صدور مجوز ۲۰ هزار معافیت سربازی در طول سال

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: از مشمولان اعزام به خدمت سال ۹۶، ۱۴/۴۰ درصد را مشمولن غایب را شامل می شود که امسال این درصد افزایش یافته است.صدور مجوز ۲۰ هزار معافیت سربازی در طول سال

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حبیب جعفرزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز برگزار شد، اظهار کرد: افرادی که دارای امتیازات ویژه از جمله ایثارگری، جانبازی و یا حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس هستند از یک ماه کسری خدمت برخوردار می‌شوند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر خدمت مقدس سربازی ۲۴ ماه است اما افرادی را که امتیازات ۲۴ گانه ویژه معافیت شاملشان شود از معافیت سربازی نیز برخوردار می‌شوند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی افزود: همچنین بنابر ابلاغیه ای که از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا برای ما ابلاغ می‌شود سالانه حق صدور ۲۰ هزار معافیت سربازی وجود دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲۰ هزار نفر از این طرح استفاده کرده‌اند که سال جاری و نیز تا پایان اجرای برنامه ششم توسعه اجرای این طرح ادامه خواهد داشت.

جعفرزاده تصریح کرد: در رابطه با انواع درخواست‌‌های مشمولان اعزام به خدمت از جمله درخواست‌های پزشکی و کفالت ۱۷ شورای پزشکی و یک شورای عالی پزشکی و همچنین ۱۷ هیئت رسیدگی بدوی و رسیدگی تجدید نظر ارائه خدمات می‌دهند.

وی اذعان کرد: سال گذشته در خصوص موارد خاص ایثارگران یک هزارو ۷۸۲ فقره انواع درخواست‌های کفالت رسیدگی به موارد خاص این قشر بوده که تصمیمات لازم هم بر حسب ۴ وضعیت اتخاذ شده است.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: در حوزه کارت‌های پایان خدمت سربازی و معافیت طرحی برای تبدیل کارت‌های کاغذی به هوشمند از تاریخ اول مهر ۹۱ صادر شده و تاکنون ۳۴۶ هزار و۲۳۶ فقره درخواست در دفاتر پلیس +۱۰ ثبت شده که از این تعداد به ۳۴۴ هزار و ۴۸۱ فقره بررسی و کارت هوشمند صادر شده است.

منبع : خبرگزاری فارس

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.