مرکز آموزش ۰۴ امام رضا (ع) بیرجند

مرکز آموزش ۰۴ امام رضا (ع) در سال ۱۳۰۴ در قالب گردان سواره نظام تأسیس و در سال ۱۳۳۸ به هنگ ۲۰۱ آموزشی و در سال ۱۳۴۴ به مرکز آموزشی ۳۰۴ با استعداد ۲ گردان و در سال ۱۳۵۰ به مرکز آموزش ۰۴ به استعداد ۴ گردان آموزشی (یک گردان در تربت حیدریه و ۳ گردان در بیرجند) و گروهان قرارگاه، خدمات و پشتیبانی، تبدیل شد.

در سال ۱۳۸۷ با نگرش به همجواری این یکان با استان خراسان رضوی و بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع)، با پیشنهاد این مرکز و تصویب فرمانده نیروی زمینی ارتش به نام مبارک حضرت امام رضا (ع) یعنی مرکز آموزش ۰۴ امام رضا (ع) تغییر نام یافت.

هدف از احداث این مرکز (که در زمینی به مساحت حدود ۴۷ هکتار در شرق شهرستان بیرجند واقع شده) در بدو تأسیس، برقراری امنیت در منطقه جنوب خراسان بزرگ و شرق کشور بوده است.

تعداد شهدای ارتش در این حوزه استحفاظی ۴۳۴ نفر و تعداد شهدای این مرکز ۱۱۴ نفر می باشد.

شایان ذکر است مرکز آموزشی ۰۴ در دوران دفاع مقدس علاوه بر ارائه آموزش‌های رزم مقدماتی به سربازان ارتش، نسبت به آموزش بسیجیان منطقه و با استفاده از کارکنان پایور و وظیفه برگزیده و داوطلب و امکانات داخلی مرکز، نسبت به سازماندهی، تجهیز و اعزام به مناطق عملیاتی گردان ۸۰۹ از سال ۱۳۶۰ اقدام کرده‌است. 

شماره تلفن مرکز آموزش ۰۴ امام رضا (ع) بیرجند:۰۵۶۳۲۲۰۵۷۱۶

 


۱۴۷ نظر ها

  1. کسی میدونه ۰۴ بیرجند خطر ناکه یا نه؟ لب مرزه؟

  2. توروخدا جواب بدین من شمارشو از اینترنت پیدا کردم الان ۵روزه رفته اگه زنگ بزنم اسمشو بگم صداش میزنن باهاش حرف بزنم یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا جواب بدین توروخدا

  3. سلام اگه زنگ بزنم شماره ÷ادگان نامزدمو صدامیزنن؟؟؟

  4. سلام این ادرس کاناله بیاید گروه زدم ۰۴ بیرجند @padeganebirjand

  5. سلام لطفا اگر شماره از پادگان دارید ارسال کنید

  6. ۰۴بیرجند چطوره خبر دارین؟
    ۰۹۳۵۳۲۱۰۰۴۷
    منم ادد کند گروه

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.