ارائه آموزش‌‌‌های مهارتی به سربازان در راستای ورود به بازار کار بعد از دوران خدمت

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با هدف ایجاد جذابیت، نشاط و مهارت آموزی با نهادهای لشگری و کشوری مرتبط با حوزه‌ی مهارت آموزی و خدمت مقدس سربازی همکاری کرد.کاهش خدمت سربازی

به گزارش ایلنا، سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌‌ای کشور در نخستین همایش ملی مهارت‌‌‌آموزی کارکنان وظیفه که با هدف ایجاد جذابیت، نشاط و مهارت آموزی و با حضور نهادهای لشگری و کشوری مرتبط با حوزه مهارت‌‌‌آموزی و خدمت مقدس سربازی برگزار شد، حضور فعال یافت.

سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌ای کشور به عنوان عضو اصلی در پنل تخصصی همایش یاد شده با موضوع مهارت‌‌آموزی سربازان در دوران قبل، حین و بعد از خدمت سربازی حضور یافت.

در این پنل پاک‌‌سرشت، در خصوص جایگاه آموزش‌‌‌های مهارتی برای ایجاد نشاط و جذابیت قبل از خدمت سربازی، اهمیت مهارت‌‌‌آموزی در حین دوران سربازی و تأثیر بی‌‌‌بدیل نقش آموزش‌‌‌های مهارتی در اشتغال کارکنان وظیفه بعد از دوران سربازی سخنرانی کرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت نیازسنجی از بازار کار و تمرکز سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌‌ای کشور به آموزش‌‌‌های مهارتی مورد نیاز سربازان در راستای این امر برای ورود به بازار کار بعد از دوران سربازی تأکید کرد.

غرفه اختصاصی سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌‌‌‌ای کشور در نمایشگاه حاشیه نخستین همایش ملی مهارت‌‌آموزی کارکنان وظیفه با همکاری دفاتر راهبری اجرای آموزش و نظارت و بهسازی و هدایت شغلی این سازمان برپا شد.

همچنین در نمایشگاه مذکور از سامانه مشاوره شغلی و آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌‌ای کشور که به منظور شناسایی شخصیت و نیازهای آموزشی –  مهارتی مورد نیاز هر سرباز در دوران خدمت سربازی راه‌‌‌اندازی شده بود با حضور سردار فرحی، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌‌‌آموزی کارکنان وظیفه و جمعی از فرماندهای لشگری رونمایی شد.

پاک‌‌سرشت و سردار فرحی با توجه به اهتمام جدی این سازمان به امر مهارت‌‌‌‌‌آموزی سربازان برای ورود به بازار کار و اشتغال بعد از پایان دوران سربازی در راستای اجرای تفاهم‌‌نامه منعقده، در این رخداد ملی و علمی حضور فعال یافتند.

تفاهمنامه همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد کل نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۶ منعقد و به دنبال آن متمم تفاهم‌‌نامه یاد شده در سال جاری به امضاء رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌‌‌ای کشور و فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح رسید.

منبع: خبرگزاری ایلنا

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.