مشاوره سربازی

مرخصی‌های دوره‌ی آموزشی

اول از همه باید گفت طول دوره آموزشی ۶۰ روزه(به ساعت آموزش هم اطلاق میشه که کمتر از ۶۰ روز میشه ولی عرف ۶۰ روزه)!!!!!!!! نه یه روز کمتر و نه یک روز بیشتر. 

مرخصی های این دوره به چهار دسته تقسیم بندی میشن که در ادامه به معرفی اونها پرداخته میشه اما نکته مهمی که باید به اون توجه کرد اینه که قانونی برای دادن این مرخصی ها وجود نداره!!!! و فرمانده پادگانی که شما در حال گذروندن آموزشی در اون هستین قانون گذاره این مرخصی هاست. پس این مرخصی ها مثل هم نیستن و مرخصی هر پادگان و هر دوره اعزام با بقیه متفاوت هستش.

اما به طور کلی،مرخصی های دوران آموزشی به چهار مرخصی، ابتدای دوره، میان دوره، پایان دوره و در نهایت مرخصی توی شهری تقسیم بندی می شوند.

مرخصی ابتدای دوره به این شکله که وقتی برای روز اول وارد پادگان شدین و جیره لباستون رو بهتون دادن به همه افراد این فرصت داده میشه که برن لباسایی که بهشون داده شده رو اندازه قد و قواره خودشون کنن. معمولن این مرخصی بین ۲ تا نهایتن ۶ روزه.

مرخصی میان دوره هم واسه اینه که سربازا رو که بعد از یه مدت  بفرستن خونه تا برای ادامه دوره ریکاوری بشن. این مرخصی هم بسته به تعطیلات رسمی بین ۳ تا ۷ روز می تونه باشه.

مرخصی پایان دوره هم بسته به زمان برگذاری مراسم تحلیف داره و زمانش هم بستگی داره به شخص شخیصی که قراره برای مراسمتون بیاد و از شما سان ببینه. هرچه زودتر بیاذ مرخصی شما هم زودتره و بیشتر. در مواردی داشتیم که همین شخص متشخص رو ۳۱ ماه تشریف آوردن و سربازا رو از مرخصی پایان دوره محروم کرده.

و آخرین مرخصیی هم مرخصی توی شهری یا (ساعتی) هستش و معمولن از هفته دوم آموزش(یا زودتر) برای سربازان عزیز برقرار میشه و سربازا می تونن از ساعت ۴ بعدطهر تا ساعت ۶ صبح روز بعد بیرون پادگان باشن.

چندتا فوت و فن هست که سربازا می تونن مدت این مرخصی ها رو بیشتر کنن.

۱- سعی کنین تو ماه اسفند(که به دوره طلایی معروفم هست) اعزام بشین. چون حداقلش ۲۰ روزش رو تو مرخصی هستین.

۲- بعد از ماه اسفند سعی کنین توی ماهی اعزام بشین که ماه رمضان توش قرار داره. اول از همه بهتون هیچ سخت نمی گیرن دوما مرخصی راحت و زیاد بهتون میدن.

۳- و مورد آخر اینه که سعی کنین با فرمانده گردان و یگانتون رفیق بشین. چون این افراد بعد از فرمانده پادگان تنها افرادی هستن که می تونن مرخصی شما رو زیاد و کم کنن.

۲۴ نظر ها

  1. سلام دوستان برادر من چهار روزه ک تو پادگان یگان ویژه ماهدشت اعزام شده هنوز تماس نگرفته ک حتی بگه رسیده
    دوبار رفتم تا پادگان ولی نزاشتن ببینمش گفتن اموزشی اصلا ملاقاتی ندارن
    ما خیلی نگرانیم حتی با شماره شماره پادگان هم تماس گرفتم کسی پاسخگو نیست
    تو رو خدا بگید چیکار کنم
    چهار روزه خوابو خوراک ندارم

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.