آموزش مهارت های فنی حرفه ای به ۲۰۰ هزار سرباز

۲۰۰ هزار سرباز در کشور به مهارت های فنی و حرفه‌ای مسلط می‌شوند.کاهش خدمت سربازی

آموزش مهارت هاری فنی و حرفه‌ای به ۲۰۰ هزار سرباز در کشوربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور در همایش مهارت آموختگان کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح فارس گفت: امسال ۲۰۰ هزار سرباز در کشور به مهارت های فنی و حرفه‌ای مسلط می‌شوند.

سردار سید مهدی فرحی افزود: پارسال که اولین سال اجرای طرح مهارت آموزی به سربازان بود، ۲۳۷ هزار سرباز در این طرح مهارت فنی و حرفه‌ای آموزش دیدند و برای ۱۰۳ هزار سرباز گواهینامه مهارتی صادر شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح با تفاهم نامه بین فنی و حرفه‌ای و ستاد کل نیرو‌های مسلح در کشور منعقد شد در راستای اشتغال و کارآفرینی سربازان گام برداشته است، اظهارداشت: در این طرح به دنبال کارآفرینی، اشتغال، مهارت، نشاط و جذابیت سربازی بین سربازان هستیم.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور ادامه داد: در راستای مهارت آموزی، ستاد کل نیرو‌های مسلح ۳۰ دستگاه دولتی را شناسایی کرده و تا امروز با ۱۴ دستگاه به تفاهم رسیده است که در حوزه و تخصص خود سربازان را مسلط کنند.
سردار فرحی با اشاره به اینکه ۴۳ درصد سربازان در کشور دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، گفت: مهارت آموزی و ارائه گواهینامه به سربازان می‌تواند مقوله اشتغال را پس از خدمت برای سربازان مهیا کند.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیرو‌های مسلح کشور ادامه داد: تاکنون ۱۵۰ رشته تخصصی و اشتغال پذیر فنی و حرفه‌ای در کشور شناسایی و درحال آموزش به سربازان است و با تفاهم با سایر دستگاه‌ها این رشته‌ها به بیش از هزار مهارت خواهد رسید.
سردار سید مهدی فرحی با بیان اینکه این آموزش‌ها با توجه به علایق، سلایق و شایستگی‌های سربازان به آن‌ها آموزش داده می‌شود، گفت: ۶ گام اصلی ستاد کل نیرو‌های مسلح برای مهارت آموزی به سربازان شامل مهارت آموزی به سربازان قبل از خدمت، غربالگری یک، دوران آموزش بدو خدمت، غربالگری ۲، حین خدمت و پس از خدمت است .
در این همایش از چاپگر سه بعدی ساخته گروهبان وظیفه علی قاسمی از سربازان نیروی هوایی ارتش شیراز رونمایی شد.
قاسمی گفت: این چاپگر از مدل خارجی آن بزرگتر و ارزان‌تر است و در زمینه چاپ طرح‌های سه بعدی کاربرد دارد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

یک نظر

  1. سلام، باید بگم اونچه من دیدم در مورد اموزشفنی حرفه ای به سربازها صرف دادن یه تیکه کاغذ هست، ازمون های ادواری که صرف یه مدرک اخه شخص با مدرک دانشگاهیش بیکار با اون مدرک فنی حرفه ای بدون اموزش چه کنه؟ اموزش هلی فنی حرفه ای هم در حد دوازده جلسه هست برای هردوره و واقعا تخصصی یاد داده نمیشه، مدرک گرایی متاسفانه از نظام اموزش پرورش به نیروهای مسلح هم راه پیدا کرده و بزودی مدرک باارزش فنی حرفه ای هم با این روال ازارزشش کاسته میشه،
    و من الله توفیق

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.