لیست ۲۰ هزار نفره ایثارگران اعلام نشده،دارندگان ۲۸ و ۲۹ ماه ایثارگری، ثبت‌نام کنند

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص ابهامات موجود برای ثبت‌نام در مرحله دوم طرح کسری و معافیت خدمت ایثارگران گفت: لیستی از ۲۰ هزار نفر افرادی که امسال مشمول طرح کسری و معافیت خدمت می‌شوند اعلام نکرده‌ایم؛ همه افرادی که ۲۸ یا ۲۹ ماه ایثارگری دارند برای اخذ گواهی اقدام کنند.ابراهیم کریمی

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص ابهامات مرحله دوم ثبت‌نام طرح کسری و معافیت فرزندان ایثارگران و سؤالاتی که مخاطبان فارس در این زمینه مطرح کرده بودند، سخن گفت.
سردار کریمی در پاسخ به این پرسش که آیا ۲۰ هزار نفر منتخب طرح معافیت و کسری امسال مشخص شده و اسامی آنها اعلام شده است یا نه، اظهار داشت: افرادی که پدر یا مادرشان ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه حضور در جبهه دارند یا مدت ایثارگری، جانبازی و اسارتشان به صورت تلفیقی یا تنها به این مدت ختم می‌شود باید برای اخذ گواهی به مراکز نیروهای مسلح مراجعه کنند.
وی گفت: ما به طور مشخص اسامی افراد را اعلام نکرده‌ایم و نگفته‌ایم که به طور مثال این ۲۰ هزار نفر مراجعه کنند؛ بلکه اعلام کرده‌ایم کسانی که ۲۸ یا ۲۹ ماه سابقه ایثارگری دارند مراجعه کنند.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به این سؤال که اگر تعداد ثبت‌نام‌کنندگان و افرادی که دارای این مدت سابقه باشند از ۲۰ هزار نفر بیشتر باشد چه تمهیدی در این خصوص اندیشیده شده است، بیان داشت: بعد از ثبت‌نام این افراد کار بررسی انجام خواهد شد و ۲۰ هزار نفری که در اولویت اول باشند برای امسال و بقیه برای سال‌ آینده تخصیص داده خواهند شد.
این مقام ارشد نظام وظیفه به افرادی که دانشجو بوده یا برگ آماده به خدمت را دریافت کرده‌اند یا به سن مشمولیت رسیده یا در حال خدمت هستند و ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری والدین خود را دارا هستند درخواست کرد حتماً به یگان مربوطه برای اخذ برگ گواهی و سپس به پلیس + ۱۰ برای ثبت مدارک مراجعه کنند؛ چرا که اولویت اول با افراد فوق است.
سردار کریمی در پاسخ به سؤال دیگری در این خصوص که مراکز نیروهای مسلح از چنین برنامه‌ای خبر نداشته‌اند، گفت: ما به مراکز نیروهای مسلح هم به صورت تلفنی و هم ابلاغیه، اطلاع‌رسانی کرده‌ایم بنابراین افرادی که در دسته فوق جای دارند به یگان‌های مربوطه مراجعه کرده و فرم مخصوص کسر خدمت را تکمیل کنند.
وی ادامه داد: بعد از تکمیل فرم لازم است همراه با مدارکی که پلیس + ۱۰ آنها را مشخص کرده است به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند؛ بعد از آن منتظر باشند تا ما بررسی نهایی را انجام داده و به آنها اعلام کنیم.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به سؤالی در خصوص مهلت اخذ گواهی و ثبت‌نام در پلیس + ۱۰، اظهار داشت: تا پایان سال برای ثبت‌نام مهلت پیش‌بینی شده است.
سردار کریمی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص اخذ گواهی از یگان و اینکه باید به یگان‌های محل خدمت مراجعه شود یا نه، یگان‌هایی که در محل زندگی فرد مستقر هستند نیز می‌توانند این گواهی را صادر کنند، گفت: اگر نقصی در مدارک وجود نداشته باشد افراد می‌توانند به یگان‌های مربوطه در استان یا شهرستان محل زندگی خود مراجعه کنند؛ اما اگر مدارک ناقص باشد نیاز است که برای پیگیری به یگان اصلی در هر شهری که خدمت صورت گرفتهاست؛ مراجعه شود.
وی در خصوص تعداد آمار ثبت‌نامی در پلیس + ۱۰ تا این لحظه، گفت: تا این لحظه هیچ ثبت‌نامی در پلیس + ۱۰ صورت نگرفته است چرا که از دیروز به مراکز نیروهای مسلح ابلاغ شده که فرم مخصوص به مراجعین تحویل داده شود و بعد از استعلام، گواهی مربوطه صادر شود؛ البته کسانی هستند که گواهی فوق را از قبل آماده کرده‌اند اما تا این لحظه آماری از ثبت‌نام در دفاتر پلیس + ۱۰ گزارش نشده است.

منبع : خبرگزاری فارس

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

۳ نظر ها

  1. خجالتی بکش ریشت سفیده ای سردار ….کی بود ایراد گرفت از این قانون؟گفت از بقیه ظلم میشه….چنتا مثل شما اداره مملکتو دردست داره ..بمیرین خجالتی بکشین

  2. ۰۹۱۸۳۷۶۴۱۶۰پدرم ۱۹ماه و۶ روز منطقه دارد در سپاه کردستان و منهم درحال خدمت سربازی و۴ماه هوانیروز انتظامی مریوان و دریگا ن راهوار راهنمای رانندگی مریوان مشغول خدمت سربازی هستم آیا کسری خدمت سربازی شامل حال من نخواهد شد

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.