معافیت فرزندان ۱۰۳ مددجوی کمیته امداد همدان از سربازی

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان گفت: فرزندان ۱۰۳ مددجوی زیر پوشش این نهاد از ابتدای سال جاری تاکنون، از خدمت سربازی معاف شده ‌اند.کمیته امداد امام خمینی سربازی

جعفر هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تسهیلات خدمت سربازی به ۲۵۵ مددجوی زیر پوشش این نهاد ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه تنها یکی از فرزندان پسر زنان سرپرست خانوار و یا تنها پسر خانواری که دارای سه خواهر باشد از خدمت سربازی معاف می‌شوند افزود: این تسهیلات یکی از ابزارهای حمایتی برای توانمندی خانوارهای زیر پوشش این نهاد است.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان اظهار کرد: در این مدت ۱۱۷ مددجوی سرباز به نزدیک‌ ترین یگان خدمتی محل سکونت منتقل شده‌اند همچنین فرزند ۵۷ مددجو از کاهش تعرفه صدور کارت پایان خدمت بهره ‌مند شده ‌اند.
هاشمی با بیان اینکه اجرای طرح معافیت سربازی فرزندان خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد از سال ۸۷ آغاز شده است گفت: هدف از اجرای این طرح در کمک به وضعیت اقتصادی خانوار مددجو است.
وی با تاکید بر اینکه یکی از خدمات کمیته امداد حمایت از همسر و فرزندان سربازان نیازمند است گفت: هم اکنون خانواده ۲۹ سرباز نیازمند زیر پوشش کمیته امداد استان همدان قرار دارند.
گفتنی است؛ ۸۵ هزارو ۱۹۲ نفر در قالب ۴۸ هزارو ۱۵۵ خانواده تحت حمایت کمیته امداد استان همدان هستند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.