مشاوره سربازی

انتقالی در سربازی چگونه است؟

یکی از مهمترین دغدغه های همه سربازها و مشمولان سربازی، محل خدمت سربازی، بعد از دوران آموزشی می باشد. عوامل زیادی در تعیین محل خدمت تاثیر گذار هستند که در ادامه به معرفی این عوامل و شرایطانتقالی در سربازی می پردازیم.

در روزهای اول که وارد پادگان آموزشی می شوید با واژه جدیدی به اسم افراد شرایط خاص مواجه خواهید شد. افرادی که دارای شرایط خاص باشند به احتمال زیاد در محل زندگی خودشان، اعزام به خدمت خواهند شد. این شرایط عبارتند از:

۱- پدر نظامی

۲- خدمت همزمان برادر

۳- تک فرزند پسر

۴- خانواده بهزیستی

برای اثبات شرایط بالا، پادگان به شما لیستی از مدارک خواهد داد که شما باید این مدارک را تهیه و در دوران آموزشی تحویل پادگان آموزشی خود بدهید. پادگان نیز بر اساس تعداد افراد و محل زندگیشان، آنها رو به نزدیک ترین پادگان به محل سکونتشان اعزام خواهد کرد.

یک ترفند نیز وجود دارد برای افرادی که بخواهند در خارج از محل زندگیشان خدمت نمایند و به جایی اعزام شوند که مد نظرشان است. در روز اولی که وارد پادگان آموزشی می شوید به شما چند فرم داده می شود که می بایست اطلاعات شخصی نظیر آدرس محل سکونت را در آنها وارد نمایید و اگه در این فرم ها محل سکونت را جای مد نظرتان بزنید، احتمال اعزام به آن محل خیلی بیشتر خواهد شد.

اما سربازانی که محل خدمتشان مشخص شده است و در حال خدمت هستند، چگونه می بایست جابجایی بگیرند؟؟؟

اول از همه باید گفت که دو نفر مسول انتقالی شما هستند و همه چیز بسته به نظر این دو نفر دارد که اولی فرمانده پادگان و دومی فرمانده نیروی انسانی استان محل خدمت می باشد.

بعد از موافقت های حاصله، شما به دو صورت می توانید انتقالی بگیرید. در روش اول شما می بایست به مدت شش ماه در پادگانی که بعد از دوره آموزشی به آنجا اعزام شده اید، خدمت نمایید و بعد از این مدت وارد سیستم پایش سرزمینی خواهید شد و شما رو به استان محل سکونت(نه لزوما شهر محل سکونت) انتقال خواهند داد.

در روش دوم هم، شما می بایست یک سرباز دیگر، هم پایه خدمتی و هم درجه با خود، پیدا نمایید و جابجایی خود را با آن سرباز انجام دهید.

سربازانی که خواهان جابجایی یگان خدمتی خود می باشند اطلاعات خود رو مانند متن قرار داده شده در کانال پر نموده و به آدرس ذکر شده در کانال ارسال نمایند تا در کانال جابجایی سربازلند قرار داده شود.

کانال جابجایی سربازلند

البته در روش اول می توانید زودتر از شش ماه هم اقدام نمایید ولی نیازمند به داشتن شرایط خاصی مانند بیماری، فوت عزیزان و … می باشد.

از فرم زیر هم می توانید برای این شرایط استفاده نمایید. به امید روزی که همه سربازان در پیش خانواده خود خدمت نمایند.

جناب آقای …………………..

فرمانده محترم
موضوع : درخواست تغییر محل خدمت سربازی بعلت سرپرستی خانواده

با سلام و احترام
بدینوسیله به استحضار می رساند اینجانب ……………. فرزند ………………. از تاریخ ………………..خدمت مقدس سربازی را در پادگان …………… شهر …………… آغاز نموده ام، لیکن بعلت ازدواج / بعلت تکفل پدر و مادر که از بیماری قلبی رنج می برند و نیاز مند مراقبت می باشند / بعلت سرپرستی خانواده و اینکه کمک خرج و نان آور خانواده می باشم / دچار مشکلات عدیده مالی و روحی گردیده ام.

از آن مقام محترم تقاضا دارم با انتقال اینجانب به پادگان …………….. موافقت و اینجانب را از مشکل بسیار بزرگی که با آن مواجه هستم نجات بخشید. مدارک مربوط به ازدواج / تکفل / استشهاد محلی به پیوست بحضور ارسال می گردد.

 

امیدوارم خداوند در این دنیا به شما جزای خیر عطا نموده و در آخرت شما را با نیکان محشور فرماید .

از دستور مساعد جنابعالی جهت بررسی و حل مشکل کمال تشکر و سپاسگذاری را دارم.

با تشکر و سپاس

۱۰۳ نظر ها

 1. سلام برادرم اعزامی ۹۶/۱۰/۱۹ سازمان قضایی شیراز دارم خدمت میکنم کسی خواست جابجا کنه برای تهران حاضرم ۰۹۳۶۳۱۴۶۵۲۹

 2. لطفا آدرس کانال تلگرام را ممنون میشم در پاسخ به این سوالم بگذارید

 3. سلام من عزامی ۱۰/۱۹ ومحل خدمت نروژ همدان من بچه تهرانم درشکاری نیروهوای خدمت میکنم بااونای که درسمت نیروهوای سمت میدان ازادی خدمت میکنن جابه جا بشم ۰۹۳۸۴۷۹۰۰۱۰

 4. سلام من عزامی ۱۰/۱۹ ومحل خدمت نروژ همدان من بچه تهرانم درشکاری نیروهوای خدمت میکنم هرکی خواست میتون جابه جا کن

 5. آدرس کانالی که بخواهیم شرایطمونو برای انتقالی بگیم چیه ؟

 6. سلام و عرض ادب،من اعزامی آبان ۹۶ هستم یگان خدمتیم پادگان دوکوهه اندیمشک درجه گروهبان یکم نیازمند جابجا شدن با سرباز از کرمان به اندیمشک هستم اگر کسی از افراد خرم آبادی،خوزستانی در کرمان خدمت میکنه بهترین فرصته که با هم جابجا بشیم،لطفا تماس بگیرید_۰۹۱۳۶۳۳۰۳۳۱_۰۹۱۳۶۶۱۷۲۶۸

 7. سلام من اعزامی ۹۶/۱۰/۱هستم اداره بهداشت نزاجا لویزان دارم خدمت میکنم اگه کسی توبیمارستان ارتش تبریزخواست عوض کنه زنگ بزنه۰۹۰۳۵۷۹۲۳۵۲

 8. سلام شوهر من ۱۹ اسفند ک دیروز باشه اعزام شد ب سربازی تو تبریز میگن ک تو دوره اموزشی مدخصی نمیدن این حرف درسته؟

  • سلام
   تو دوره اموزشی اگر سرباز تو استان محل زندگیش باشه پنجشنبه ها و جنعه ها میاد خونه
   اما اگر تو استان خودش نباشه بعد از حدود ۲۰ الی ۳۰ روز بهشون چندروز مرخصی میدن میان خونه چندروز استراحت میکنن بعد دوباره برمیگردن محل اموزششون تا زمانی که دوره اموزشیشون تموم بشه.
   البته اینم بگم نیازی نیست که حتما سر موقع برگرده محل اموزشش
   من خودم با یکروز تاخیر برگشتم مشکلی پیش نیومد

 9. سلام من عزامی ۹۶.۱۰.۰۱ هستم در بازرسی فاتب تهران خدمت میکنم اگه کسی اردبیل خدمت میکنه که ساکن تهرانه با این شماره تماس بگیره جهت جابجایی ۰۹۳۳۵۹۶۲۸۸۱

 10. سلام من اعزامی برج ۹۶/۱۰/۱ا درجه گروهبان یکم در ارتش مراغه خدمت میکنم کسی هس اگه تو لشگر۲۱حمزه تبریز خدمت میکنه اماده جابجایی هستم
  ۰۹۱۴۴۰۵۲۸۱۱

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.