مشاوره سربازی

انتقالی در سربازی چگونه است؟

یکی از مهمترین دغدغه های همه سربازها و مشمولان سربازی، محل خدمت سربازی، بعد از دوران آموزشی می باشد. عوامل زیادی در تعیین محل خدمت تاثیر گذار هستند که در ادامه به معرفی این عوامل و شرایطانتقالی در سربازی می پردازیم.

در روزهای اول که وارد پادگان آموزشی می شوید با واژه جدیدی به اسم افراد شرایط خاص مواجه خواهید شد. افرادی که دارای شرایط خاص باشند به احتمال زیاد در محل زندگی خودشان، اعزام به خدمت خواهند شد. این شرایط عبارتند از:

۱- پدر نظامی

۲- خدمت همزمان برادر

۳- تک فرزند پسر

۴- خانواده بهزیستی

برای اثبات شرایط بالا، پادگان به شما لیستی از مدارک خواهد داد که شما باید این مدارک را تهیه و در دوران آموزشی تحویل پادگان آموزشی خود بدهید. پادگان نیز بر اساس تعداد افراد و محل زندگیشان، آنها رو به نزدیک ترین پادگان به محل سکونتشان اعزام خواهد کرد.

یک ترفند نیز وجود دارد برای افرادی که بخواهند در خارج از محل زندگیشان خدمت نمایند و به جایی اعزام شوند که مد نظرشان است. در روز اولی که وارد پادگان آموزشی می شوید به شما چند فرم داده می شود که می بایست اطلاعات شخصی نظیر آدرس محل سکونت را در آنها وارد نمایید و اگه در این فرم ها محل سکونت را جای مد نظرتان بزنید، احتمال اعزام به آن محل خیلی بیشتر خواهد شد.

اما سربازانی که محل خدمتشان مشخص شده است و در حال خدمت هستند، چگونه می بایست جابجایی بگیرند؟؟؟

اول از همه باید گفت که دو نفر مسول انتقالی شما هستند و همه چیز بسته به نظر این دو نفر دارد که اولی فرمانده پادگان و دومی فرمانده نیروی انسانی استان محل خدمت می باشد.

بعد از موافقت های حاصله، شما به دو صورت می توانید انتقالی بگیرید. در روش اول شما می بایست به مدت شش ماه در پادگانی که بعد از دوره آموزشی به آنجا اعزام شده اید، خدمت نمایید و بعد از این مدت وارد سیستم پایش سرزمینی خواهید شد و شما رو به استان محل سکونت(نه لزوما شهر محل سکونت) انتقال خواهند داد.

در روش دوم هم، شما می بایست یک سرباز دیگر، هم پایه خدمتی و هم درجه با خود، پیدا نمایید و جابجایی خود را با آن سرباز انجام دهید.

البته در روش اول می توانید زودتر از شش ماه هم اقدام نمایید ولی نیازمند به داشتن شرایط خاصی مانند بیماری، فوت عزیزان و … می باشد.

از فرم زیر هم می توانید برای این شرایط استفاده نمایید. به امید روزی که همه سربازان در پیش خانواده خودشون خدمت نمایند.

جناب آقای …………………..

فرمانده محترم
موضوع : درخواست تغییر محل خدمت سربازی بعلت سرپرستی خانواده

با سلام و احترام
بدینوسیله به استحضار می رساند اینجانب ……………. فرزند ………………. از تاریخ ………………..خدمت مقدس سربازی را در پادگان …………… شهر …………… آغاز نموده ام، لیکن بعلت ازدواج / بعلت تکفل پدر و مادر که از بیماری قلبی رنج می برند و نیاز مند مراقبت می باشند / بعلت سرپرستی خانواده و اینکه کمک خرج و نان آور خانواده می باشم / دچار مشکلات عدیده مالی و روحی گردیده ام.

از آن مقام محترم تقاضا دارم با انتقال اینجانب به پادگان …………….. موافقت و اینجانب را از مشکل بسیار بزرگی که با آن مواجه هستم نجات بخشید. مدارک مربوط به ازدواج / تکفل / استشهاد محلی به پیوست بحضور ارسال می گردد.

 

امیدوارم خداوند در این دنیا به شما جزای خیر عطا نموده و در آخرت شما را با نیکان محشور فرماید .

از دستور مساعد جنابعالی جهت بررسی و حل مشکل کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم.

با تشکر و سپاس

۱۴ نظر ها

  1. سلام.من سرباز نیروی مرزبانی در شهر دهلران هستم ومدرکم فوق لیسانسه.قبل سربازی نان اور خانواده بودم پدرم عمل بازجراحی قلب کرده و توانایی کارکردن نداره حتی مدارک پزشکیم داره.پایه خدمتی تیر٩۶هستم الان میخوان انتقالی بگیرم واسه شهر یا استان خودم ممنون میشم راهنماییم کنید چکار کنم

  2. سلام نامزد من تک پسرهست و بخاطر اعتیاد پدرش سرپرستی خانواده به عهده اونه اماالان بعداموزشی اعلام کردن خدمتش یکی از شهرستاتهای اطراف هست .راهی برای تعویض مکان یاانتقال هست ممنون میشم پاسخ بدید

  3. سلام ،من دورهدآموزشی رو افتادم پدافند سمنان.
    تک فرزند هستم . چند درصد امانش هست ک توو استان خودم بیام بعد آموزشی؟

  4. سلام ببخشیدمن درارتش نیروهوایی خدمت میکنم قبل خدمت سرپرستی پدرومادرهمسرخودرابه عهده داشتم ولی الان که اومدم خدمت برایشان سخت میگذردتوشهرمایعنی شهرسرخس ارتش نداره ایامیشه درخواست انتقال به نیروانتظامی یاسپاه کنم اگه میشه چطوری؟

  5. سلام سرباز واسه کاردانی ترخیص میشه؟

  6. سلام ببخشید دو برادر من درحال خدمت هستن هردو راه دور هستن الان نامه دوبرادر درحال خدمت گرفتیم برای یکی از داداشام ولی انتقالش ندادن ؟

  7. سلام منظور از تک فرزند پسر اینه که فقط یک بچه داشته باشن پدر و مادر و اون بچه پسر باشه یا این ک مثلا من ک دو تا خاهر دارم تک فرزند پسر حساب میشم یا نه مچکر

  8. سلام منظور از هم پایه خدمتی چیه؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.