مشاوره سربازی

انتقالی در سربازی چگونه است؟

یکی از مهمترین دغدغه های همه سربازها و مشمولان سربازی، محل خدمت سربازی، بعد از دوران آموزشی می باشد. عوامل زیادی در تعیین محل خدمت تاثیر گذار هستند که در ادامه به معرفی این عوامل و شرایطانتقالی در سربازی می پردازیم.

در روزهای اول که وارد پادگان آموزشی می شوید با واژه جدیدی به اسم افراد شرایط خاص مواجه خواهید شد. افرادی که دارای شرایط خاص باشند به احتمال زیاد در محل زندگی خودشان، اعزام به خدمت خواهند شد. این شرایط عبارتند از:

۱- پدر نظامی

۲- خدمت همزمان برادر

۳- تک فرزند پسر

۴- خانواده بهزیستی

برای اثبات شرایط بالا، پادگان به شما لیستی از مدارک خواهد داد که شما باید این مدارک را تهیه و در دوران آموزشی تحویل پادگان آموزشی خود بدهید. پادگان نیز بر اساس تعداد افراد و محل زندگیشان، آنها رو به نزدیک ترین پادگان به محل سکونتشان اعزام خواهد کرد.

یک ترفند نیز وجود دارد برای افرادی که بخواهند در خارج از محل زندگیشان خدمت نمایند و به جایی اعزام شوند که مد نظرشان است. در روز اولی که وارد پادگان آموزشی می شوید به شما چند فرم داده می شود که می بایست اطلاعات شخصی نظیر آدرس محل سکونت را در آنها وارد نمایید و اگه در این فرم ها محل سکونت را جای مد نظرتان بزنید، احتمال اعزام به آن محل خیلی بیشتر خواهد شد.

اما سربازانی که محل خدمتشان مشخص شده است و در حال خدمت هستند، چگونه می بایست جابجایی بگیرند؟؟؟

اول از همه باید گفت که دو نفر مسول انتقالی شما هستند و همه چیز بسته به نظر این دو نفر دارد که اولی فرمانده پادگان و دومی فرمانده نیروی انسانی استان محل خدمت می باشد.

بعد از موافقت های حاصله، شما به دو صورت می توانید انتقالی بگیرید. در روش اول شما می بایست به مدت شش ماه در پادگانی که بعد از دوره آموزشی به آنجا اعزام شده اید، خدمت نمایید و بعد از این مدت وارد سیستم پایش سرزمینی خواهید شد و شما رو به استان محل سکونت(نه لزوما شهر محل سکونت) انتقال خواهند داد.

در روش دوم هم، شما می بایست یک سرباز دیگر، هم پایه خدمتی و هم درجه با خود، پیدا نمایید و جابجایی خود را با آن سرباز انجام دهید.

البته در روش اول می توانید زودتر از شش ماه هم اقدام نمایید ولی نیازمند به داشتن شرایط خاصی مانند بیماری، فوت عزیزان و … می باشد.

از فرم زیر هم می توانید برای این شرایط استفاده نمایید. به امید روزی که همه سربازان در پیش خانواده خودشون خدمت نمایند.

جناب آقای …………………..

فرمانده محترم
موضوع : درخواست تغییر محل خدمت سربازی بعلت سرپرستی خانواده

با سلام و احترام
بدینوسیله به استحضار می رساند اینجانب ……………. فرزند ………………. از تاریخ ………………..خدمت مقدس سربازی را در پادگان …………… شهر …………… آغاز نموده ام، لیکن بعلت ازدواج / بعلت تکفل پدر و مادر که از بیماری قلبی رنج می برند و نیاز مند مراقبت می باشند / بعلت سرپرستی خانواده و اینکه کمک خرج و نان آور خانواده می باشم / دچار مشکلات عدیده مالی و روحی گردیده ام.

از آن مقام محترم تقاضا دارم با انتقال اینجانب به پادگان …………….. موافقت و اینجانب را از مشکل بسیار بزرگی که با آن مواجه هستم نجات بخشید. مدارک مربوط به ازدواج / تکفل / استشهاد محلی به پیوست بحضور ارسال می گردد.

 

امیدوارم خداوند در این دنیا به شما جزای خیر عطا نموده و در آخرت شما را با نیکان محشور فرماید .

از دستور مساعد جنابعالی جهت بررسی و حل مشکل کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم.

با تشکر و سپاس

۴۳ نظر ها

 1. استوار یکم وظیفه در راهور تهران بزرگ هستم با پایه خدمتی اردیبهشت ۹۶٫خواستار جابجایی به اردبیل یا شهرهای اطرافش مثل نیر نمین سرعین.کسی خواست بیاد تلگرام.۹۱۰۴۳۷۲۰۸۳

 2. استواریکم وظیفه درنیروی انتظامی رسته مرزبانی و پ.خ اسفند ۹۵ در هنگ مرزی آستارا پاسگاه مرزی حیران جای امن و خوبیه مرخصیشم بد نیست
  فقط من میخوام بیام تهران چپن ساکن تهرانیم
  اگرکسی خواست از انتظامی یا راهور جابجایی باهم داشته باشیم پیام بده ۰۹۱۹۹۰۱۶۲۵۰

 3. سلام من اول اسفند اعزام میشم میگن برای تک پسری باید کپی شناسامه پدر و مادر رو برابر اصل کرد.من میتونم قبل اعزام برم ثبت احوال این کارو انجام بدم یا حتما باید از پادگان نامه بگیرم ببرم ثبت احوال؟

 4. سلام مادوبرادرهستیم ودرحین خدمت وپدرمون هم جانبازهست ومتاسفانه توشهرخودمون نیفتادیم آیاامکان داره یکیمون رابندازن استان خودمون البته الان آموزشی تموم ودریگان خدمت میکنیم

 5. علی رضآقربانی

  سلام اموزشی بابلم بعدازاموزش ایا تک پسرهمهستم ومادرندارم وپدرپیروکارگروخواهربی مادرایا میافتم شهرخودم لطفا مراکمک کنیدچکارکنم عمووپدربزرگم شهیدشدن ایا خانواده شهدا اولویت دارن یاخیرتشکر۰۹۱۸۷۰۹۷۱۸۱

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.