اعلام زمان اجرای مقررات کسرخدمت‌های جدید سربازی

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا زمان اجرای طرح جدید کسرخدمت‌های رزمندگی، ایثارگری و آزادگی را تشریح کرد.سردار ابراهیم کریمی ایثارگران

سردار ابراهیم کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره زمان اجرای مقررات جدید کسرخدمت‌های ناشی از رزمندگی، ایثارگری و آزادگی والدین مشمولان اظهارکرد:‌سال گذشته بود که قوانین مربوط به کسرخدمت‌های ناشی از ایثارگری، رزمندگی و آزادگی با نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی تغییر کرد و بر این اساس تنها در هرسال ۲۰ هزار نفری که دارای بیشترین امتیاز بودند می‌توانستند از این کسر خدمت‌ها بهره‌مند شوند، موضوعی که مورد اعتراض بسیاری از مشمولان قرار گرفت و اتفاقا خود ما نیز موافق آن نبودیم؛ چرا که تنها افراد دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه رزمندگی و آزادگی یا ۲۸ و ۲۹ درصد جانبازی توانستند از آن بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه برای تغییر در این قانون جلسات متعددی در ستادکل نیروهای مسلح و مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهارکرد: در نهایت با هماهنگی‌های انجام شده، تصمیم به اجرای طرحی جدید در مورد کسرخدمت‌های ناشی از ایثارگری، آزادگی و رزمندگی والدین مشمولان گرفته و مقرر شد تا به ازای هر یک ماه سابقه اسارت و رزمندگی و نیز به ازای هر یک درصد جانبازی، ۱۲ روز کسر خدمت به فرزندان این افراد داده شود.
جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه همه موافق این طرح جدید هستیم، گفت: این طرح در روزهای آتی برای اجرا به سازمان وظیفه عمومی ناجا ابلاغ خواهد شد.
کریمی درباره اینکه آیا افراد دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه رزمندگی و اسارت و نیز ۲۸ و ۲۹ درصد جانبازی از سربازی معاف می‌شوند یا طبق مقررات جدید با آنها رفتار می‌شوند، گفت: این افراد از سربازی معاف خواهند شد، اما افرادی که کمتر از این مدت دارای سابقه هستند نیز طبق همین فرمول کسر خدمت دریافت خواهند کرد.
به گفته کریمی، دراجرای طرح جدید، دیگر تفاوتی ندارد که فردی یک ماه سابقه داشته یا ۲۰ ماه و به هر فرد، متناسب با سابقه‌اش کسر خدمت داده خواهد شد.
جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا، درباره اینکه آیا سربازان در حال خدمت نیز می‌توانند از این مقررات جدید بهره‌مند شوند، به ایسنا گفت: سربازان درحال خدمت نیز می‌توانند درخواست خود را به یگان محل خدمت ارائه کرده و از این کسرخدمت‌ها بهره‌مند شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۰ نظر ها

 1. سلام.قانون کسری چه وقتی اجرا میشه و شامل متولدین چه سالهاییه؟؟

 2. سلام، پدر من ۲۲ماه جبهه داره داداشم ۷ماه استفاده کرده، میخواستم بدونم ک آیا ۱۵ماه باقی ماندش به من تعلق میگیره یا خیر؟؟؟

 3. سلام یه سوال دارم لطفا اگه اطلاعی دارین جواب بدین
  پدر من در پادگان مالک اشتر ارومیه خدمت کرده ایا این پادگان هم منطقه عملیاتی حساب میشه در سال های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷

 4. سلام من متولد سال ۱۳۷۵ هستم میخواستم بدونم که شامل منم میشه پدرم ۲۴ ماه سابقه ایثارگری داره

 5. سلام من پدرم ۲۱ ماه سابقه ی حضور در جبهه داره و برادر بزرگ من بر اساس قوانین چند سال گذشته ۷ ماه کسری خدمت گرفته . آیا الان من هم شامل کسری خدمت میشم ؟؟؟

 6. من از خدمتم دو ماه مونده میتونم استفاده کنم،چقدر زمان بره

 7. موسی درویش زاده

  باسلام وسپاس فراوان .ایا کسر خدمت به یک فرزند می رسدیا به فرزنددوهم کسر خدمت می رسد ۲۱ ما ایثارگری یا حبهه دارم

  • اصولا تاحالا تو قانون‌های کسری اینطوری بوده که اگه یه فرزند از بخشی از کسری استفاده میکرد و یه مقدارش می‌موند سوخت نمیشد و بچه بعدی میتونست از بقیه اش استفاده کنه
   احتمال زیاد تو این قانونم همینطوریه.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.