جزئیات معافیت کارمندان شرکت‌های دانش بنیان از سربازی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان کمیته رسیدگی به شکایت آن‌ها تشکیل شده است.معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با برگزاری  نشست‌های تخصصی با روسای بنیاد نخبگان سراسر کشور گفت: این نشست‌ها هر چند ماه یک بار با روسای بنیاد‌ها برگزار می‌شود و دلیل برگزاری نشست‌ها آگاهی معاونت از دستاورد‌ها و فعالیت‌های هر استان است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: این جلسات به صورت روتین انجام می‌گیرد، تا با هماهنگی‌هایی با یکدیگر از دستاورد‌های هر استان آگاه شویم.

وی در رابطه با سیاست‌های آینده معاونت گفت: باتوجه به تغییراتی بوجود آمده، پست قائم مقام بنباد ملی نخبگان را معرفی کرده ایم که باعث شده است تغییر رویکرد‌هایی را در بحث جوایز و کمک‌ها به نخبگان و برگزیدگان جشنواره‌های علمی داشته باشیم.

معافیت بخشی از سربازی با حضور در شرکت‎های دانش بنیان

ستاری درباره بحث سربازی شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: اتفاقات خوبی برای این شرکت‌ها افتاده است که طی آن کارمندان این شرکت‌ها در صورت اجرای طرح دانش بنیان می‌توانند از طریق معافیت طول دوره سربازی خود را کاهش دهند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: در معاونت علمی و فناوری کمیته‌ای تشکیل داده ایم که جلسات هفتگی را با شرکت‌های دانش بنیان برگزار می‌کند و به شکایت این شرکت‌ها رسیدگی می‌کند این کمیته از سال‌های قبل وجود داشته است اما به دلیل آنکه در حال حاضر نگاه به شرکت‌های دانش بنیان بیشتر شده فعالیت این کمیته هم افزایش یافته است.وی ادامه داد: ما سختگیری‌های خود را در بحث دانش بنیان داریم و در حال حاضر کمیته‌ای که برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده است هر هفته میزبان این شرکت‌هاست و به شکایات آن‌ها رسیدگی می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.