مرخصی‌های دوره‌ی آموزشی

اول از همه باید گفت که طول دوره آموزشی ۶۰ است.(به ساعت آموزش نیزاطلاق می شود که در این صورت کمتر از ۶۰ روز خواهد شد ولی عرف همان ۶۰ روزاست).!!!!!!!! 

مرخصی های دوره آموزشی به چهار دسته تقسیم بندی می شوند که در ادامه به معرفی انها می پردازیم. اما نکته مهمی که باید به آن توجه نمود این است که قانونی برای دادن این مرخصی ها وجود ندارد!!!! و فرمانده پادگان، قانون گذار این مرخصی ها می باشد. در نتیجه این مرخصی ها مثل هم نمی باشند و مرخصی هر پادگان و هر دوره اعزام با سایر پادگان ها متفاوت است.

اما به طور کلی، مرخصی های دوران آموزشی به چهار مرخصی، ابتدای دوره، میان دوره، پایان دوره و در نهایت مرخصی درون شهری تقسیم بندی می شوند.

مرخصی ابتدای دوره به این شکل می باشد که وقتی برای روز اول وارد پادگان شدید و جیره لباس هایتان را دریافت نمودید، به همه افراد برای اینکه بتوانند لباس های داده شده را اندازه خود کنند مرخصی داده می شود. معمولا این مرخصی بین ۲ الی ۶ روز می باشد.

مرخصی میان دوره هم معمولا در آخر ماه اول دوره آموزشی داده می شود. این مرخصی هم بسته به تعطیلات رسمی، بین ۳ الی ۷ روز می تواند باشد.

مرخصی پایان دوره هم به زمان برگذاری مراسم تحلیف بستگی دارد و مدت آن از روز مراسم تحلیف تا پایان ماه دوم آموزشی می باشد.مدت این مرخصی بین ۰ الی ۳ روز می باشد.

آخرین نوع مرخصی هم مرخصی درون شهری یا (ساعتی) است که معمولا از هفته دوم آموزشی (یا زودتر) برای سربازان برقرار می شود و سربازان می توانند از ساعت ۴ بعدطهر تا ساعت ۶ صبح روز بعد بیرون از  پادگان باشند.

با رعایت نکات زیر می توانید مدت مرخصی های خود را بیشتر نمایید:

۱- سعی کنید در ماه اسفند (دوره طلایی) اعزام شوید چون حداقل ۲۰ روز را در مرخصی خواهید بود.

۲- بعد از ماه اسفند، سعی کنید در ماهی اعزام شوید که ماه رمضان در آن قرار دارد. اولا از همه به سربازان در این ماه کمتر سخت می گیرند. دوما  مدت مرخصی زیاد می باشد.

۳- سعی کنید با فرمانده گردان و یگان رفیق شوید. چون این افراد بعد از فرمانده پادگان تنها افرادی هستند که می تونن مرخصی شما رو زیاد و کم نمایند.

۱۱۰ نظر ها

  1. من‌ ستاد فرماندهی کل برگه معرفی آموزشیمو صادر کرده یعنی بعد آموزشی میفتم ستاد فرماندهی کل لطفا جواب بدین

  2. سلام نامزد من ۱۹/۱۲/۹۷اعزام میشه گیلانغرب سپاه ثابت خواه افتاده من بندرعباس پرستار هستم آیا تو عید برمیگرده؟ چند روز

  3. برادر من ۱۹ اسفند ۹۷ اعزامشه، نیرو انتظامی اراک افتاده واسه اموزشی، تو عید مرخصی دارن؟؟

    • برادر منم رفته اگه اطلاع پیدا کردن تو عید مرخصی هستن ممنون میشم اطلاع بدید

    • من یک اسفند همین ماه اعزام شدم همون جایی که میخواد داداشت بره مرخصی میدن اما دو نیمه میشه یا نیمه اول میاد یا نیمه دوم

  4. سلام نامزد من ۱/۱۲ اعزام شده مالک اشتر اراک و هنوز بهشون نگفتن مرخصیشون چن روزه اگه کسی مطمئنه الطفا ب من بگه

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.