برگزاری آزمون سراسری مهارت افزایی سربازان وظیفه

آزمون مهارت افزایی سربازان وظیفه نیرو‌های مسلح امروز همزمان در ۲۸۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و یگان‌های خدمت سربازان برگزار شد.آزمون سراسری مهارت افزایی سربازان وظیفه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ فرمانده قرارگاه مرکزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: با توجه به تاکید فرمانده معظم کل قوا درباره ضرورت افزایش کیفی و همچنین ایجاد و بالا بردن مهارت سربازان امروز این آزمون را در تهران و ۲۸۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای و یگان های خدمت سربازان برگزار کردیم.
سردار فرحی افزود: افزایش مهارت سربازان هم در کیفیت بخشی دوره خدمت و هم زمینه سازی برای اشتغال آنها پس از پایان دوره خدمت مؤثر خواهد بود.
وی تصریح کرد: امسال ۱۰۰ هزار سرباز آموزش مهارت افزایی خواهند دید که بخشی از این سربازان امروز در آزمون شرکت کردند و بخش دیگر هم در ۱۳ بهمن و ۷ اسفند شرکت خواهند کرد.
معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در محل برگزاری این آزمون در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این آزمون ها در ۹۳۶ حرفه برگزار می شود و ابتدا سرباز در آزمون کتبی که ۲۵ درصد از صد امتیاز است ، شرکت می کند و در صورت قبولی باید در آزمون عملی که ۷۵ درصد امتیاز کل را شامل می شود شرکت کند.
پاک سرشت ادامه داد: در مرحله عملی، آزمون سربازان بر روی یک پروژه انجام خواهد گرفت و سرباز وظیفه بر اساس دوره هایی که پیش از این در مراکز فنی و حرفه ای یا پادگان ها گذرانده است مهارت خود را به صورت عملی نشان می دهد و در صورت قبولی یک مدرک و گواهی نامه خواهد گرفت تا پس از پایان دوره خدمت به عنوان فرد صاحب صلاحیت حرفه شناخته شود.
معاون تربیتی و آموزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: فردی که آزمون های عملی و کتبی را با موفقیت پشت سر می گذراند می تواند با گرفتن مدرک و همچنین تسهیلات وارد بازار کار شود.
امیر شیخ تاکید کرد: مهارت آموزی و مهارت افزایی در یگان های نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران در دستور کار جدی قرار گرفته است و این مهم هم در کاردانی سرباز وظیفه و هم در ارتقاء کیفیت دوره خدمت و همچنین مسئولیت پذیری نقش بسزایی خواهد داشت.
سالانه ۵۰۰ هزار نفر به سربازی می‌آیند
فرمانده قرارگاه مهارت افزایی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح گفت: سالانه حدود ۵۰۰ هزار نفر به سربازی می‌آیند و همین میزان هم ترخیص می‌شوند بنابراین سربازی دارای حجم، گستردگی و پیوستگی بالایی است.
سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت افزایی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح صبح امروز در حاشیه برگزاری اولین آزمون فنی و حرفه‌ای سربازان نیرو‌های مسلح و در جمع خبرنگاران گفت: بحث مهارت آموزی سربازان یکی از دستورات مقام معظم رهبری در جهت غنی سازی اوقات فراغت سربازان برای افزایش بهره وری آنان بود.
وی افزود: در این راستا گام‌های موثری برداشته شد و قرارگاهی جهت این کار تشکیل شد تا با یک شیب ملایمی تمام سربازان را به گونه‌ای مدیریت کند که گواهینامه مهارت آموزی داشته باشند.
سردار فرحی ادامه داد: با سازمان فنی و حرفه‌ای توافقات خوبی داشتیم و سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح نیز تفاهمات خوبی را با آقای ربیعی وزیر کار داشته است تا امسال حدود ۱۰۰ هزار نفر سرباز گواهینامه مهارتی دریافت کنند.
فرمانده قرارگاه مهارت افزایی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با بیان اینکه امروز اولین مرحله آموزن مهارتی سربازان برگزارشد ، گفت: برای اولین مرتبه امروز در ۳۱ استان و ۲۸۰ مرکز به صورت همزمان و در سراسر کشور این آزمون برگزار شد.
وی تصریح کرد: در اولین مرحله این آزمون قرار بود ۴۰ هزار سرباز که بیش از ۶ ماه در یک مهارت کسب تجربه کرده اند آزمون عملی و نظری بدهند تا در صورت موفقیت گواهینامه دریافت کنند.
سردار فرحی با بیان اینکه موضوع سربازی بحث گسترده‌ای است و نیرو‌های مسلح به تنهایی از عهده حل مشکلات آن بر نمی‌آیند گفت: سربازی یک مدیریت جامع و کلان در سطح ملی می‌خواهد که همه مولفه‌های موثر دولتی باید در این زمیه پای کار بیایند.
سردار فرحی در پایان خاطر نشان کرد: شاید اقداماتی که در گام اول انجام دادیم متناسب با علایق سربازان نباشد، اما یک برنامه پیش از خدمت هم داریم تا قبل از سربازی مهارت‌هایی را اعلام کنیم که فرد با فراگرفتن آن‌ها در جایگاه خدمتی مناسب نقش آفرینی کند.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.