سربازان باید خود را برای فراگیری آموزه های اساسی در دوران سربازی آماده کند

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: تلاش های انجام شده در انقلاب اسلامی، «سربازی» را به یک دوره مهم تبدیل کرده و شیخ حسنییکی از دغدغه های اصلی فرماندهی معظم کل قوا نیز مقوله سربازی است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ محمود شیخ‌حسنی معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دهمین جشنواره جوان سرباز با تبریک ایام ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: در سالهای بعد از انقلاب اسلامی بحث سرباز یکی از دغدغه های اصلی فرماندهی معظم کل قوا بوده و دستورات بسیاری را برای بهبود شرایط دوران سربازی ابلاغ فرمودند.

وی ادامه داد: با وجود تلاش ها و رشد بسیاری که در حوزه سربازی بعد از انقلاب داشته ایم اما همچنان کمبود هایی وجود دارد. تلاش های انجام شده در انقلاب اسلامی سربازی را از یک دوره اجباری و بیهوده تبدیل به یک دوره مهم کرده و یکی از دغدغه های اصلی فرماندهی معظم کل قوا مقوله سربازی است.

امیر شیخ حسنی، گفت: افراد قبل از انقلاب بسیاری تلاش می کردن از سربازی فرار کنند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا این دوران بسیار ارتقاء پیدا کرده و سربازان یکی از پایه های محکم اقتدار ملی هستند.

وی ادامه داد: دوران سربازی در جامعه امروز ما مرحله ای مفید برای آمادگی جوانان برای روبروی با مشکلات و پذیرفتن مسئولیت های جدید در زندگی است و اگر برخی به سرباز نگاهی غیر از این دارند نگاهی اشتباه است. باید شرایطی ایجاد شود تا جوانان مهارت های لازم برای حضور در شرایط سخت را فرا بگیرند و نقش خود را در ایجاد امنیت بازی کنند.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با بیان اینکه سربازان باید خود را برای فراگیری آموزه های اساسی در دوران سربازی آماده کند، تصریح کرد: جوانان می توانند با استفاده از دوران سربازی بر آموزه های خود افزوده و از فرصت به خوبی استفاده کنند؛ زیرا در فضای سربازی فرصت بسیار خوبی برای تعامل و همکاری با دیگران را پیدا می کنند.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در پایان خاطر نشان کرد: همه آنهایی که افتخار پوشیدن لباس سربازی را دارند، لباسی که روزی بر تن مدافعان کشور و شهدا بوده به نوعی انتخاب شده و برگزیده اند.

منبع : خبرگزاری مهر

 

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

یک نظر

  1. سلام من درخواست دادم تاریخ اعزامم از برج ۲ بیفته برج۴ ولی ۱۵ روز میگذره ازدرخواستم هنوز هیچ جوابی دال بر موفقت کردن یا نکردن نیومده بنظره شما تاییدمیشه؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.