اعمال محدودیت‌های اجتماعی برای مشمولان غایب سربازی

خبرگزاری ایسنا : معاون وظیفه عمومی نیروی انتظامی استان سمنان از تشدید برخورد با مشمولان غایب سربازی از طریق اعمال محدودیت‌های اجتماعی در این استان خبر داد. سرهنگ حسن رستمیان
به گزارش ایسنا، سرهنگ حسن رستمیان اظهار کرد: در راستای اجرای قانون، برخورد با مشمولان غایب با اعمال محدودیت‌های اجتماعی در دستور کار این نیرو قرار گرفته است.
وی با اشاره به ابلاغ مواد قانونی ۱۰،۵۸،۶۲ و ۶۳ مکرر قانون وظیفه عمومی مبنی بر برخورد با مشمولان غایب و سازمان‌ها و افراد به‌کار گیرنده آنان به استانداری و فرمانداری‌های سراسر کشور، افزود: در ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی هر گونه استفاده از تسهیلات دولتی مانند دریافت وام،کسب پروانه کار، کاندیدا شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، استخدام به هر صورت(رسمی،پیمانی قراردادی، روزمردی) و منوط به روشن شدن وضعیت خدمتی افراد ذکور است.
معاون وظیفه عمومی نیروی انتظامی استان با بیان اینکه برابر این قانون متخلفان از مقررات به محاکم قضایی معرفی می‌شوند، بیان کرد: مجازات این گونه افراد برای بار اول پرداخت هزینه سالانه یک سرباز طبق قانون بودجه سالانه و نرخ اعلامی دولت بوده و بار دوم علاوه بر جریمه فوق، سه ماه انفصال خدمت و برای بار سوم و بالاتر انفصال خدمت دولتی است.
وی اظهار داشت: طبق ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی نیروی انتظامی موظف است در خصوص شناسایی، تعقیب و دستگیری مشمولان غایب اقدام نماید و کلیه نهادها و دستگاه‌های اجرایی و شرکت های دولتی و غیر دولتی و… می‌بایست در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
سرهنگ رستمیان تصریح کرد: استخدام مشمولان در وزارتخانه‌ها و موسسات وابسته به دولت و موسسات خصوصی بدون داشتن معافیت دائم یا پایان خدمت، ممنوع و افراد خاطی طبق مقررات به محاکم قضایی معرفی می‌شوند.
معاون وظیفه عمومی استان سمنان همچنین گفت: فرزندان رزمندگان با سابقه حضور در جبهه به ازای هر ماه حضور در جبهه،فرزندان آزادگان به ازای هر ماه اسارت و فرزندان جانبازان به ازای هر درصد جانبازی از یک ماه کسر خدمت استفاده خواهند کرد.
وی ادامه داد: در اجرای بند(د)ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، در سقف سالانه تعداد حداکثر ۲۰ هزار نفر از کسانی که دارای بیشترین درصد جانبازی،آزادگی و رزمندگی یا تجمیع موارد فوق را دارند،کسر خدمت دریافت خواهند کرد.
وی افزود: برای تعیین افراد واجد شرایط دارای اولویت برای هر سال،کلیه جانبازان،آزادگان و رزمندگان می بایست براساس زمان بندی در نظر گرفته شده با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.