمیسیون خاص توسط نمایندگان به بحث و بررسی گذاشته شود تا بتوانیم به بهترین راهکار برای اجرای این قانون برسیم.

منبع:خبرگزاری تسنیم

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

۱۳ نظر ها

 1. با عرض سلام این چطور قانونی هم معا ف ازرزم هم از ۸۰۰کیلو متر بشتر باشد محل خدمت تهران بچه ارومیه هستم پدر بیماری قلبیداردم

 2. کسی پدرش حتی یک ماه ایثار گری داره هم نباید حقش پایمال بشه
  بهترین نوع کسری خدمت هم اینه که هر یه ماه ایثار گری پدر رو ۱۵ روز کسری بدن به سرباز خیلی عادلانه کسری به همه میرسه و انقدرم ناراضی نخواهیم داشت

 3. بخدا ظلمی ک دارن در حق سربازان میکنن یزید هم درحق امام حسین نکرد ….۳برادرم خدمت تموم کردن ما رفتیم ثبت نام کنیم برا طرح معافی ۳برادری گفتن لغو شده، درس رو ادامه دادیم پدرمون ۶۰سال شد رفتیم برا معافی کفالت ثبت نام کنیم گفتن کفالت شده ۷۵ساله الان هم شانس ما رشته ی پرستاری تموم کردیمونه ما رو گذاشتن دژبان ارتش نفری ک دیپلم هست گذاشتن تو بهداری ….دلمون خوش بود گفتیم ۳ما پدرمون رفت جبهه لاقل ی کسری بهمون میدن اینم گفتن شامل شما نمیشه….والا این کشور رو جمع کنن بهتره قانون های کشکی درمیارن

 4. همه کارای شما مسئولین برعکس ب خدا!بجای این ک اول آمار بگیرین بعد قانون تصویب کنید،میاید قانون رو علی الله تصویب میکنید و بعد گیر میکنید!آخه چرا ی ذره فکر پشت هیچ کار شماها نیست؟!
  حداقل الان ک تمام آمار ها دستتون هست،بگیر قانون بیست هزار نفر مشکل داره و زودتر بر اساس این آمار ی قانون جدید تصویب کنید تورو خدا!
  آخه ینی انقدر مسئولین ی کشور باید بی فکر باشن؟!الان ک آمار رو دارید طوری قانون تصویب کنید ک همه ب سیصد و هفتاد و پنج هزار نفر استفاده کنن واقعا!کلا تمام کسانی ک پدراشون جبهه بودن۳۷۵ هزار نفرن،بیاید ی قانون درست تصویب کنید!

 5. متاسفانه بد زمونه ای شده. پسرم تک فرزنده. رفتیم از ثبت احوال نامه بگیریم گفتن باید از یگان درخواست بیارید. به یگان مراجعه کردیم گفتت الان همه تک فرزندن و نامه ندادن! واقعا جای تعجب داره ادم نمیدونه دردش رو به کی بگه. پدرش ایثارگر هم هست لابد با این تبعیضی که دارن قایل میشن از بدشانسی ما اونجا هم حق و ناحق میشه.قرار بود دهم بهمن نحوه کسر خدمت فرزندان ایثارگران مشخص بشه الان ۱۵ امه و تازه خبر دادن که نامه زدن که مجلس تصمیم گیری کنه!!

 6. سلام این قانون پراز ایراد اخه چرا این همه حق کشی میکنید .هرکس باید به اندازی حقش استفاده کنه

 7. این چه قانونیه من تک پسر هستم لب مرزم دادم ۱۴ ماه خدمت می کنم فقط چون ایثارگری پدرم ۹ ماهه به من نمیدین
  این است عدالت علی آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. آقا این دیگه چ وضعی برا مردم درست کردید،الان با این شرایط ک نمیشه اصلا کسری گرفت،هم قانون قدیم برداشته شده هم قانون جدید پا در هواست!خب شماها ک میبینید اینطوری شده ظرفیت ها رو افزایش بدید،یا بیاید مثل قبل،فقط کسانی ک متولد سال هفتاد و دو و ماقبل اون هستند رو کسری بدید!وقتی میاید میگید کسی ک بچه ی یک روزه هم داره ثبت نام کنه معلومه ک آمار بالا میره!
  حداقل کاری کنید ک کسری ب همه برسه،حتی ماهایی ک کمتر از بیست و چهار ماه سابقه جبهه داریم!

 9. .اقا تورو بخدا زودت تر اقدام کنید . اینقد حرف نزنیم. سرگردان نکنیم مردمو .حقشون داره پایمال میشه

 10. تورا خدا کمی فکربکنید چندنفرباسواداز بیرون بیاوریدیک فکردرست حسابی بکنه هرکسی هرچقدر ایثارکری دارد باید بتواند استفاده کند گل یا پوچ بازی کردن نیست که سرنوشت عده ای به تصمیم شما دارد مردم دانشگاه ول کردن به امید کسر خدمت امدن پسرمن الان در حال خدمت است گفته بعداز اموزش ترخیص بشود چون ۲۵ ماه دارد اگر فقط شامل عده ای بشود من به پسرم میگم فرار کنه هرموقع نوبت ما شده به قدمت برود شش ماه اضافه هم بخورد بازهم ۲ داریم

  • باسواد کجا بود هرکی رفته یه مدرک از دانشگاه ناکجا اباد گرفته شده سردار حالا یه حساب دو دوتا دو نمیتونه حل کنه

 11. درحال سربازی........

  چرا فقط سربازان ۲۷ماه ….بقیه سربازان بدبخت چی…واسه سربازا تبعیض قایل نباشید سرباز سربازه…حتی اولویت با سربازاست تا امتیازای ۳۰ماه و ۲۹ ماه هم…اینو درک کنید

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.