اعطای گواهی‌نامه مهارت آموزی به ۲۰۰ هزار سرباز در سال آینده

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: برنامه داریم تا در سال ۹۷ تعداد سربازانی که گواهی‌نامه دوره‌های مهارتی را دریافت می‌کنند به ۲۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.سرلشگر باقری ایثارگران

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در حاشیه جلسه شورای سیاست‌گذاری قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس این تفاهم‌نامه دستگاه‌های دولتی تعهد کردند که زمینه اشتغال را برای جوانان شناسایی و معرفی کنند تا زمینه ورود آن‌ها به اشتغال فراهم شود.
وی افزود : نیرو‌های مسلح نیز مکان، زیرساخت‌ها و امکاناتی که برای آموزش و تربیت سربازان جهت فراگیری مهارت‌های حرفه‌ای لازم باشد، مهیا می‌کند.
سرلشکر باقری گفت: البته ارائه این آموزش‌ها به این مفهوم نیست که همه مقدمات اشتغال با این آموزش‌ها فراهم می‌شود، بلکه ارائه این آموزش‌ها برای این است که کمکی باشد برای سربازان تا بتوانند اشتغال پیدا کنند.
وی خاطرنشان کرد: امسال با کمک دستگاه‌ها و بخش‌های دولتی و همت نیروهای مسلح ۱۰۰ هزار نفر از میان ۲۰۰ هزار نفری که شرکت کرده بودند، موفق به دریافت گواهینامه مهارت استاندارد حرفه‌ای شدند، علاوه بر این ۲ هزار نفر از پرسنل کادر نیروهای مسلح به عنوان مربی مهارت‌های حرفه‌ای، آموزش‌های لازم را فرا گرفتند که پیش‌بینی شده در سال آینده تعداد سربازان و مربیان به ۲ برابر افزایش یابد.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان این‌که این آموزش‌ها در ۱۰۰ رشته ارائه می‌شود، بیان کرد : نیروهای مسلح در مناطقی که امکان برگزاری این دوره‌ها فراهم باشد، دوره‌ها را برگزار می‌کنند؛ لذا در منطقه‌ای مانند پاسگاه‌های مرزی که فضای لازم برای برپایی چنین کلاس‌هایی را ندارد نمی‌توانیم این دوره‌ها را برای آن‌ها برگزار کنیم.
سرلشکر باقری ادامه داد: با این حال پیش‌بینی شده است دوره‌های دفاعی امنیتی هم به رشته‌های مهارت آموزی سربازان اضافه شود تا خروجی این کلاس‌ها برای امور حفاظت فیزیکی بکارگیری شوند؛ البته یک سری آموزش‌های دیگری نیز مانند آشپزی، رانندگی و تعمیر خودرو هم برای سربازان در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.