مهارت افزایی دانش آموخته دانشگاهی همزمان با دوران سربازی و تحصیل

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از رایزنی های این وزارتخانه با سازمان فنی و حرفه ای و ستاد کل نیروهای مسلح برای مهارت افزایی دانش آموخته ها همزمان با تحصیل و دوره های سربازی خبر داد.سربازی در حین دانشگاه

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر مسعود برومند روز چهارشنبه در پنجاه و یکمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه های کشور با اشاره به بیشتر بودن نرخ بیکاری دانش آموختگان نسبت به بیکاری عمومی گفت: هشدارهای لازم در این مورد به صدا درآمده است و باید برای حل آن همه تلاش کنیم.
وی ادامه داد:آماری از تعداد دانشجویان و دانش آموختگان ارائه داد و اظهار کرد: امروز بیش از ۴ میلیون دانشجو در سراسر کشور داریم که ۱۱۵ هزار نفر از آنها دانشجویان دکتری هستند.
دبیر کل شورای عالی عتف با اشاره به آمار بیکاری گفت: در حالی که نرخ بیکاری کل در کشور ۱۲٫۸ است نرخ بیکاری دانش آموخته ها ۱۸٫۵ درصد و در میان افراد با تحصیلات عمومی ۱۱٫۷ درصد است.
وی تاکید کرد: با وجود این آمار بیکاری در کشورهای دیگر برعکس آمار ماست؛ بنابراین هشدارهای لازم در این زمینه به صدا درآمده است و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری باید در این زمینه کاری کنیم.
عضو هیات علمی دانشگاه امیدکبیر همچنین به روش های مقابله با چالش های اشتغال اشاره کرد و گفت: بهبود کیفیت کار، بهبود فضای کسب و کار، کاهش تصدی دولت، استفاده بهینه از بازارها و مدیریت صحیح همکاری های بین المللی و بهبود کیفیت نیروی کار از جمله این روش ها هستند که بهبود کیفیت کار به وزارت علوم برمی گردد و باید در این زمینه تلاش کنیم.
وی همچنین بازنگری محتوای درسی در چارچوب نظام صلاحیت حرفه ای را از جمله راهکارهای افزایش اشتغال دانش آموختگان دانست و گفت: دوره های کارآموزی باید با بهره وری بیشتر برگزار شوند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم همچنین از مسئولان دانشگاه ها خواست در کارگروه های مختلف استان ها حاضر شده تا از مشکلات استان مطلع شوند و برای رفع این مشکلات چاره ای بیاندیشند.
برومند همچنین از رایزنی با ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان فنی و حرفه ای و رسیدن به تفاهماتی با این سازمان ها برای افزایش اشتغال دانش آموختگان از راه بالا بردن بهره وری همزمان با دوره سربازی و دوران دانشجویی خبر داد.
قرار است تفاهم نامه وزارت علوم با سازمان فنی و حرفه ای در این زمینه با حضور وزیر علوم امضا شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.