مشوق‌های جدید سربازی با موضوع «مهارت آموزی» در راه است

خبرگزاری میزان: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آن دسته از مشمولانی که پیش از اعزام کاهش خدمت سربازیبه خدمت اقدام به فراگیری مهارتی کنند از مشوق‌هایی مانند حقوق، مرخصی و تعیین یگان محل خدمت بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،سردار «موسی کمالی» رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: قرار است مشوق‌هایی در نظر گرفته شود تا کسانی که پیش از اعزام به خدمت مهارت‌هایی را فرا بگیرند، از آن مشوق‌ها بهره‌مند شوند.
وی ادامه: هنوز این مشوق‌ها تدوین نشده اما از تمامی بخش‌های نیروهای مسلح و دستگاه‌های ذیربط نظرخواهی شد تا مشوق‌های پیشنهادی خود را ارائه کنند که حدود ۱۵۰ مشوق مطرح و در ۲۰ محور، دسته‌بندی شد.
برخی از این مشوق‌ها نیاز به مجوز قانونی دارد اما برخی از مشوق‌ها در چارچوب قوانین جاری می‌توان اجرا کرد، مانند اینکه سرباز می‌تواند محل خدمت خود را انتخاب کند یا اعزام خود را به عقب و یا جلو بیاندازد.
سردار کمالی تصریح کرد: این مشوق‌ها در مورد حقوق، مرخصی، تعیین یگان محل خدمت و… است که پس از سیر مراحل قانونی و تصویب اعلام می‌شود. پیش‌بینی می‌شود این مشوق‌ها تا سال آینده اجرایی شوند.
وی افزود: در دوره سربازی نیز ابتدا با توجه به توان نیروهای مسلح و دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به سربازان مهارت‌های لازم را می‌آموزیم؛ که در این رابطه نیازهای نیروهای مسلح و منطقه مورد توجه است.
به طور مثال بنده طی بازدیدی که از یکی از پادگان‌های سیرجان داشتم، سربازان مطرح کردند که آموزش‌های ارائه شده مورد نیازشان نیست و با توجه به وجود معادن در سیرجان اگر مهارت‌هایی در این زمینه ببینند، می‌توانند پس از خدمت به راحتی استخدام شوند.
سردار کمالی خاطرنشان کرد: همچنین علاقه‌مندی و نیازهای سربازان مورد توجه است و تلاش داریم دوره‌های مهارت‌آموزی را با توجه به موارد فوق برگزار کنیم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.