طرح گذراندن خدمت سربازی فارغ التحصیلان دکترا و ارشد در روستاهای زادگاهشان

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از برنامه ریزی وایجاد هماهنگی این معاونت با ستاد کل نیروهای امریه در زادگاهمسلح برای تعریف طرح گذراندن خدمت سربازی فارغ التحصیلان دوره دکترا و ارشد در روستاهای زادگاه شان برای انجام آمایش سرزمینی خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، سید ابوالفضل رضوی روز یکشنبه در نخستین همایش ملی فناوری های فرهنگی تولید و اشتغال در سالن اجتماعات جابرابن حیان دانشگاه صنعتی شریف در سخنانی با اشاره به وجود بیش از ۲۵۸۰ دهستان با متوسط ۲۴ روستا گفت: برای فارغ التحصیلان دکترا و ارشد در رشته هایی همچون اقتصاد، برنامه ریزی، جغرافیا و جامعه شناسی علاقمند به گذران خدمت سربازی در زادگاه خود در قالب امریه دوره آموزشی تعریف خواهد شد.
وی افزود: این فارغ التحصیلان به جای گذراندن سربازی در سازمان های نظامی و انتظامی هم خدمت بزرگی به اقتصاد کشور می کنند و هم برای فردای خویش شغل تعریف کنند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه به طور معمول در دنیا سرمایه ها به بخش های مختلف از جمله فیزیکی و غیر ملموس تقسیم بندی می شود، افزود: متاسفانه ما از سرمایه های پنهان و ناملموسی همچون سرمایه های فرهنگی خویش شامل اداب رسوم اجتماعی، بازی های محلی که در توسعه اقتصاد و درآمدزایی کشور دارای تعیین کننده بوده است، غافل بوده ایم.

منبع: خبرگزاری ایرنا

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.