طول مدت خدمت سربازی افزایش پیدا نمی‌کند

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: طول خدمت سربازی افرایش پیدا نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار ابراهیم کریمی در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره جدیدترین تصمیمات و قوانین برای مشمولان نظام وظیفه خارج ازکشور اظهار کرد: تا پایان سال ۹۷ طرح جریمه مشمولان غایب به اتمام می‌رسد، افرادی که دارای ۸ سال غیبت هستند در ورود به کشور مشکلی ندارند اما برای خروج ازکشور باید وضعیت خود را مشخص کنند.

جانشین رئیس وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: فرصت کوتاهی برای این افراد باقیمانده که باید نسبت به تعیین وضعیت خدمت خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۸ جریمه مشمولان غایب متوقف می‌شود، یادآور شد: در ۴ سال گذشته به اندازه کافی برای داوطلبان این طرح فرصت ارائه شده، این موضوع در لایحه بودجه ۹۸ حذف شده و این کار به درستی صورت گرفته است.

کریمی ادامه داد: افرادی که زیر ۸ سال غیبت دارند و در خارج کشور هستند تا سال ۱۴۰۰ مجوز دارند که بتوانند به کشور وارد شود و هیچ محدودیتی برای آنها وجود ندارد، البته باید ۳ سال اقامت در آن کشور خارجی داشته باشند و حداکفر دو بار در طول سال می‌توانند به کشور وارد و خارج شوند، اما مدت توقف آنها در این دو بار مراجعه نباید از ۳ ماه بیشتر باشد.

وی تصریح کرد: سایر افرادی که دارای معافیت تحصیلی هیچ محدودیتی در ورود و خروج ندارند چون با موظف نظام وظیفه از کشور خارج شده‌اند و پس از اتمام تحصیل می‌توانند وارد کشور شوند.

جانشین رئیس وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه ضرورتی برای افزایش طول خدمت وجود ندارد، گفت: برای محققانی که انجام کار تحقیقی ضرورت دارد، قانونگذار پیش‌بینی کرده که این افراد در دوره کارشناسی ارشد تحقیقاتی برای نیروی مسلح انجام داده و در ازای آن کسر خدمت دریافت کنند.

کریمی افزود: محدودیتی برای گرفتن کسر خدمت برای این افراد وجود ندارد اما اگر میزان کسری از ۹ ماه بیشتر باشد موضوع باید در شورای مرکزی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح تصمیم‌گیری شود.

وی خاطرنشان کرد: نخبگان مورد تایید بنیاد ملی نخبگان نیز می‌توانند برای ساختار نیروهای مسلح تحقیقاتی انجام داده و به جای خدمت از تحقیقات استفاده کرده و فقط دوره آموزشی را سپری کنند. در طرح سرباز معلم نیز هر سال تصمیم‌گیری می‌شود که چه تعداد سرباز معلم در اختیار مناطق محروم قرار گرفته و خدمت خود را سپری کنند.

کریمی تصریح کرد: فرصتی برای افرادی که شرکت دانش‌بنیان دارند نیز تعبیه شده که این افراد و شرکتها با تایید سازمان نخبگان نیروهای مسلح بتوانند خدمت خود را در آن شرکت سپری کنند.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.