اضافه خدمت همه غایبان تا ۲۲ بهمن بخشیده می‌شود

معاون نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی خراسان‌ شمالی گفت: مشمولان غایبی که تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری درخواست اعزام به سربازی را ثبت کنند، از بخشودگی اضافه خدمت برخوردار خواهند شد.سربازی-امریه-تغییر
سرهنگ علی موسی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مشمولان غایبی که تا تاریخ ۲۲ بهمن ماه سال جاری درخواست اعزام خود را در دفاتر پلیس ۱۰+ ثبت و در اولین تاریخ اعزام مشخص شده به خدمت اعزام شوند مدت سه تا شش ماه اضافه خدمت دفترچه‌ای آنها بخشیده خواهد شد.
وی ادامه داد: مشمولان متولد سال ۷۲ و پایین‌تر که پدر آنها دارای سابقه ایثارگری است و برادر آنها نیز از این امتیاز استفاده نکرده باشد می‌توانند از امتیاز کسر خدمت ایثارگری پدر استفاده کنند.
موسی زاده افزود: برابر مصوبه اخیر ستاد کل نیروهای مسلح این امتیاز به مشمولان غایبی که در زمان احضار و در طول مدت غیبت هم واجد شرایط بوده اند، تعلق می‌گیرد.
وی یادآور شد: مشمولان دیپلم، پیش دانشگاهی و کاردانی غیرغایب دارای تاریخ اعزام تا ۱۹ شهریور ماه سال جاری که در آزمون ورودی دانشگاه ها در سال جاری شرکت کرده و تمایل دارند تا اعزام خود را به ۱۹ مهر ماه تمدید کنند می‌توانند به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.
موسی زاده خاطرنشان کرد: مشمولان غایب ساکن خارج کشور که بیش از سه سال متوالی در خارج از کشور سکونت داشته‌اند می‌توانند در سال دو نوبت و در هر نوبت ۴۵ روز به کشور تردد کنند.
وی ادامه داد: مشمولان غایبی که بیش از هشت سال غیبت داشته و در خارج از کشور سکونت دارند فقط تا پایان سال جاری مجاز به استفاده از تسهیلات فوق بوده و باید برای معافیت جریمه نقدی و یا تعیین تکلیف سربازی خود اقدام کنند.
موسی زاده خاطرنشان کرد: برای مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی، ماده ۳۵ قانون خدمت وظیفه عمومی در خصوص ادامه تحصیل مشمولان دیپلم در خارج از کشور اصلاح و از این پس به مشمولان دیپلم و پیش دانشگاهی برای ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی و موسسات خارج از کشور مجوز ادامه تحصیل داده نخواهد شد.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد مطلب بالا و یا هر سوالی در زمینه نظام وظیفه
از خط ثابت با شماره 9099071613 تماس بگیرید. ( بدون گرفتن پیش شماره )
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.