قیمت خرید غیبت سربازی در بودجه سال ۹۷

خبرگزاری خبرآنلاین:  در لایحه بودجه سال ۹۷ پیشنهاد شده است دولت مانند سال‌های گذشته، مشمولانی را که هشت سال غیبت دارند، در صورت دریافت جریمه به صورت نقد و اقساط، معاف کند.روحانی دیپلم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حسن روحانی، رییس جمهور امروز لایحه بودجه سال ۹۷ را تقدیم مجلس کرد. در تبصره ۱۱ این لایحه دوباره به دولت اجازه داده شده است که مشمولان غایب را با دریافت جریمه، معاف از سربازی کند. در این تبصره آمده است:
به دولت اجازه داده میشود کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی که بیش از هشت سال غیبت دارند را با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت بهصورت نقد و اقساطی کـه تـا پایـان سـال ۱۳۹۷ تسـویه میشود، معاف کند. تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیتهای مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور موضوع ردیف ۱۵۰۱۲۸ نزد خزانه‌داری کل کشور واریز میشود و تـا سـقف سـیزده هـزار و پانصـد میلیـون ریال در قالب ردیف ۲۳ -۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹ (این قانون به صورت مساوی به ردیفهای ذیربط تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقتنامه متبادلـه بـا سـازمان بـرنامه و بودجه کشور اختصاص مییابد. میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح جدول زیر میباشد:
۱ -به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ده درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از شش ماه، یکسال محسوب میشود.
۲ -برای مشمولان متأهل، پنج درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز بهازای هر فرزند، پنج درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر میشود.
۳ -مشمولان غایبی که بهصورت اقساطی و یا نقدی برای صدور کارت پایان خدمت اقدام نموده اند، میتوانند گواهینامه رانندگی أخذ نمایند.
۴ -فرزندان ایثارگران مشمول ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مذکور در این ماده مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آنان با هر مقطع تحصیلی، مشمول ردیف اول جدول با اعمال پنجاه درصد تخفیف میشوند.
۵ -مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی از پنجاه درصد تخفیف بهره‌مند میشوند.
ج- پنج درصد از اعتبار ردیف هزینه‌ای ۲۳ -۵۳۰۰۰۰ جهت آموزشهای مهارتی پرسنل وظیفه در پادگانها به سازمان آموزش فنی و حرفهای اختصاص یابد.
جدول قیمت های پیشنهادی توسط دولت به شرح زیر است:

مدرک تحصیلی پایه ریالی جریمه مشمولان غایب
زیردیپلم ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال
دیپلم ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال
فوق دیپلم ۲۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال
لیسانس ۲۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال
فوق لیسانس ۳۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال
دکترای عمومی علوم پزشکی ۳۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال
دکترای تخصصی غیر علوم پزشکی ۴۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال
دکترای تخصصی رشته های علوم پزشکی و بالاتر ۵۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال

۲ نظر ها

  1. با عرض سلام و وقت بخیر
    امروز تلفنی در مورد این موضوع در خدمتتون بودم. جا داره چند نکته رو در رابطه با این قضیه خدمتتون عرض کنم:
    این قانون هنوز اجرای نشده و دارای تناقض های بسیاری است. افرادی که در شمول ماده ۴۵ قرار میگیرند بدون نیاز به پرداخت پولی بر طبق قانون می بایست معاف شوند. ماده ۴۵ در خدمت نظام وظیفه عمومی به شرح زیر است:

    ” به ازاء هر بیست و چهار ماه آزادگی، (۲۵%) جانبازی و سی ماه سابقه حضور در جبهه یک نفر از فرزندان آزادگان، جانبازان و رزمندگان معاف می ‌گردد.”

    و این افردای به خودی خود معاف هستند ونیازی به خرید خدمت ندارند.

  2. با سلام میخاسم بدونم برای اقدام ماده ۴۵ باید کجا بریم ک سربازی رو بخریم …من پدرم ۲۸ماه سابقه ایثارگری داره و داداشم ۱۶ماهشو استفاده کرده میتونم از این قانون استفاده کنم؟چون طبق ماده باید ۳۰ ماه بشه و….

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.