تغییر رویکرد بکارگیری سربازان در نیروهای مسلح

معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در سال‌های اخیر رویکرد نیروهای مسلح به سربازان تغییر و تلاش شده افراد توانمندی برای کشور در عرصه‌های مختلف پرورش یابند.

سردار محمد جواد زاده کمند معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص ارزیابی اقدامات انجام شده برای «خوشایند سازی خدمت سربازی» و ارتقای بهره‌وری سربازان، اظهار داشت: در گذشته رویکرد نیروهای مسلح، تنها استفاده حداکثری از توان سربازان در عرصه نظم و امنیت بوده اما در سال‌های اخیر با تغییر روش‌ها، سعی داریم تا ضمن استفاده بهینه از توان و استعداد جوان سرباز، افراد توانمندی را پرورش دهیم که برای کشور و جامعه اسلامی مفید باشند.

وی با بیان اینکه تغییر رویکردهای اخیر در بیشتر یگان‌ها حاکم است، گفت: با اقدامات صورت گرفته در زمینه بهبود شرایط محیطی و رفاهی سربازان و همچنین تغییر رفتارها و برخوردهای فرماندهان، منزلت و شأن سرباز در نظام جمهوری اسلامی ایران با گذشته قابل مقایسه نیست، در آینده نیز با ادامه این نگرش، به طور قطع شرایط بهتری را خواهیم داشت چرا که حفظ منزلت این قشر عزیز جامعه از رویکردهای جدی نیروهای مسلح است.

معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به رویکرد «تخصص گرایی» در جذب سربازان، گفت: تلاش بر این است که با توجه به ظرفیت‌های نیروهای مسلح و در حد امکان، سربازان متناسب با تخصص و مهارتشان به کارگیری شوند، همچنین توسعه بخش‌های مختلف نیروهای مسلح موجب شده تا سربازان نخبه و محقق در پژوهشکده‌های نیروهای مسلح نیز جذب شوند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای ارتقاء روحیه و انگیزه در خدمت سربازی، گفت: از آنجا که جوانان سرباز در عرصه‌های مختلف امنیتی و دفاعی، سازندگی، نظم و امنیت نقش به سزایی ایفا می‌کنند لذا در همین راستا تجلیل از خدمات سربازان منتج به ارتقاء انگیزه و منزلت سرباز خواهد شد.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.