برگزاری نخستین آزمون سراسری مهارت آموزی سربازان وظیفه در روز جمعه

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از برگزاری نخستین آزمون سراسری مهارت آموزی سربازان وظیفه در روز جمعه ۲۲ دی ماه جاری در دو نوبت صبح و عصر خبر داد.کمالی آزمون ادواری
به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی روز سه شنبه در نشست خبری برگزاری نخستین آزمون سراسری مهارت آموزی سربازان وظیفه این مطلب را عنوان و اظهار کرد: برای این آزمون حدود ۹۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند که اکثر آنها واجد شرایط هستند و در آزمون یادشده شرکت خواهند کرد.
وی ادامه داد: یکی از رسالت های مهم سازمان های نیروهای مسلح علاوه بر استفاده بهینه از ظرفیت سربازان وظیفه جهت افزایش توان رزم نیروهای مسلح و تقویت بنیه دفاعی کشور برای دفاع از حریم امنیت کشور، تلاش جهت توان مند سازی و مهارت آموزی سربازان وظیفه می باشد.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز توضیح داد: تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری این آزمون انجام شده و یگان های نیروهای مسلح باید تسهیلات لازم را برای شرکت افراد فوق در آزمون صبح یا عصر فراهم کنند و عذری جهت عدم شرکت افراد فوق پذیرفته نیست.
سردار سرتیپ دوم پاسدار کمالی اضافه کرد: طرح بهینه سازی اوقات سربازان وظیفه و آموزش فنی و حرفه ای از سال ۱۳۸۰ در نیروهای مسلح آغاز شده و به طور متوسط سالانه ۲۵ هزار نفر تحت آموزش مهارت آموزی قرار می گرفتند.
وی در ادامه اظهار کرد: در رویکرد جدید خدمت سربازی، بناست سربازان وظیفه ضمن دفاع از حریم امنیت کشور، در طول مدت خدمت سربازی، توان مندی و مهارت های لازم را کسب کنند، به نحوی که پس از پایان خدمت سربازی هر یک از آنها حداقل یک توان مندی و مهارت و حداکثر چند توان مندی را کسب کنند.

منبع : خبرگزاری ایرنا

یک نظر

  1. سلام، میخواستم بدون منظور از مهارت چیه؟ آیا بدرد آینده ی سرباز میخوره و باعث اشتغال زایی میشه؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.