مرکز آموزش ۰۸ شهید ابراهیم نوری خاش

ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب از هر طرف مورد هجوم استکبار جهانی بخصوص آمریکا قرار گرفت از این رو به منظور تقویت جبهه های جنگ ضرورت ایجاب کرد یگانهای آموزشی که ماموریت تربیت مشمولین را بعهده داشتند گسترش یابند تا نیازمندیهای نیروهای انسانی یگانهای عملیاتی تامین شود.

در همین راستا و در نیمه دوم سال۱۳۶۲، مرکز آموزش ۰۸ کازرون پس از تصویب فرماندهی کل قوا تشکیل شد و در سال ۱۳۶۳ با یک گردان آموزشی فعالیت خودرا در این شهر آغاز کرد و در سال ۱۳۶۶ به پادگان تیپ۲ زرهی خاش منتقل گردید و در بهمن همان سال، گردان چهارم آموزشی را تشکیل داد.

در مهر ماه ۱۳۶۹ با اجرای طرح رجعت یگانها به پادگان های سرزمینی خود، به پادگان چشمه محل کنونی مرکز انتقال یافت و تا پایان سال ۱۳۷۳ با ۳ گردان ادامه ماموریت داد و در سال ۱۳۷۴ بنا به دستور فرمانده وقت نیروی زمینی به علت مناسب نبودن موقعیت استقرار مرکز از نظر آب و هوایی و امکانات نا مناسب جهت آموزش، دستور انحلال مرکز داده شد اما پس از گذشت یک سال، با انجام فعالیت های ساختمانی مرکز و تجدید بنا، مجددا فعالیت خود را آغاز کرد.

این مرکز در طول سال، ۷ دوره ۱۸۰۰ نفری با مدارک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم پذیرش می کند.

۲ نظر ها

  1. باسلام،بنده سال ۸۲مرکز آموزشی ۰_۸خاش دوره آموزشی رو سپری کردم،درست نوزده روز از بهارگذشته بود که از شمال اعزام شدیم به پادگان،واقعا شرایط سختی بود،جز آب وهوا که خیلی بدبود امکاناتش درحد صفربود نه آبخوری داشت نه توالت به اندازه کافی واسه نیروها غذا واقعا بدبود، بعلاوه سخت گیریهای بی مورد که تو اون شرایط زجرآور بود،واقعا جای مناسبی نبود واسه آموزش دادن همه با بیماری اسهال خونی دست وپنجه نرم میکردن،دیگه خبری ندارم از اونجا که چیکارش کردن

    • الان شده بهشت هرچی بهت بگم باورت نمیشه پیتزا فروشی ساندویچی رستوران اقا همه چی داره داداشم الان اونجاس اینقدر بهش خوش گذشته ک دوست داره یگانم اونجا بیدفته

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.