شرایط خروج از کشور متعهدین خدمت به سازمان‌ها

به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت مدارک-لازم-جهت-صدور-گذرنامه-پاسپورتوظیفه عمومی، متعهدین خدمت به سازمان‌های دولتی مانند؛ شرکت ملی نفتکش، کشتیرانی، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی، وزارت آموزش و پرورش و قوه قضائیه می‌باشند.

شرایط خروج از کشور متعهدین خدمت به سازمان‌ها به شرح زیر است؛

۱. وثیقه سفر زیارتی متعهدین خدمت، مبلغ ۳۰ میلیون ریال وجه نقد و سفر‌های سیاحتی (غیرزیارتی) ۱۵۰ میلیون ریال وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی می‌باشد.

۲- صدور مجوز خروج متعهدین خدمت برای ماموریت‌های سازمانی با درخواست و ضمانت سازمان به کارگیرنده بلامانع خواهد بود و برای سایر سفر‌ها نظیر زیارتی یا غیر زیارتی بنا به تقاضای شخصی، ضمن ارائه اشتغال به تعهد وموافقت با خروج ازکشور توسط سازمان مربوطه و همچنین سپردن وثیقه از سوی مشمول متعهد خدمت، اقدام می‌شود.

۳- صدور مجوز خروج از کشور برای متعهدین خدمت آموزش و پرورش و قوه قضائیه هم توسط وظیفه عمومی مرکز تهران بزرگ و هم معاونت وظیفه عمومی سایر استان‌ها صورت می‌گیرد.

۴- متعهدین خدمت که مدت تعهد آنان به پایان رسیده، اما کارت پایان خدمت دریافت نکرده‌اند، در صورت ارائه گواهی پایان تعهد از یگان بکارگیرنده، مجوز خروج متناوب حداکثر ۹۰ روزه بدون وثیقه صادر می‌شود.

همچنین بسیاری از مشمولان در رابطه با شرایط احراز خروج از کشور به منظور پیگیری درمان و مداوای بیماری سوالاتی دارند، که به شرح زیر است.

۱-تایید شورای عالی پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی پزشکی سازمان وظیفه عمومی ناجا.

۲-مدت خروج از کشور اینگونه مشمولان بستگی به میزان طول درمان آنان دارد و قابل تمدید نیز می‌باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.