برگزاری جشنواره جوان سرباز جهت ارتقای جایگاه و منزلت اجتماعی سربازان

معاون نیروی انسانی نیروی زمینی ارتش تقویت و ارتقای جایگاه و منزلت اجتماعی سرباز و تقویت امید به آینده را از اهداف برگزاری جشنواره جوان سرباز بیان کرد.سرهنگ-سامانی

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم علی سامانی، در دهمین جشنواره جوان سرباز حضرت علی اکبر(ع) گزارشی از روند برگزاری این جشنواره ارائه داد و در ادامه با بیان اینکه خدمت سربازی فرصت مناسبی برای تاثیرگذاری بر افکار و ارتقای جایگاه و منزلت اجتماعی سرباز است، افزود: رشد عقاید فردی در سایه برنامه‌های بصیرتی و معنوی میسر است. جشنواره جوان سرباز نیز با هدف تقویت امید به آینده، ارتقاء جایگاه و منزلت اجتماعی سرباز، ایجاد انگیزه و رقابت سالم در میان سربازان برگزار می‌شود.
وی در مورد امار ثبت‌نام‌کنندگان از نیروهای مختلف ارتش در جشنواره جوان سرباز گفت: از نیروی زمینی ۳۴ هزار و ۶۶۲ نفر ثبت نام کرده‌اند که ۲ هزار و ۷۲۲ نفر پذیرفته شده و ۳۸۲ نفر انتخاب شده‌اند. همچنین در نیروی دریایی ۷ هزار و ۴۷۴ نفر در جشنواره جوان سرباز ثبت‌نام کرده‌اند که ۸۱۲ نفر پذیرفته شده و ۱۵۴ نفر انتخاب شده‌اند. در نیروی هوایی ارتش نیز ۱۱ هزار و ۶۷۶ نفر در جشنواره جوان سرباز ثبت‌نام کرده‌اند که ۳ هزار و ۳۲۹ نفر پذیرفته شده‌اند و در نهایت ۳۲۰ نفر منتخب شده‌اند.
همچنین از پدافند خاتم الانبیاء ۷۷۹ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۲۵۷ نفر پذیرفته شده و ۹۵ نفر انتخاب شده‌اند.
معاون نیروی انسانی نزاجا اضافه کرد: در پایان این روند از مجموع ۳۹ سرباز شامل ۱۵ سرباز از نیروی زمینی ارتش، ۶ سرباز از نیروی هوایی ارتش، ۶ سرباز از نیروی دریایی ارتش، ۶ سرباز از قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) ارتش، ۱ سرباز از سازمان حفاظت اطلاعات ارتش، ۱ سرباز از سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و ۱ سرباز از ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره تقدیر می‌شود.
وی در مورد سایر فعالیت‌های فرهنگی برای برگزاری جشنواره جوان سرباز یادآور شد: برگزاری مسابقات قرآن کریم در رشته مفاهیم و حفظ، جشنواره سرود سرباز، جشنواره تئاتر سرباز و برگزاری مسابقه خاطره نویسی از جمله اقدامات فرهنگی در این جشنواره بوده است.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.