ثبت اطلاعات معاف از رزم روی کارت پایان خدمت

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح از ثبت اطلاعات پزشکی معاف از رزم‌ها روی کارت‌های پایان خدمت خبر داد.کارت پایان خدمت

اطلاعات پزشکی معاف از رزم روی کارت پایان خدمت ثبت می‌شود. امکان استفاده همزمان از کسری بسیج و ایثارگری .سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با ثبت نشدن کسری ۹ روزه مشمولان غایب اظهار کرد: مشمولان غایب متولد ۷۲ و قبل از آن که از ۱۹ آذر ۹۶ اعزام شده‌اند، می‌توانند در ماه ۹ روز کسری خدمت بگیرند.

وی در ادامه افزود: با ابلاغ مقررات جدید سامانه وظیفه مبنی بر ثبت ۱۸ روز کسری برای سربازان در حال خدمت،گرفتن کسری ۹ روز در ماه به مشکل برخورده و در حال حاضر امکان ثبت در سامانه وجود ندارد. متقاضیان تا برطرف شدن مشکل سامانه وظیفه عمومی برای ثبت کسری مراجعه نکنند.

سردار کمالی در پاسخ به این سوال که آیا سربازان مشمولی که همزمان دارای کسری ایثارگری و دارای کسری بسیج فعال هستند، می‌توانند از هر دو مورد استفاده کنند، گفت: این دسته از افراد از هر دو گزینه می‌توانند استفاده کنند.

همچنین وی با اشاره به افرادی که نگران ثبت اطلاعات معافیت از رزم در کارت پایان خدمت هستند، بیان کرد: این افراد بدانند که که در تراشه کارت تمام اطلاعات ذکر می‌شود. ضمن اینکه قرار است روی کارت نیز این اطلاعات به ثبت برسد تا برای استعلام جاهای دیگرمشخص و قابل استفاده باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۳ نظر ها

  1. ثبت این اطلاعات اخر بی انصافی و نامردی میباشد به علت اینکه مثلا من معاف از رزم از روز اول خدمت تا الان با اینکه معاف از رزم و معاف از حمل سلاح میباشم فقط ئر حال تحویل سلاح و پست دادن و ماموریت رفتن با اسلحه میباشم بعد اخرش باید در کارت پایان خدمتم نوشته بشه معاف از رزم… کجا ادم شکایت کنه کجا باید از حقش دفاع کنه….فقط پیش خدا میشه شکایت کرد…..یا کاملا این معافیتو وردارین یا واقعا به قانونی که گذلشتین عمل کنید……تنها مزیتی که تا الان این معافیت برای من داشته این بوده که میدون تیر و اردوگاه نرفتم.

  2. سلام .به نظر بنده اگر ثبت اطلاعات معاف از رزم درکارت پایان خدمت عملی گردد باید برای کسانی باشد که منبعد از این نوع معافیت استفاده مینمایند ودر موقع درخواست معافیت توجیه میشوند که در صورت استفاده از این معافیت باید تبعات درج نوع معافیت در کارت پایان خدمت را پذیرا باشند .ممکن است که بسیاری حاضر به تحمل سختیهای خدمت معمولی باشند .

  3. سلام .به نظر بنده اگر ثبت اطلاعات معاف از رزم عملی گردد باید برای کسانی باشد که منبعد از این نوع معافیت استفاده مینمایند ودر موقع درخواست معافیت توجیه میشوند که در صورت استفاده از این معافیت باید تبعات درج نوع معافیت در کارت پایان خدمت را پذیرا باشند .ممکن است که بسیاری حاضر به تحمل سختیهای خدمت معمولی باشند .

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.