دانشجویان دکتری سربازی خود را در زمینه صنعت انجام می دهند

وزیر علوم: با وزارت صنعت توافق کردیم طرح سربازی دانشجویان دکتری را در صنعت پیش ببریم و وارد بحث تخصصی رشته ها شویم.انشجویان دکتری سربازی خود را در زمینه صنعت انجام می دهند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، منصور غلامی در همایش بسیج اساتید کشور که در سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد افزود: آموزش عالی سرمایه بزرگی بعد از انقلاب اسلامی بوده است و گسترش کمی و کیفی آن به لحاظ انجام وظیفه بر عهده ماست، البته آسیب زدایی و رفع مشکلات هم از همین مقوله است .

وی با بیان اینکه هم اکنون مشکل دانش آموختگان دانشگاهی در سطح جامعه نداشتن اشتغال است گفت: به شکل اداری بخواهم بگویم، ما متولی اشتغال نبودیم اما بی توجه به این امر هم نیستیم چنانچه در یک تحلیل آماری روی دانش آموختگان دانشگاهی متوجه شده ایم میزان دانش آموختگان دانشگاهی بدون اشتغال خیلی نگران کننده نیست و می توان با مدیریت این مسئله را برطرف کرد.

غلامی با بیان اینکه استادان در دانشگاهها باید نیم نگاهی هم به بحث ساماندهی و ماموریت گرا بودن دانشگاه ها داشته باشند،گفت: باید بحث ماموریت گرا بودن را در دانشگاهها درست کنیم .

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه به اهداف ساماندهی آموزش عالی اشاره کرد و گفت:کیفی سازی آموزش عالی و تغییر و بازنگری نظام آموزشی از اهداف ساماندهی آموزش عالی است و ما باید به سمت فکر خلاق برویم .

وی همچنین درباره طرح سربازی دانشجویان دکتری گفت: ما با وزارت صنعت به این توافق رسیده ایم که طرح سربازی را برای دانشجویان دکتری در صنعت پیش ببریم و ما باید به هر شکلی که می توانیم وارد بحث تخصصی رشته های خود شویم چون ماموریت ملی است .

غلامی گفت: البته ارتباط با صنعت نیارمند برنامه است و در بحث کیفی سازی آموزش عالی ارزیابی برخی از آئین نامه ها مانند آئین نامه ارتقاء، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برعهده ماست و باید استادان جدید به سمت کار در بیرون از دانشگاه فعال شوند .

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نباید دیپلماسی علمی را نادیده بگیریم گفت : باید توان و اقتدار ملی را نشان دهیم .

وی با بیان اینکه باید در همه زمینه های بهداشتی و محیط زیست حرفی برای گفتن داشته باشیم گفت : نظام اسلامی به صلح مردم دنیا فکر می کند و ماموریت نظام جمهوری اسلامی فراملی است .

غلامی در ادامه با اشاره به اسلامی شدن دانشگاهها گفت : در بحث اسلامی شدن دانشگاهها اینکه بگوییم هیچ اقدامی صورت نگرفته است درست نیست و ما باید قدر داشته های خود را بدانیم .

منبع: خبرگزاری صداو سیما

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.