قرار موقوفی تعقیب در ۲۰۰ پرونده سربازی صادر شده است

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ غلامعباس  دادستان نظامی استان تهران از اجرای طرح پایش شعب نیرو های مسلحدادیاری در دادسرای نظامی تهران خبر داد و گفت: به منظور کاهش زمان اوقات تعیینی، تعیین تکلیف پرونده‌های قدیمی و ایجاد تعادل در موجودی پرونده‌های شعب، این طرح در دادسرای نظامی تهران اجرا شد.

ترکی افزود: این طرح با نظارت معاون قضایی دادستان نظامی استان تهران و مشارکت فعال قضات شعب دادیاری و کارکنان دفتر دادسرا از آذرماه سال ۱۳۹۵ آغاز و اواخر سال گذشته به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه این طرح در دو بخش قضایی و اداری اجرا شد، تصریح کرد: در بخش قضایی، طرح در چهار مرحله به اجرا درآمد و با حضور تعدادی از دادیاران مجرب، ابتدا تمامی پرونده‌های موجود شعب مورد بررسی قرار گرفت.

ترکی درباره نتایج اجرای این طرح در بخش قضایی گفت: در اولین گام، با شمارش دقیق پرونده‌ها، میزان اختلاف موجودی سیستمی که حدوداً ۵۰ فقره بود، مشخص و پرونده‌هایی که از شعبه خارج و از آمار سامانه مدیریت پرونده قضایی کسر نگردیده بودند، تعیین تکلیف شدند.

وی از تعیین تکلیف بیش از ۳۶۰ فقره پرونده در اجرای این طرح خبر داد و گفت: با توجه به طرح فروش سربازی و عفو مقام معظم رهبری به سربازان با بیش از هشت سال فرار یا غیبت و همچنین مراجعه مستقیم این افراد به نظام‌وظیفه و اخذ کارت معافیت، آمار دقیق این پرونده‌ها که بیش از ۲۵۰۰ فقره بود، استخراج و از سازمان وظیفه عمومی استعلام شد.

دادستان نطامی تهران تصریح کرد: در این راستا تاکنون بیش از ۲۰۰ فقره تعیین تکلیف و منجر به صدور قرار موقوفی تعقیب شده که این تعداد به‌مرور افزایش می‌یابد.

وی افزود: از سوی دیگر در بررسی‌ها ۱۶۶ فقره پرونده محیای صدور قرار نهایی و یا قابلیت درخواست احاله، شناسایی و توسط دادیاران شعب قرار متناسب درباره آن‌ها صادر و از آمار کسر شدند.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.