سرباز معلمی

یکی از بی برنامه ترین و بی نظم ترین قسمت ها برای امریه، سرباز معلمی یا امریه آموزش و پرورشه. اولین و مهترین قسمت برای گرفتن این امریه تاریخ اعزامه!!! که اونم مشخص نیست باید کی باشه!!!!

آموزش و پرورش هر سال نزدیکای عید، قبل یا بعدش، یه نامه میزنه که توش مشخص میکنه که اعزامی های کدوم ماه ها رو فقط میگیرن. پس اولین کار پیگیری این نامس که از طریق آموزش و پرورش شهرتون یا سایت رسمی آموزش و پرورش به نشانی  اداره کل امور اداری و تشکیلات قابل پیگیریه. اما به طور معمول و سنت هر ساله، اعزامی های تیرماه و یه ماه دیگه، معمولن شهریور و یا اردیبهشت انتخاب میشن. پس سعی کنین حتمن سعی کنین اول تاریخ اعزامتون رو توی این ماه ها، مخصوصا تیر، قرار بدین.

بعد از تاریخ اعزام، مرحله بعدی مراجعه به آموزش و پرورش شهر و حتی الامکان آموزش پرورش استانتونه. ظرفیت هر استان توی تعداد و رشته و مدرک تحصیلی سرباز معلمی متفاوته. عامل بعدی توی انتخاب امتیازات لازمه، که اونم دست آموزش و پرورش هر استانه. اما به طور معمول به پارتی، بسیجی فعال، معدل، و مصاحبه امتیاز میدن. از بین این سه مورد، به جز پارتی، امتیاز مصاحبه عقیدتی برای سرباز معلمی خیلی مهمه. پس سعی کنین واسه این مصاحبه آمادگی کامل داشته باشین.
واسه دوره آموزشی هم سرباز معلما بسته به استان محل زندگی به یکی از پادگان های شهدای کرمانشاه, شهید خاتمی یزد و یا نیشابور اعزام میشن.

 

 

 

۲ نظر ها

  1. اقا کسی میدونه سرباز معلمی۹۷ اومده یا ن؟؟؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.