انتقالی در سربازی چگونه است؟

یکی از مهمترین دغدغه های همه سربازها و مشمولان سربازی، محل خدمت سربازی، بعد از دوران آموزشی می باشد. عوامل زیادی در تعیین محل خدمت تاثیر گذار هستند که در ادامه به معرفی این عوامل و شرایطانتقالی در سربازی می پردازیم.

در روزهای اول که وارد پادگان آموزشی می شوید با واژه جدیدی به اسم افراد شرایط خاص مواجه خواهید شد. افرادی که دارای شرایط خاص باشند به احتمال زیاد در محل زندگی خودشان، اعزام به خدمت خواهند شد. این شرایط عبارتند از:

۱- پدر نظامی

۲- خدمت همزمان برادر

۳- تک فرزند پسر

۴- خانواده بهزیستی

برای اثبات شرایط بالا، پادگان به شما لیستی از مدارک خواهد داد که شما باید این مدارک را تهیه و در دوران آموزشی تحویل پادگان آموزشی خود بدهید. پادگان نیز بر اساس تعداد افراد و محل زندگیشان، آنها رو به نزدیک ترین پادگان به محل سکونتشان اعزام خواهد کرد.

در روز اعزام به تمامی افراد فرمی داده میشود که فرد میبایست اطلاعات مربوط به محل سکونت خود را در آنها وارد نماید.این اطلاعات در تقسیم شدن سربازان نقش مهمی ایفا می نمایند.پس در واردن نمودن این اطلاعات دقت لازم را در داشته باشید.

اما سربازانی که محل خدمتشان مشخص شده است و در حال خدمت هستند، چگونه می بایست جابجایی بگیرند؟؟؟

اول از همه باید گفت که دو نفر مسول انتقالی شما هستند و همه چیز بسته به نظر این دو نفر دارد که اولی فرمانده پادگان و دومی فرمانده نیروی انسانی استان محل خدمت می باشد.

بعد از موافقت های حاصله، شما به دو صورت می توانید انتقالی بگیرید. در روش اول شما می بایست به مدت شش ماه در پادگانی که بعد از دوره آموزشی به آنجا اعزام شده اید، خدمت نمایید و بعد از این مدت وارد سیستم پایش سرزمینی خواهید شد و شما رو به استان محل سکونت(نه لزوما شهر محل سکونت) انتقال خواهند داد.

در روش دوم هم، شما می بایست یک سرباز دیگر، هم پایه خدمتی و هم درجه با خود، پیدا نمایید و جابجایی خود را با آن سرباز انجام دهید.

سربازانی که خواهان جابجایی یگان خدمتی خود می باشند اطلاعات خود رو مانند متن قرار داده شده در کانال پر نموده و به آدرس ذکر شده در کانال ارسال نمایند تا در کانال جابجایی سربازلند قرار داده شود.

کانال جابجایی سربازلند

البته در روش اول می توانید زودتر از شش ماه هم اقدام نمایید ولی نیازمند به داشتن شرایط خاصی مانند بیماری، فوت عزیزان و … می باشد.

از فرم زیر هم می توانید برای این شرایط استفاده نمایید. به امید روزی که همه سربازان در پیش خانواده خود خدمت نمایند.

جناب آقای …………………..

فرمانده محترم
موضوع : درخواست تغییر محل خدمت سربازی بعلت سرپرستی خانواده

با سلام و احترام
بدینوسیله به استحضار می رساند اینجانب ……………. فرزند ………………. از تاریخ ………………..خدمت مقدس سربازی را در پادگان …………… شهر …………… آغاز نموده ام، لیکن بعلت ازدواج / بعلت تکفل پدر و مادر که از بیماری قلبی رنج می برند و نیاز مند مراقبت می باشند / بعلت سرپرستی خانواده و اینکه کمک خرج و نان آور خانواده می باشم / دچار مشکلات عدیده مالی و روحی گردیده ام.

از آن مقام محترم تقاضا دارم با انتقال اینجانب به پادگان …………….. موافقت و اینجانب را از مشکل بسیار بزرگی که با آن مواجه هستم نجات بخشید. مدارک مربوط به ازدواج / تکفل / استشهاد محلی به پیوست بحضور ارسال می گردد.

 

امیدوارم خداوند در این دنیا به شما جزای خیر عطا نموده و در آخرت شما را با نیکان محشور فرماید .

از دستور مساعد جنابعالی جهت بررسی و حل مشکل کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم.

با تشکر و سپاس

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

۳۹۲ نظر ها

 1. سلام سرباز استان گلستان هستم خواستار جابجایی با سرباز استان تهران می باشم لطفا با شماره ی زیر تماس بگیرید ۰۹۳۳۸۹۸۹۹۲۷

 2. سلام عرفان ملکی فر هستم گرهبان یکم دشت ازادگان خوزستان خدمتدمیکنم خواستار جابه جایی در اصفهان هستم

 3. باسلام آیا تیپ ۱۲۸سنندج اعزام سومار می شن یانه آخر من یگانم افتاده تیپ۲۲۸سقز خودم سنندج زندگی می کنم با دوستم می تونم جابجا بشم اما اطلاعات درست در دست ندارم که بمونم یا جابجا شم لطفا راهنمای کنید رستم استحکامات وعمران ستواندوم هستم باتسکر

 4. سلام
  دوستان کرمانشاهی که تو سنندج خدمت میکنین اگر میخاین بیاین شهر خودتون با من تماس بگرید لطفااااا۰۹۱۸۲۸۵۷۵۸۱

 5. سلام، با اینکه من فشار خون و دیابت دارم و به بیمارستان برای معاینه پزشکی معرفی شدم ولی نرفتم و منصرف شدم حالا میخواستم بدونم بعدا اضافه خدمت میخورم؟ تاریخ ارسال دفترچه ۲۶ اردیبهشت ۹۷ هستش و حدود سه هفته پیش باید برای معاینه میرفتم.

 6. سلام
  عش من تو کرمانشاهه قرارگا منطقه غرب نزاجا
  تو رو خدا اگه کسی هست تو سنندج میخاد بیاد کرمانشاه خبر بده اینم شماره۰۹۱۸۲۸۵۷۵۸۱

 7. سلام
  من قرارگاه منطقه غرب نزاجا کرمانشاهم تو یگان دژبانی راننده فرماندهم آیا کسی تو سنندج هستش که باهم جابه جا بشیم
  من باید سنندج باشم تو روخدا اگه کسی میخاد بیاد کرمانشاه زنگ بزنه بهم
  ۰۹۱۸۲۸۵۷۵۸۱

 8. سرباز ستاد پلیس دریابانی مازندران (بابلسر) جابه جایی با انتظامی یا راهور (نور . آمل .محمود آباد . بابل)
  ۰۹۱۱۶۸۳۴۹۳۴

 9. سلام
  من نیرو انتضامی گلستان
  خواستار جابه جایه با تهران

 10. سلام خسته نباشید من سرباز دادگستری زنجان هستم کسی نیس ک در ارومیه باشد زنجانی باشد باهم دیگ جابه جایی کنیم
  ۰۹۳۷۸۰۹۱۶۰۵

 11. سلام من سرباز آمادگاه زنجان(نزاجا) هستم با درجه گروهبان یکم و اعزامی ۹۶/۱/۱۲ هستم.میخواستم ببینم کسی تو لشگر۱۶ قزوین و یا نیروی دریایی رشت و انزلی زنجانی نیست که بخواد شهر خودش(نجان) خدمت کنه اگه کسی هست اطلاع بده
  Mrnaeim20

 12. سلام من سرباز دادگستری در تهران هستم خواستار جابجایی باسربازی که در تبریز خدمت میکنه هستم
  ۰۹۱۴۷۶۸۰۹۸۵

 13. سلام من سبربازدادگستری هستم توارومیه خواستارجابه جایی هستم باشخصی درتهران یااستان گیلان جام خیلی خوب وعالیه واینکه فقط به خاطر مسایل عاطفی میخوام جابه جابشم ممنون میشم کسی هست بهم زنگ بزنه شمارم۰۹۳۷۳۲۲۱۳۹۲

 14. سلام من سرباز نیروی زمینی ارتش پادگان ۰۱ هستم.
  اعزامی ۱/۱۲/۹۶ درجه گروهبانیکم.
  اگر کسی از بچه های تهران یا هر جایی،، در شهرستان آمل در ارگان های سپاه یا نیروی انتظامی یا اینکه در پدافند شهرستان بابلسر میباشد و خواهان انتقالی به تهران میباشد با من تماس بگیرد.
  ۰۹۱۱۹۱۷۰۵۳۹__۰۹۱۱۸۶۴۰۹۱۰

 15. سلام.آیا برج ۱۲ میتونه با برج ۱ سال بعد جابجا بشه؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.