تعیین تکلیف مشمولین جریمه غائبین سربازی تا پایان سال‌جاری

معاون وظیفه فرمانده انتظامی البرز گفت: مشمولین اجرای جریمه غایبین سربازی تا پایان سال جاری زمان دارند شرایط خود را تعیین تکلیف کنند.امریه-سربازی-نظام وظیفه

به گزارش خبرگزاری فارس از البرز، سرهنگ محمدرضا چگینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران به اجرای قانون جریمه سربازان غایب تا پایان سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: سازمان نظام وظیفه برای مشمولین این قانون پیامکی حاوی اطلاعات کامل ارسال خواهد کرد.

وی افزود: بررسی‌های انجام شده بیانگر این است که گروهی از غائبین مبتلا به بیماری‌های روحی، روانی و جسمی هستند.

معاون وظیفه فرمانده انتظامی البرز با بیان اینکه این افراد موظف هستند برای اخذ معافیت پزشکی اقدام کنند، گفت: این افراد به علت عدم تعیین تکلیف دچار وضعیت نامعلوم هستند و به سرعت باید شرایط خود را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه این دسته از افراد برای امور مربوط به بیمه و یا خروج از کشور دچار مشکل خواهند شد، تصریح کرد: دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان « پلیس +۱۰» آماده صدور معافیت پزشکی این قشر است تا افراد یاد شده از لیست غائبین و مشمول جریمه حذف شوند.

چگینی در ادامه به افرادی که طی سال گذشته دوران سربازی خود را گذرانده‌اند اشاره کرد و یادآور شد: گروهی به دلیل عدم تبدیل کارت قدیمی به کارت هوشمند و یا عدم دریافت کارت پایان خدمت در لیست افراد غایب قرار دارند که باید با مراجعه به پلیس+۱۰ معضل ذکر شده را برطرف کنند.

وی از محدودیت و محرومیت‌های اجتماعی بیشتری برای مشمولان غایب خدمت سربازی خبر داد و اضافه کرد: افرادی که به هر دلیلی مشمول این جریمه‌ها می‌شوند تا پایان سال جاری نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.