انتقالی در سربازی چگونه است؟

یکی از مهمترین دغدغه های همه سربازها و مشمولان سربازی، محل خدمت سربازی، بعد از دوران آموزشی می باشد. عوامل زیادی در تعیین محل خدمت تاثیر گذار هستند که در ادامه به معرفی این عوامل و شرایطانتقالی در سربازی می پردازیم.

در روزهای اول که وارد پادگان آموزشی می شوید با واژه جدیدی به اسم افراد شرایط خاص مواجه خواهید شد. افرادی که دارای شرایط خاص باشند به احتمال زیاد در محل زندگی خودشان، اعزام به خدمت خواهند شد. این شرایط عبارتند از:

۱- پدر نظامی

۲- خدمت همزمان برادر

۳- تک فرزند پسر

۴- خانواده بهزیستی

برای اثبات شرایط بالا، پادگان به شما لیستی از مدارک خواهد داد که شما باید این مدارک را تهیه و در دوران آموزشی تحویل پادگان آموزشی خود بدهید. پادگان نیز بر اساس تعداد افراد و محل زندگیشان، آنها رو به نزدیک ترین پادگان به محل سکونتشان اعزام خواهد کرد.

در روز اعزام به تمامی افراد فرمی داده میشود که فرد میبایست اطلاعات مربوط به محل سکونت خود را در آنها وارد نماید.این اطلاعات در تقسیم شدن سربازان نقش مهمی ایفا می نمایند.پس در واردن نمودن این اطلاعات دقت لازم را در داشته باشید.

اما سربازانی که محل خدمتشان مشخص شده است و در حال خدمت هستند، چگونه می بایست جابجایی بگیرند؟؟؟

اول از همه باید گفت که دو نفر مسول انتقالی شما هستند و همه چیز بسته به نظر این دو نفر دارد که اولی فرمانده پادگان و دومی فرمانده نیروی انسانی استان محل خدمت می باشد.

بعد از موافقت های حاصله، شما به دو صورت می توانید انتقالی بگیرید. در روش اول شما می بایست به مدت شش ماه در پادگانی که بعد از دوره آموزشی به آنجا اعزام شده اید، خدمت نمایید و بعد از این مدت وارد سیستم پایش سرزمینی خواهید شد و شما رو به استان محل سکونت(نه لزوما شهر محل سکونت) انتقال خواهند داد.

در روش دوم هم، شما می بایست یک سرباز دیگر، هم پایه خدمتی و هم درجه با خود، پیدا نمایید و جابجایی خود را با آن سرباز انجام دهید.

سربازانی که خواهان جابجایی یگان خدمتی خود می باشند اطلاعات خود رو مانند متن قرار داده شده در کانال پر نموده و به آدرس ذکر شده در کانال ارسال نمایند تا در کانال جابجایی سربازلند قرار داده شود.

کانال جابجایی سربازلند

البته در روش اول می توانید زودتر از شش ماه هم اقدام نمایید ولی نیازمند به داشتن شرایط خاصی مانند بیماری، فوت عزیزان و … می باشد.

از فرم زیر هم می توانید برای این شرایط استفاده نمایید. به امید روزی که همه سربازان در پیش خانواده خود خدمت نمایند.

جناب آقای …………………..

فرمانده محترم
موضوع : درخواست تغییر محل خدمت سربازی بعلت سرپرستی خانواده

با سلام و احترام
بدینوسیله به استحضار می رساند اینجانب ……………. فرزند ………………. از تاریخ ………………..خدمت مقدس سربازی را در پادگان …………… شهر …………… آغاز نموده ام، لیکن بعلت ازدواج / بعلت تکفل پدر و مادر که از بیماری قلبی رنج می برند و نیاز مند مراقبت می باشند / بعلت سرپرستی خانواده و اینکه کمک خرج و نان آور خانواده می باشم / دچار مشکلات عدیده مالی و روحی گردیده ام.

از آن مقام محترم تقاضا دارم با انتقال اینجانب به پادگان …………….. موافقت و اینجانب را از مشکل بسیار بزرگی که با آن مواجه هستم نجات بخشید. مدارک مربوط به ازدواج / تکفل / استشهاد محلی به پیوست بحضور ارسال می گردد.

 

امیدوارم خداوند در این دنیا به شما جزای خیر عطا نموده و در آخرت شما را با نیکان محشور فرماید .

از دستور مساعد جنابعالی جهت بررسی و حل مشکل کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم.

با تشکر و سپاس

۲۷۱ نظر ها

 1. امیر عباس مهوری

  سلام من سرباز نیروی زمینی ارتش هستم تواماد وپشتیبانی دزفول خدمت میکنم رستم کامپیوتر هستش از نظر راحتی جا وغذا هیچ مشکلی ندارم ولی من نان اور خانواده هستم وبه دلایلی باید نزدیک خانواده باشم برای همین باید توشهر خودم یعنی اصفهان خدمت کنم.درجه گروهبان یکم خواهش میکنم اگر کسی مایل به جابه جایی هست با این شماره تماس بگیره۰۹۱۳۸۰۳۶۳۴۳

 2. امیر عباس مهوری

  سلام من سرباز نیروی زمینی ارتش هستم تواماد وپشتیبانی دزفول خدمت میکنم رستم کامپیوتر هستش از نظر راحتی جا وغذا هیچ مشکلی ندارم ولی من نان اور خانواده هستم وبه دلایلی باید نزدیک خانواده باشم برای همین باید توشهر خودم یعنی اصفهان خدمت کنم.درجه گروهبان یکم خواهش میکنم اگر کسی مایل به جابه جایی هست با این شماره تماس بگیره ۰۹۱۳۸۰۳۶۳۴۲

 3. سلام من سربازدادگستری هستم توارومیه خواستارجابه جایی هستم باشخصی درتهران یااستان گیلان جام خیلی خوب وعالیه واینکه فقط به خاطر مسایل عاطفی میخوام جابه جابشم ممنون میشم کسی هست بهم زنگ بزنه ممنون میشم شمارم۰۹۳۷۳۲۲۱۳۹۲

 4. 🏫نهاد خدمتی: پدافند هوایی ارتش

  👨‍🚀 درجه: دانشجو . گروهبانیکم

  🕘تاریخ اعزام: ۹۶/۱۲/۰۱

  🕘 تاریخ ترخیص: ۱۳۹۸/۷/۱

  🕍 شهر خدمتی: پدافندهوایی قم

  🕍 شهر مورد نظر: تهران (دانشگاه پدافند/قصرفیروز /ستاری/تهرانسر)

  توضیحات: منطقه قم دارای ۲ماه کسری میباشد. به ازای هر ۹۰ روز حضور ۲۰ روز هم مرخصی داره . تهران،اراک،قم،ساوه روزبرگ هستند.

  شماره تماس:

  ۰۹۱۹۵۴۸۲۶۱۳
  @mh_km

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.