امکان خرید خدمت سربازی تنها تا آخر سال ۹۷

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: امسال آخرین سال خرید خدمت سربازی یا همان جریمه مشمول غایب خواهد بود.کارت پایان خدمت

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمود ریاحی با حضور در میز خبر پلیس تحریریه ایسنا، اظهار کرد: یکی از خدمات دیگر نظام‌وظیفه عمومی خرید خدمت سربازی است. همان‌طور که مسئولان سازمان نظام‌وظیفه عمومی اعلام کرده‌اند، امسال آخرین سال خرید خدمت یا جریمه مشمول غایب، خواهد بود.

وی ادامه داد: افرادی که شرایط خرید خدمت را دارند، فقط تا پایان سال فرصت دارند به سازمان نظام وظیفه مراجعه و برای خرید اقدام کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در خصوص مشمولانی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند، بیان کرد: مشمولان خارج از کشور شامل دو گروه هستند یک گروهی با معافیت تحصیلی سازمان نظام وظیفه به خارج از کشور رفتند یا گروهی بدون معافیت تحصیلی سازمان نظام وظیفه برای تحصیل به خارج از کشور سفر کردند.

ریاحی اضافه کرد: گروه اول با تعهد به خارج از کشور سفر کرده که بعد از اتمام درس باید به کشور بازگردد و با این قانون جدید تصویب افرادی که در خارج از کشور سکونت دارند، می توانند تا پایان امسال از خرید سربازی استفاده کنند و بعد از آن، افراد هر زمان که به کشور بازگردنند باید در خصوص خدمت خود تعیین تکلیف کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی درخصوص گروه دوم تشریح کرد: این گروه که بدون معافیت تحصیلی سازمان نظام وظیفه برای تحصیل به خارج از کشور سفر کردند و هشت سال از رفتن آنان می‌گذرد، آخرین مدرک تحصیلی این افراد برای سازمان ملاک و برای خرید سربازی آنان محاسبه می‌شود ضمن اینکه هزینه خرید خدمت برای افراد متفاوت است.

وی ابرازکرد: افرادی هم که نمی‌توانند به ایران بازگردند با وکالت به خانواده خود یا پدر این فرد می‌تواند برای خرید سربازی خود اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۵ نظر ها

  1. با سلام میخواستم بدونم من متولد ۱۳۷۱/۰۸/۱۵ هستم آیا خرید خدمت سربازی شامل من میشه که بخوام برم بخرم؟

  2. متاسفانه یا خوشبختانه من شهریور سال پیش ثبت نام کردم و جریمه ۱۸ ملیونی بریدن من اگر ۱۸تومن داشتم باهاش خرج زندگی را درمیاوردم ….قبول دارم نرفتن خدمت جرم است و مشگلات برای همه است و لی من بخاطر پدر و مادر مریضم نتوانستم خدمت بروم وسال ۸۲ درس را ول کرده و از پدرم که بازنشسته اداره راه آنهم سال ۷۲٫٫که کهولت سنی فقط ۱۵ درصد قلبش کارمیکند.. شما بگید چیکار میکردم خدمت به پدرم مهمتر بود یا خدمت سربازی ..یکی از مسولین این متن را میخوانند بدانند..اگر پدرومادرم نبودند تا الان زیر خاک بودم وتا زمانی که زنده اند زنده ام …مجردم راحت بگم باپدرومادرم وصلت کردم وبعداز ۱۲۰سال فوت شوند خدا میداند که منهم میروم وهرچی ارثیه ماند نوش جان روحانی چون طی این سال ها هوای ما جوان ها راخییلی داشتند …نمیبینید درصد خودکشی درایران به صفر رسیده به لطف ایشان بود و باید یجوری جبران کنیم

    • خدا لعنت کنه همشون رو. من آبان ۹۵ رفتم پادگان مالک اشتر اراک. یه کمد ندادند وسیله هام رو بزارم. ۲۰۰ هزار تومان ازم دزدیدند. بیشتر از دزد ، دلم از مسئولینی پر هستش که ادعای حکومت اسلامی می کنند و هیچ چیزی از اسلام سرشون نمیشه. انشاالله هر چه زودتر آه مردم ضعیفی مثل ما دامن خودشون و بچه هاشون رو می گیره

  3. متاسفانه یا خوشبختانه من شهریور سال پیش ثبت نام کردم و جریمه ۱۸ ملیونی بریدن من اگر ۱۸تومن داشتم باهاش خرج زندگی را درمیاوردم ….قبول دارم نرفتن خدمت جرم است و مشگلات برای همه است و لی من بخاطر پدر و مادر مریضم نتوانستم خدمت بروم وسال ۸۲ درس را ول کرده و از پدرم که بازنشسته اداره راه آنهم سال ۷۲٫٫که کهولت سنی فقط ۱۵ درصد قلبش کارمیکند.. شما بگید چیکار میکردم خدمت به پدرم مهمتر بود یا خدمت سربازی ..یکی از مسولین این متن را میخوانند بدانند..اگر پدرومادرم نبودند تا الان زیر خاک بودم وتا زمانی که زنده اند زنده ام …مجردم راحت بگم باپدرومادرم وصلت کردم

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.