ضوابط جدید کسر خدمت فرزندان ایثارگران اعلام شد

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از ابلاغ ضوابط جدید کسر خدمت فرزندان ایثارگران به نیروهای مسلح خبر داد.کمالی آزمون ادواری

به گزارش ایرنا از ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی روز سه شنبه افزود: به منظور فراهم کردن زمینه استفاده از همه فرزندان ایثارگران از تسهیلات کسر خدمت بنا به توافق به انجام رسیده میان مجلس شورای اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح به ازای هر درصد جانبازی هر ماه اسارت و هر ماه رزمندگی ۱۲ روز کسر خدمت به فرزندان ایثارگران تعلق می گیرد که ضوابط اجرایی این مقررات به نیروهای مسلح ابلاغ شده است.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: فرآیند اخذ گواهی و ثبت کسر خدمت برابر روال گذشته است بدین ترتیب که رزمندگان ارتش برای دریافت گواهی مربوط باید به یگانهای محل خدمت خود در نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی و رزمندگان سپاه و بسیجیان رزمنده نیز به سپاه های استانی و سازمان بسیج مراجعه کنند.
سردار کمالی اظهار داشت: رزمندگان نیروی انتظامی نیز باید به یگانهای انتظامی استانها و جانبازان و آزادگان هم به بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کنند.
وی گفت: مصوبه قبلی در خصوص معافیت فرزندان رزمندگان دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه که در حال اجرا است تا سقف ۲۰ هزار نفر پیش بینی شده برای سال ۹۶ به قوت خود باقی است.
کمالی خاطر نشان کرد: کسر خدمت صرفا به کارکنان وظیفه غیر غایب که اشتغال به خدمت دارند تعلق می گیرد، بنابراین کارکنان وظیفه هنگام مراجعه به مبادی ذکر شده باید گواهی اشتغال از محل خدمت با برگ اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

۴ نظر ها

  1. با سلام واحترام بفرمایید به افرادی که پدر در مناطق عملیاتی مانند سیستان و بلوچستان خدمت کرده اند آیا کسری خدمت شامل فرزندشان که مشغول خدمت می شود لطفا راهنمایی بفرمایید.

  2. سلام،ببخشید میخواستم بدونم من الان ۱۲ماه خدمت کردم و پدرم ۲۲ماه جبهه داره برادرم چندسال دیش ۷ماه استفاده کرده…الان من میتونم از ۱۵ماه دیگش ک باقی مونده استفاده کنم ؟؟؟؟

  3. ببخشید من سرباز ارتش نیروی زمینی هستم و برا گواهی اشتغال بخدمتم دو سه ماه طول میکیشه بیاد و ترس از این دارم ک نتونم کسری جبهه پدر برسم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.