بهره مندی ۸۷ فرزند مددجوی کمیته امداد زنجان از تسهیلات معافیت و خرید سربازی

صفری مدیر کل کمیته امداد استان زنجان از ارائه تسهیلات سربازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان خبر داد مدد جویان کمیته امداد امام خمینیوگفت: ۴۲نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از خدمات معافیت سربازی۳۰نفر از تسهیلات انتقال به نزدیکترین محل و۱۵نفر از کاهش تعرفه این نهاد بهره‌مند شدند.
وی درباره شروط مشمولان طرح معافیت سربازی مددجویان کمیته امداد افزود: بر اساس قانون فقط یکی از پسران زنان سرپرست خانوار و یا تنها پسر خانوار که دارای سه خواهر باشد از خدمت سربازی معاف می‌شود.
وی با بیان این که اجرای طرح معافیت سربازی فرزندان خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد از سال ۸۲ آغاز شده است گفت: این طرح براساس ماده ۴۴ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی اجرا می‌شود.واز ابتدای سال جاری ۴۲مددجوی تحت حمایت از این تسهیلات بهره مند شدند که ۳۲مددجوبه علت فوت سرپرست ،۵مددجو به علت طلاق و۵فرزند مددجوهم تنها پسر خانواده وهمچنین ۳۰نفر از تسهیلات انتقال به نزدیکترین محل و۱۵نفر از کاهش تعرفه این نهاد بهره‌مند شدند.
صفری با بیان این که کمیته امداد برای توانمندی خانواده‌های تحت حمایت خدمات متنوعی ارائه می‌دهد، افزود: یکی از اقدامات کمیته امداد استان زنجان در این زمینه ارائه تسهیلات معافیت سربازی به‌ منظور کمک به تامین معاش خانواده هاست.
وی با بیان اینکه یکی از خدمات این نهاد حمایت از همسر و فرزندان سربازان نیازمند است، گفت: این موضوع مشروط به نداشتن درآمد و تأیید نیازمندی آن‌ها از سوی کمیته امداد است و از این طریق حمایت از خانوار تا پایان دوره خدمت سربازی سرپرست ادامه خواهد داشت.
صفری هدف از اجرای این طرح را کمک به وضعیت اقتصادی و توانمندسازی خانوارها دانست و افزود: مهم‌ترین گروه‌های هدف، فرزندان پسر خانواده های زنان سرپرست خانواری است که پس از معافیت سربازی برای ورود به بازار کار و کسب درآمد می‌تواند از تسهیلات حرفه‌آموزی و اشتغال کمیته امداد استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

یک نظر

  1. سرباز 286 احمدبن موسی

    دم کمیته گرم

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.