سهمیه ۲۰ هزارنفری کسرخدمت‌های جدید سربازی امسال به چه‌کسانی می‌رسد؟

کسرخدمت‌های جدید سربازی بحث داغ حوزه سربازی در سال گذشته بود که سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان با درنظر سردار موسی کمالیگرفتن سهیمه‌ای ۲۰ هزارنفری برای هرسال به مرحله اجرا درآمد، سهمیه‌ای که توقعات بسیاری از متقاضیان را برآورده نکرد.

به گزارش ایسنا، نیمه دوم سال گذشته بود که سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان مجلس و ستادکل نیروهای مسلح در مورد نحوه اعطای کسرخدمت‌های ناشی از ایثارگری، رزمندگی و آزادگی به توافق رسیده و تصمیم برآن شد تا در هرسال ۲۰ هزارنفر دارای بیشترین امتیاز از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

با توجه به تعداد افراد واجد شرایط و سهمیه ۲۰هزارنفری عملا حداقل در سال نخست اجرای این طرح، تنها افرادی که والدینشان ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه رزمندگی و آزادگی یا ۲۹ و ۲۸ درصد ایثارگری داشته باشند امکان بهره‌مندی از این تسهیلات را پیدا کردند و دیگران یا باید به سربازی می‌رفتند یا اینکه اگر وارد غیبت از سربازی نمی‌شدند می‌بایست در انتظار سال آینده بمانند تا شاید جزو سهمیه ۲۰ هزار نفری قرار بگیرند، در این میان البته مشمولانی که والدینشان ۲۷ و ۲۶ ماه سابقه رزمندگی و آزادگی یا ۲۶ و ۲۷ درصد جانبازی دارند، بیشتر پیگیر این مساله هستند.

سردار موسی کمالی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در این‌خصوص به ایسنا گفت:‌ متقاضیان ابتدا باید توجه داشته باشند که مهلت استفاده از کسر خدمت‌های ایثارگری برای امسال نیز وجود دارد و اعطای کسرخدمت به افراد دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه رزمندگی، آزادگی و ۲۸ و ۲۹ درصد ایثارگری تا سقف ۲۰ هزار نفر در سال ۹۷ نیز به قوت خود باقی است و متقاضیان می‌توانند امسال هم برای بهره مندی از این کسر خدمت به نیروهای مسلح مراجعه کنند.

وی درباره اینکه آیا در سال ۹۷، افراد دارای ۲۷ و ۲۶ ماه سابقه رزمندگی و آزادگی و نیز ۲۷ و ۲۶ درصد جانبازی نیز می‌توانند از این کسرخدمت‌ها بهره‌مند شوند، گفت: در سه ماهه نخست سال ۹۷ ، درباره شرایط بهره مندی این افراد از کسر خدمت‌های جدید اطلاع رسانی خواهد شد، اما در حال‌ حاضر نیازی به مراجعه این افراد وجود نداشته و تنها افرادی که دارای ۲۸ و ۲۹ ماه آزادگی و رزمندگی و ۲۸ و ۲۹ درصد ایثارگری هستند به نیروهای مسلح مراجعه کنند.

 منبع : خبرگزاری ایسنا

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

۸ نظر ها

  1. سلام..پدر من ۲۴ ماه جبهه داره و الآن آموزشی من تمام شده باید چیکار کنم الآن ؟؟ کی معلوم میشه تکلیف ماها؟؟

  2. بزرگترین ظلم به افرادی شد که سابقه جبهه یا آزادگی کمتر از ۲۸ ماه دارند خداوند از سر تقصیرتان نمی گذرد. اوج بی عدالتی و بی تدبیری می باشد. ظلم پایدار نیست

  3. نامزدم رفته سربازی ۲۷ ماه ایثارگری داره تکلیف اون چی میشه فقط ۲۸و۲۹معاف میشن

  4. والا همووون قانون قدیم بهتر بود…. ما گفتیم خوبه با قانون جدید که به ازای هر یه ماه یه ماه کسری میدن کلا معاف میشیم ولی نمی دونستیم که همون ماهی ده روز رو هم از دست میدیم….

  5. پدرم ۲۴ماه سابقه جبهه داره خودمم الان ۶ماه خدمتم تکلیفم چی میشه؟؟متولد ۷۰هستم کسری به من تعلق نمیگیره؟؟

  6. مسئولین اگر نخواهند اشکال و بی عدالتی قانون را برطرف کنند باید منتظر تبعات کارشان باشند.
    چرا که عملأ حق افرادی مثل من ضایع میشود و من هیچ وقت فراموش نخواهم کرد این بی توجهی را…

  7. کسر خدمت بدین به فرزندان ایثار گر .مردم سرکار نذارین.نفرین ناله برا خودتون درست نکنید

  8. ظلم ازاین آشکارتر نمیشد.مبارک آقایون باشه.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.