در جلسه پیگیری کسر از خدمت فرزندان ایثارگران با رییس مجلس چه گذشت؟

خبرگزاری خانه ملت : جلسه ای با حضور رییس مجلس و رییس ستاد کل نیروهای مسلح و نمایندگان ایثارگر مجلس برای تعیین تکلیف کسر از خدمت فرزندان ایثارگران برگزار خواهد شد.حسن نوروزی سربازی
حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد: بندی در قانون برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که بر اساس آن فرزندان ایثارگران به هر مقداری که پدرانشان خدمت کرده‌اند معافیت سربازی دریافت خواهند کرد به طوری که اگر پدرانشان دو ماه سابقه ایثارگری دارند دو ماه از خدمت فرزندان کاسته شود.

وی افزود: از دوره جنگ ۲۹ سال گذشته و خیلی از فرزندان ایثارگران سربازی رفته اند یا خیلی از آنها به واسطه جانبازی پدر از سهمیه‌های دیگری استفاده کرده‌اند و مگر در طول این مدت چه میزان از این فرزندان ایثارگران مشمول باقی مانده است.
عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به چگونگی تصویب این بخش از قانون برنامه ششم گفت: این لایحه در کمیسیون تخصصی به ویژه در کمیسیون امنیت ملی بحث شده ودر کمیته‌های تخصصی نیز با حضور اعضای هیأت رئیس مجلس و مسئولین ستاد کل مورد بررسی قرار گرفته و در جلسه علنی مجلس به تصویب رسیده و همین طور در شورای نگهبان تأیید شده و به دولت ابلاغ شده است اما عزیزان ما در ستاد کل معتقدند اگر این قانون اجرایی شود از یک میلیون سرباز ۶۰ هزار نفر مشمول این معافیت ها می‌شوند.
وی ادامه داد: اولاً از یک میلیون مشمول ۶۰ هزار نفر آن هم در دوران صلح اگر از معافیت‌هایی بهره‌مند شوند چه اشکالی پیش می‌آید و ثانیاً این آمار از چه طریقی گرفته شده است.
نوروزی با اشاره به جلسه امروز فراکسیون ایثارگران با رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما امروز در خدمت رئیس فرهیخته مجلس این بحث را مطرح کردیم که آیا اساساً در دوران صلح قدرت جذب یک میلیون سرباز وجود دارد و اگر این قدرت وجود دارد طبق چه آماری اعلام شده که ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر از این سهمیه استفاده می کنند.
وی ادامه داد: الان امثال فرزند شهید حججی طبیعتا انتظار دارند ۱۶ سال آینده که مشمول خدمت سربازی می‌شود قانونی پشتوانه او باشد و این مجلس با بیش از صد ایثارگر پشتوانه همه ایثارگران است.
وی تأکید کرد: ما معتقدیم این برنامه در طول هر سال بین ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر را مشمول می شود و ما به عزیزان ستاد کل عرض می کنیم که اگر شما می‌گویید۶۰هزار مشمول شامل این قانون می‌شود سایت را باز کنید تا طی یک هفته ثبت نام انجام شود و مشخص شود چه تعدادی مشمول این قانون خواهند شد و اگر بیش از ۳۰ هزار نفر بودند حق با ستاد کل خواهد بود و ما اعلام می‌کنیم فرزندان رزمندگان نمی خواهند از این معافیت استفاده کنند و طبیعتاً فرزندان ایثارگران و رزمندگان هم قبول دارند که خدمت کنند.
نوروزی افزود: ولی اگر این تعداد بین ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر باشد چرا نباید این خدمت را به فرزندان ایثارگران ارائه کنند البته همین فرزندان و حتی پدران آنها اگر شرایط حادی باشد اولین کسانی خواهند بود که جانفشان این انقلاب هستند و من جمله خود من نیز در همین مسیر خواهم بود بنابراین ما در جلسه امروز به دکتر لاریجانی عرض کردیم ترتیبی اتخاذ کند تا سایتی از سوی مرکز آمار، ستاد کل یا مجلس باز شود تا مشخص گردد چند نفر متقاضی استفاده از این معافیت وجود دارد.
وی در پایان تصریح کرد: ما معتقدیم تعداد متقاضیان بیش از ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر نخواهند بود و بر این اساس آقای لاریجانی فرمودند ما از سردار باقری دعوت خواهیم کرد تا طی جلسه‌ای با حضور هیأت رئیسه فراکسیون ایثارگران این موضوع تعیین تکلیف شود و ما نیز در فراکسیون یقین داریم اگر سردار باقری سخنان ما را بشنود حتما این عنایت ویژه را می‌کند و حتما به این قانون مجلس عمل خواهد کرد.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.