خرید خدمت سربازی از لایحه بودجه سال ۹۸ حذف شد

لاهوتی گفت: طرح خرید سربازی در لایحه بودجه ۹۸ حذف شد، ضمن آن که درآمد حاصل از صدور انواع کارت معافیت دائم نسبت به امسال تغییری نکرده است.مجلس+شورای+اسلامی

طرح خرید خدمت سربازی از لایحه بودجه سال ۹۸ حذف شدبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به جزئیات لایحه بودجه سال ۹۸، اظهار کرد: در لایحه بودجه سال آینده جریمه ریالی مشمولان غایب خدمت سربازی دیده نشده است و این مقررات تا پایان سال ۹۷ اجرایی می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: خرید خدمت سربازی نوعی بی عدالتی بوده است و قانون مربوطه این باب را باز کرده بود که افراد چند وقتی به خدمت سربازی نروند و سپس با پرداخت پول از زیر بار رفتن به سرباز شانه خالی کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر تبعیض آمیز بودن خرید خدمت سربازی، بیان داشت: از سوی دیگر با پرداخت جریمه غیبت سربازی، خدمت سربازی برای طبقات پایین جامعه شده بود، چرا که آن‌ها توان خرید خدمت را نداشتند.

وی گفت: طبقات ثروتمند جامعه بعد از تفریح در خارج از کشور، با پرداخت ۵۰ میلیون از رفتن به سربازی معاف می‌شدند، اما جوانان طبقه پایین جامعه مجبور به رفتن به سربازی بودند، اعتقاد دارم خرید خدمت سربازی بی عدالتی بود که دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ آن را حذف کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۹۸ این حکم که تبعیض آمیز و بی عدالتی بود در لایحه وجود ندارد، تصریح کرد: دولت برای جبران کسری بودجه خود این موضوع را در لایحه قرار نداده است، با این حال ممکن است در کمیسیون تلفیق این موضوع دیده شود هر چند که نظر شخصی بنده این است که دولت کار درستی برای حذف خرید خدمت از لایحه بودجه کرده است.

وی افزود: طرح خرید سربازی در لایحه بودجه ۹۸ حذف شد، ضمن آن که درآمد حاصل از صدور انواع کارت معافیت دائم مشمولان وظیفه از خدمت سربازی یکی از بند‌های درآمدی لایحه بودجه سال آینده است که نسبت به امسال تغییری نکرده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

یک نظر

  1. سلام
    سوالی که دارم اینه تو اردوی دوره آموزشی میشه مواد غذایی و تنقلات با خودمون ببریم؟
    ممنون

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.