آیا افراد معاف از رزم‌ خدمت سربازی، از نگهبانی هم معاف می شوند؟

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح از امکان تبدیل کسری ۹ روزه به ۱۲ روزه برای فرزندان ایثارگران و جانبازان خبر داد.سردار-موسی-کمالی

سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پاسخ به این سوال که آیا افراد معاف از رزم، از نگهبانی نیز معاف هستند یا خیر، اظهار داشت: در صورتی که نگهبانی افراد معاف از رزم باعث تشدید بیماری آنها شود، از نگهبانی معاف می‌شوند؛ در غیر این صورت باید نگهبانی دهند.

وی همچنین از حذف «گروه ب» برای معاف از رزم ها خبر داد و گفت: اخیر مقررات مربوط به معاف از رزم تغییراتی داشته و گروه ب از دسته معاف از رزم ها حذف شده است. اکنون افراد حداکثر تا ۴۵ روز می توانند گروه ب باشند و در این مدت ۴۵ روزه باید برایشان شورای پزشکی تشکیل شود تا اگر سالم بودند از دسته معاف از رزم خارج شوند و در غیر این صورت معاف از رزم می شوند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح از امکان تبدیل کسری ۹ روزه به ۱۲ روزه خبر داد و درباره افرادی که قبلا کسری ۹ روز در ماه را با توجه به قانون قبلی دریافت کردند، اما مشمول معافیت تحصیلی شده و اکنون درسشان به اتمام رسیده است، اظهار داشت: این افراد بعد از اعزام می‌توانند جهت تبدیل کسری های ۹ روزه به ۱۲ روزه به یگان های مربوطه مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: این امکان تنها برای افرادی ممکن است که کسری ۹ روزه را ثبت کرده و سپس با توجه به قبولی در دانشگاه، از معافیت تحصیلی بهره مند شده اند. ضمن اینکه این افراد برای بهره مندی از کسری ۱۲ روزه حتما باید اعزام شده و یا دارای برگ اعزام باشند.

سردار کمالی در پاسخ به این سوال که این افراد برای تبدیل کسری ۹ روزه به ۱۲ روزه باید به کجا مراجعه کنند، گفت: مشمولان باید به همان یگانی که ۹ روز کسری را دریافت کردند مراجعه کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.