شرایط دریافت امریه سربازی

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح توضیحاتی را در مورد امریه سربازی ارائه کرد.سردار موسی کمالی

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره امریه‌های سربازی اظهار کرد: یک سری از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌ها با مجوز ستاد کل نیروهای مسلح دارای تعداد محدودی سهمیه از سربازان هستند که به آنها امریه گفته می‌شود.

وی با بیان اینکه متقاضیان امریه سربازی باید دارای یک سری شرایط و پیش شرط‌هایی که از سوی سازمان متقاضی و با تایید ستاد کل نیروهای مسلح هست باشند گفت: متقاضیان دریافت امریه ابتدا باید برگه اعزام به خدمت خود را دریافت کرده و سپس برای امریه شدن سازمان مربوطه اقدام کند. این افراد حداقل باید سه ماه قبل از اعزام به سربازی برای امریه اقدام کرده و وضعیت خود را مشخص کنند. در غیر اینصورت استفاده از امریه برایشان ممکن نخواهد بود.

کمالی با بیان اینکه سربازان غایب نیز نمی‌توانند از امریه بهره مند شوند خاطرنشان کرد: غیبت از جمله مواردی است که سبب منع بهره مندی سربازان و مشمولان از یک سری تسهیلات به سربازی می‌شود.

وی درباره اینکه آیا امکان تغییر یگان خدمت یا محل خدمت به منظور دریافت امریه وجود دارد یا خیر؟ نیز گفت: با توجه به اینکه برای دریافت امریه حداقل باید سه ماه قبل از اعزام به سربازی اقدام شود. بنابراین این افراد نیز امکان دریافت امریه را نخواهند داشت.

کمالی همچنین از ضرورت ساماندهی ثبت درخواست‌های امریه سربازی خبر داد و گفت: از سازمان‌ها خواسته‌ایم تا با طراحی سایت وسامانه‌ای اطلاعات متقاضیان امریه را ثبت کرده و بر این اساس به آنان امریه تعلق بگیرد. بنابراین به زودی سهمیه آن دسته از سازمان هایی که اقدام به ایجاد این سامانه یا سایت نکرده باشند قطع خواهد شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح به مشمولان و خانواده‌هایشان توصیه کرد که برای بهره مندی از امریه حتما اطلاعات کامل مربوط به شرایط جذب سرباز امریه در سازمان‌های مربوطه را مطالعه کرده و سپس برای آن اقدام کنند چرا که در مواردی بوده که افراد تصور می‌کردند که مشمول امریه شده اما به دلیل عدم اطلاع از قوانین و مقررات امریه شامل حالشان نشده است و وارد غیبت از سربازی شده‌اند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

۵ نظر ها

 1. فارغ التحصیل ببهوشی علوم پزشکی اصفهان

  دولت با اشتغال زایی نکردن جوان هارو بی کار کرده و شما هم با پارتی بازی هاتون و سهمیه دادن در کنکور وساخت دانشگاه هایی که از داوطلب های عادی دانشجو نمیگیره مثل علوم پزشکی بقیه الله و ساخت بیمارستان های آموزشی ارتش و سپاه جهت امریه و کار دادن بی دغدغه به این افراد و استخدام نکردن و امریه ندادن به بقیه کسایی که از سلامتیشون زدن و بدون سهمیه رتبه اوردن و تو شهر غریب تو بهترین دانشگاه های روزانه(علوم پزشکی اصفهان )درس خوندن با هزار مشکلات دیگه بهترین طرح های تحقیقاتی رو میدن….کلا مثل اسراءیلی ها خودتونو بکنید شهروند درجه یک و افراد عادی رو هم بکنید شهروند درجه دو مثل مردم فلسطین

  • لایک.تو اصفهان تموم زندانی ها و اشرار تیر خورده توسط پلیس رو میاوردن اتاق عمل اورژانس بیمارستان الزهرا پیش ما و همشونم هپاتیت A و BوC و HIV و مننژیت و انسداد روده و پلورال افیوژن و آسیت و التهاب و چرک پریتوءن و مننژیت داشتن و هر روز صبح هم یه لشگر سرباز زندان بان مظلوم تو اون بیمارستان کنار همچین بیمارهایی خدمت می کردن و تو بیمارستان صدوقی سپاه اصفهان نمی بردن این بیماران رو تا بیمارستانشون نجس نشه.ما دانشجو ها و زندان بان ها نه روحیه داشتیم و نه ایمنی سلامتی.و اگه هپاتیت می گرفتیم ارزش یک درصد جانبازی هم نداشت و یک ریال هزینه نمی کردن برامون.حالا تو اتاق عملی که ما خانم باردار و ICH اورژانس حیاتی رو تو اتاق های بغل این مریض ها میخوابوندیم.

  • ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥حرفت درسته.

  • تصویب شد.جاهایی که رفتیم واسه امریه خیلی رک گفتن باید پارتی داشته باشی مثل مترون بیمارستان گلستان تهران.کلا قانون نانوشتش اینه که اولویت با افراد متاهل و…. است علی برکت الله. تو بیمارستان چمران تهرانم که آقای مولایی گفتن سرباز داخل بخش نمیفرستیم.
   دوسال وقتی میتونید از ما در حد ماهی شش میلیون کار بکشید تو امریه وحقوق سربازی بدید چرا پس مارو میبرید تو پادگان و برامون کلاس های یادگیری مهارت فنی میگذارید تا بعد سربازی بیکار نمونیم؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.