ایراد در نحوه کسر خدمت فرزندان ایثارگران

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا درباره آمار ۲۰ هزار نفر کسر و معافیت فرزندان ایثارگران، گفت: ۲۰ هزار نفر انتخاب شده‌اند اما ایرادی در کار وجود دارد و باید روشی اتخاذ کنیم که همه ایثارگران از این طرح سهم ببرند.ابراهیم کریمی

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت و تعیین تکلیف طرح کسری و معافیت فرزندان ایثارگران، اظهار داشت: کار ثبت اطلاعات با ثبت‌نام ۳۵۷ هزار نفر به پایان رسید و تا این لحظه دسته‌بندی افراد ثبت‌نامی بر اساس مشمولیت یا عدم مشمولیت انجام شده است.
جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: دسته‌بندی‌ها و پالایش افراد بر اساس اطلاعات ثبت‌نامی صورت گرفته و اسامی ۲۰ هزار نفر از کسانی که مشمول کسری یا معافیت از خدمت می‌شوند نیز انتخاب شده است؛ اما یک ایرادی در کار است.
سردار کریمی در خصوص این «ایراد»، گفت: ۲۰ هزار نفری که برای امسال انتخاب شده‌اند بیشتر در زمره کسانی هستند که ۲۹-۲۸ ماه خدمت عملیاتی دارند و در زمره مشمولان محسوب می‌شوند؛ تعداد اندکی هم هستند که در حال خدمتند؛ اگر بخواهیم به این روش اقدام کنیم حق تعداد زیادی از افرادی که مدت کمتری خدمت عملیاتی دارند تضییع می‌شود.
وی گفت: ما به دنبال شیوه‌ای هستیم که بتوانیم به گونه‌ای لیست افراد را اعلام کنیم تا همه ایثارگران در آن سهیم باشند و اجحاف و تضییع حقی صورت نگیرد و به گونه‌ای نباشد که کسر خدمت فقط مشمول تعدادی شود.
این مقام ارشد سازمان نظام وظیفه به برگزاری جلسات در این زمینه اشاره و بیان داشت: جلساتی را با ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان وظیفه عمومی و دیگر خبرگان این حوزه برگزار کردیم تا بتوانیم روشی را پیاده سازیم تا همه ایثارگران از کسری یا معافیت بهره‌مند شوند.
جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص زمان قطعی اعلام اسامی ۲۰ هزار نفر کسری و معافیت خدمت، خاطرنشان کرد: فعلاً تاریخ خاصی را برای اعلام اسامی ۲۰ هزار نفر مشخص نکرده‌ایم چرا که اولویت ما با توجه به آنکه مدافع ایثارگران هستیم انتخاب روشی است که بتوانیم یک راه‌حل منطقی و کامل را در پیش‌رو داشته باشیم.

منبع:خبرگزاری فارس

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

۷ نظر ها

  1. این همه سردار و سرلشکر داریم نمیتونیم یه تصمیم بگیرین سربازی ما که تموم شد دیگه میخایم چیکار

  2. حداقل درحال خدمت هارو کسری بدین تلف شدم اینقد پست دادم الانم دارم پست میدم…تاکی؟سردار کریمی دوست داریم حامی ما شو…

  3. همه باید برن سربازی ایثارگری پدر ربطی به فرزند نداره.

  4. آقایون تو را خدا فرزندان ایثارگرانی ک غایب یا فراری هستن را هم معاف کنید بنده به خاطر مشکل اعصاب نتونستم خدمت کنم

  5. من پسرم درحال خدمت هستن خودم هم ۶ماه ۱۶روزدر دومرحله داوطلب ازبسیج به جبهه رفتم و۱۹ماه هم ار طرف ارتش درجبهه درخط مقدم بودم ومجروح جنگی هم هستم چون جمعا ۲۵ ماه و۱۶ روز جبهه دارم تا نوبت به بنده برسد پسرمن ۲ سال باید خدمت کندمن انقدر از این قضیه ناراحت هستم نمیخواهم پسر بماند اگر قانون عوض نمیشدمیگفتم فرار کندبیاید تا هروقت نوبت ما شد به خدمت برود این چه عدالتی هست من بهترین دوران جوانیم را در جبهه ها بودم انم داوطلب امروز با من قمار یا گل یا پوچ بازی کنند متاسفم از کسی که از عدالت بویی نبرده بر مردم تصمیم میگیرد

  6. تروخدا یه قانون منصفانه بزارین
    کلی انتظار کشیدم برا معافیت اون نشه هیچ حالا حتی کسری هم نداشته باشم خداییش ظلمه
    هر یه ماه ۱۵ روز رو کسری بدن حداقل ماهم دست خالی نمونیم

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.